Polski Tenis

WYNIKI

PARMA WTA 250: S. Williams - Pigato 6:3, 6:2; Stephens - McNally 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Tauson 6:1, 6:3; Di Giuseppe - Hibino 7:5, 7:6 (5); LYON ATP 250: Bedene - G. Simon 6:2, 6:3; Norrie - Moutet 7:5, 6:3; GENEWA ATP 250: Cazaux - Mannarino 6:3, 6:7 (5), 6:3; Sandgren - Caruso 6:3, 6:4.

Iga Świątek zagra za kilka dni w Pradze

przez maka

Tłumy dziennikarzy pojawiły się na konferencji prasowej z Igą Świątek, która odbyła się w Warszawie.

Juniorska mistrzyni Wimbledonu potrzebowała czasu, aby uwierzyć w londyński sukces. Myśli już o kolejnych triumfach. W przyszłym tygodniu zagra w turnieju ITF w Pradze.

Utalentowana 17-latka otrzymała dziką kartę od organizatorów Advantage Cars Prague Open (korty ziemne, 80 tys. $ w puli nagród). Wycofa się więc z turnieju w węgierskiej miejscowości Baja (25 tys. $).

Uczestniczki turnieju w Pradze

– Przed rywalizacją w Wimbledonie było dużo niepewności, gdyż nie miałam zbyt wiele okazji, by przygotować się do gry na trawie – mówiła Iga. – Po pokonaniu w pierwszej rundzie turniejowej jedynki – Whitney Osuigwe – zyskałam ogromną pewność siebie. Starałam się nie myśleć o presji, a koncentrować na celu.

Start w Wimbledonie był przedostatnim wystepem juniorskim Igi w tym sezonie. Zagra jedynie w Buenos Aires w Youth Olympic Games. Igrzyska Olimpijskie Młodzieży odbędą się w dniach 6-18 października.

Wcześniej w dniach 7-11 sierpnia powalczy w turnieju ITF w stolicy – Warsaw Sports Group Open 2018 (25 tys. $). Właśnie w pierwszej edycji tych zawodów odniosła kontuzję kostki.

– Przerwa wpłynęła na mnie pozytywnie. Odpoczęłam od gry – dodała Świątek.

Polka ma ambitne plany. W przyszłości chce wygrać we wszystkich turniejach wielkoszlemowych oraz zdobyć złoty medal olimpijski.

Fot. Warsaw Sports Group

Kategoria: ITF, WTA

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności