Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; Galan - Barrios Vera 7:6 (4), 4:6, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

Iga Świątek tenisistką października

Triumfatorka French Open Iga Świątek została wybrana tenisistką października w głosowaniu WTA. 

Na Polkę kibice z całego świata oddali więcej głosów niż na Amerykankę Sofię Kenin (wygrała w styczniu) i Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Iga po sukcesie w Paryżu awansowała na 17. miejsce w klasyfikacji WTA. 

Tenisistki miesiąca WTA 2020

Styczeń: Sofia Kenin

Luty: Simona Halep

Sierpień: Simona Halep

Wrzesień: Naomi Osaka

Październik: Iga Świątek

23 października Iga została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej. Po spotkaniu z prezydentem RP Andrzejem Dudą tenisistka, jej ojciec Tomasz i cały sztab szkoleniowy, poddali się samoizolacji, gdyż głowa państwa miała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. 

– Przez ostatni tydzień wszyscy członkowie teamu zrobili dwa testy na wykrycie SARS-CoV-2 i u każdego z nas wyszły negatywnie. Nie byliśmy na oficjalnej kwarantannie, ale z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń i odpowiedzialność społeczną pozostaliśmy przez cały czas w domu. Powoli zaczynam okres przygotowawczy do sezonu 2021, więc mój posezonowy odpoczynek się kończy – napisała w mediach społecznościowych Iga Świątek. 

Kategoria: Wyróżnienia

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności