Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Iga Świątek zagra za kilka dni w Pradze

Tłumy dziennikarzy pojawiły się na konferencji prasowej z Igą Świątek, która odbyła się w Warszawie.

Juniorska mistrzyni Wimbledonu potrzebowała czasu, aby uwierzyć w londyński sukces. Myśli już o kolejnych triumfach. W przyszłym tygodniu zagra w turnieju ITF w Pradze.

Utalentowana 17-latka otrzymała dziką kartę od organizatorów Advantage Cars Prague Open (korty ziemne, 80 tys. $ w puli nagród). Wycofa się więc z turnieju w węgierskiej miejscowości Baja (25 tys. $).

Uczestniczki turnieju w Pradze

– Przed rywalizacją w Wimbledonie było dużo niepewności, gdyż nie miałam zbyt wiele okazji, by przygotować się do gry na trawie – mówiła Iga. – Po pokonaniu w pierwszej rundzie turniejowej jedynki – Whitney Osuigwe – zyskałam ogromną pewność siebie. Starałam się nie myśleć o presji, a koncentrować na celu.

Start w Wimbledonie był przedostatnim wystepem juniorskim Igi w tym sezonie. Zagra jedynie w Buenos Aires w Youth Olympic Games. Igrzyska Olimpijskie Młodzieży odbędą się w dniach 6-18 października.

Wcześniej w dniach 7-11 sierpnia powalczy w turnieju ITF w stolicy – Warsaw Sports Group Open 2018 (25 tys. $). Właśnie w pierwszej edycji tych zawodów odniosła kontuzję kostki.

– Przerwa wpłynęła na mnie pozytywnie. Odpoczęłam od gry – dodała Świątek.

Polka ma ambitne plany. W przyszłości chce wygrać we wszystkich turniejach wielkoszlemowych oraz zdobyć złoty medal olimpijski.

Fot. Warsaw Sports Group

Kategoria: ITF, WTA