Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

ITF – BMC Gdynia Open 2017 – wyniki

BMC Gdynia Open 2017 to drugi w tym roku męski futures ITF z pulą 15 tys. $ w naszym kraju.

Z Polaków w głównej części turnieju na kortach KT Arka walczyli m.in. Paweł Ciaś, Maciej Rajski, Maciej Smoła i Piotr Matuszewski.

W decydującej rundzie eliminacji znaleźli się m.in. Adam Chadaj, Michał Dembek, Adrian Andrzejczuk, Dariusz Lipka czy Szymon Walków.

Pierwszy punkt do rankingu ATP zdobyli juniorzy: Daniel Michalski i Michał Mikuła. W półfinale singla z Polaków zagrał tylko Ciaś. O finał debla walczyli bez powodzenia Mikuła i Patryk Królik.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Eriksson – P. Matuszewski 4:6, 6:3, 6:4; Ameal – Beran 6:4, 6:3; Poljak – Frawley 4:6, 6:4, 6:3; (8) R. Hocevar – Orkin 6:7 (8), 6:4, 7:5; Ciaś – (3) Denolly 6:4, 6:3; Chadaj – Eriksson Ziverts 7:5, 7:6 (3); Mikuła – Moghini 6:1, 4:6, 7:5; (7) Vavassori – Smoła 6:1, 6:2; (6) Tabatruong – Ciurletti 6:2, 6:3; Michalski – Smolicki 5:7, 6:3, 7:5; Rajski – Gennaro 6:4, 6:4; Furness – (4) Choinski 6:3, 6:3; (5) Stanek – B. Harris 7:5, 6:4; Libietis – Chappell 4:6, 6:3, 6:4; Goransson – J. Gałka 6:3, 6:0; (2) Kestelboim – L. Gomez 6:2, 6:4.

Druga runda: Eriksson – Ameal 4:6, 6:1, 6:2; Poljak – R. Hocevar 2:6, 7:6 (5), 6:4; Ciaś – Chadaj 7:6 (2), 6:2; Vavassori – Mikuła 6:2, 6:4; Tabatruong – Michalski 6:1, 7:5; Furness – Rajski 3:6, 7:5, 7:5; Stanek – Libietis 6:4, 6:3; Goransson – Kestelboim 7:6 (1), 6:4.

Ćwierćfinały: Eriksson – Poljak 6:4, 6:3; Ciaś – Vavassori 6:2, 1:6, 6:1; Furness – Tabatruong 6:4, 6:3; Stanek – Goransson 7:5, 6:3.

Półfinały: Eriksson – Ciaś 6:1, 6:3; Stanek – Furness 6:4, 6:4.

Finał: Eriksson – Stanek 7:5, 6:1.

DEBEL

Pierwsza runda: Brydolf/Eriksson – (1) Kestelboim/Vavassori 6:4, 5:7, 10:4; Beran/Tabatruong – Harris/Terczyński 6:4, 7:5; (4) Dembek/Smolicki – Jabłoński/Plewiński 6:2, 6:4; Arias/Chappell – Denolly/Furness 7:5, 6:2; Ask/Goransson – Gajewski/Walków 6:3, 7:6 (3); Choinski/Zieliński – (3) Libietis/Reese 6:2, 3:6, 10:6; Ciaś/A. Pawlicki – Poljak/Stanek 6:2, 7:6 (5); Królik/Mikuła – (2) Andrzejczuk/Panfil 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Beran/Tabatruong – Brydolf/Eriksson 4:6, 6:3, 11:9; Arias/Chappell – Dembek/Smolicki 6:2, 6:3; Ask/Goransson – Choinski/Zieliński 6:4, 3:6, 10:5; Królik/Mikuła – Ciaś/A. Pawlicki 6:3, 6:1.

Półfinały: Arias/Chappell – Beran/Tabatruong 6:2, 6:3; Ask/Goransson – Królik/Mikuła 7:6 (4), 4:6, 10:8.

Finał: Arias/Chappell – Ask/Goransson 6:1, 6:1.

KWALIFIKACJE

Pierwsza runda: (1) Libietis – bye; Brydolf – Jabłoński 6:2, 7:5; Bergevi – J. Zieliński 4:6, 7:6 (4), 6:3; (9) Ameal – K. Pociej 6:2, 6:1; (2) Hajek – bye; Autuch – Bujakiewicz 7:5, 4:1 i krecz Bartosza; Chadaj – Malbasic 6:1, 6:1; (13) Kaukovalta – Tadyszak 6:0, 6:0; (3) B. Harris – bye; Nazaruk – A. Kowalski 6:0, 6:0; Raupuk – F. Plewiński 6:1, 6:3; A. Perez – (14) Arias 6:1, 6:4; (4) Dembek – bye; Kyrychenko – Tsebrenko 7:5, 6:0; S. Taylor – B. Andrzejczak 6:2, 6:0; Orkin – (12) Friberg 6:4, 1:6, 7:5; (5) Terczyński – Szmyrgała 6:3, 6:3; Eriksson Ziverts – Kawka 6:4, 2:6, 7:6 (5); Gryńkowski – J. Andrzejczak 6:1, 6:1; (11) Walków – J. Gewert 6:2, 6:1; (6) Andrzejczuk – Norfeldt 6:1, 6:1; Longhurst – Neiman 6:0, 6:0; L. Frost – Chojnowski 6:1, 6:1; (10) Gennaro – A. Mlazga 6:2, 6:4; Moghini – (7) Lozan 3:6, 6:3, 6:3; Rudowski – D. Hobart walkower; Gschwendtner – M. Pawlicki 7:6 (6), 6:0; (16) Kazakov – Tuomi 6:2, 2:6, 6:1; (8) Summaria – A. Pawlicki 7:6 (4), 6:0; D. Lipka – Ask 4:6, 6:1, 6:1; Królik – Krzeptowski 6:4, 4:2 i krecz Błażeja; (15) Ciurletti – Kucherenko 6:1, 6:1.

Druga runda: Libietis – Brydolf 6:4, 7:6 (2); Ameal – Bergevi 6:1, 5:7, 6:3; Hajek – Autuch 6:0, 6:3; Chadaj – Kaukovalta 6:1, 6:1; B. Harris – Nazaruk 6:0, 6:1; A. Perez – Raupuk 6:2, 6:4; Dembek – Kyrychenko 6:2, 6:4; Orkin – S. Taylor 7:6 (5), 6:3; Eriksson Ziverts – Terczyński 6:1, 6:4; Walków – Gryńkowski 6:1, 3:6, 6:3; Andrzejczuk – Longhurst 6:4, 6:3; Gennaro – L. Frost 5:7, 7:5, 7:5; Moghini – Rudowski 6:2, 6:1; Gschwendtner – Kazakov 6:3, 3:6, 6:3; D. Lipka – Summaria 6:7 (5), 6:3, 1:0 i krecz Włocha; Ciurletti – Królik 6:3, 7:5.

Trzecia runda: Ameal – Libietis 6:4, 6:3; Chadaj – Hajek 6:3, 6:4; B. Harris – A. Perez 6:4, 4:6, 6:3; Orkin – Dembek 6:7 (3), 6:2, 7:5; Eriksson Ziverts – Walków 6:3, 4:6, 6:1; Gennaro – Andrzejczuk 6:3, 4:6, 7:6 (5); Moghini – Gschwendtner 7:5, 6:3; Ciurletti – D. Lipka 6:4, 6:2.

Strona turnieju

Kategoria: ITF