Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Ferreira Silva - Grenier 6:3, 6:2; Laaksonen - Halys 6:3, 6:1; Zapata Miralles 6:1, 6:0; Ajdukovic - Rinderknech 6:2, 2:6, 6:1.

ITF Juniors – liczne deblowe sukcesy

Polscy juniorzy rywalizowali w turniejach ITF do lat 18 we Francji, Bułgarii i Wielkiej Brytanii.

W Płowdiw Maksymilian Raupuk zwyciężył w deblu, a Piotr Matuszewski osiągnął w tym turnieju finał debla i półfinał singla.

Istres

Iga Świątek, Katarzyna Kubicz i Weronika Foryś wybrały się do Francji na Open d’Istres (korty ziemne, kategoria grade 2). Świątek (rozstawiona z nr 8) wygrała z Francuzką Chloe Cirotte 6:1, 7:5. Uległa jednak Brytyjce Ali Collins 6:2, 2:6, 2:6.

Kubicz pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę 6:2, 4:6, 6:2, ale przegrała z Rumunką Oaną Gavrilą (nr 6) 2:2, 2:6. Foryś była lepsza od Francuzki Julietty Colard 7:6 (2), 6:7 (4), 6:2. W 1/8 finału nie sprostała Rosjance Jekaterinie Kazionovej (nr 7) 6:3, 1:6, 2:6.

W deblu Foryś i Czeszka Johana Markova wygrały z Cirotte i jej rodaczką Mylene Halemai 6:2, 6:3 oraz Gavrilą i Czeszką Lucie Kankovą (duet nr 1) 4:6, 6:0, 10:7, które wcześniej pokonały Kubicz i Świątek 6:2, 6:7 (4), 11:9.

W półfinale Foryś i Markova były lepsze od Kazionovej i Ukraince Katarinie Zavatskiej 6:3, 7:5. W finale przegrały z Brytyjką Emily Appleton i Szwedką Mirjam Bjorklund 3:6, 6:7 (2).

Płowdiw

Piotr Matuszewski z Hiszpanii przenieśli się do Bułgarii. W turnieju głównym w Płowdiw (korty ziemne, grade 2) Matuszewski (rozstawiony z nr 2) pokonał Bułgara Kaloyana Dimitrova 6:2, 6:3, Macedończyka Gjorgiego Popovskiego 7:5, 5:7, 6:2 i Rumuna Gabiego Adriana Boitana 3:6, 6:3, 6:2. W półfinale uległ Włochowi Andrei Guerrieriemu 0:6, 6:1, 0:6.

Raupuk w eliminacjach przegrał z Czarnogórcem Rrezartem Cungu 2:6, 4:6.

W deblu Matuszewski i Belg Seppe Cuypers (duet nr 2) wygrali z Bułgarami Danko Jordanovem i Stefanem Telkedzhievem 6:0, 6:2, Cungu i Popovskim 6:0, 6:3 oraz Cypryjczykiem Menelaosem Efstathiou i Guerrierim 6:1, 7:6 (7).

Raupuk i Brazylijczyk Guilherme Wojciechowski Osorio pokonali Bułgarów Dimitrova i Benjamina Niva 6:4, 7:5, Turka Ergiego Kirkina i Rumuna Calina Mandę 6:3, 6:7 (0), 10:7 oraz Rosjanina Aleksieja Aleshcheva i Macedończyka Bojana Jankulovskiego 6:3, 6:1. W dramatycznym finale Raupuk i Wojciechowski Osorio byli skuteczniejsi od Matuszewskiego i Cuypersa 7:6 (5), 5:7, 17:15.

Nottingham

Do Anglii pojechali Karolina Wiśniewska i Patryk Kosiński. Walczyli w kwalifikacjach Nike Junior International Nottingham (korty twarde, grade 4).

Wiśniewska była w nich lepsza od Brytyjki Esther Jones 6:3, 7:6 (5). Kosiński wygrał z Brytyjczykiem Zacharym Phillipsem 6:3, 6:4, ale uległ Brytyjczykowi Ruairidhowi Fraserowi 2:6, 2:6.

W turnieju głównym Wiśniewska pokonała Brytyjki Erin Richardson 6:4, 7:6 (5) i Victorię Allen 6:4, 6:4. W trzeciej rundzie przegrała z Brytyjką Anną Loughlan 2:6, 6:1, 4:6.

W deblu Karolina i Francuzka Carole Monnet wygrały z Brytyjkami Richardson i Aleksandrą Topalovic 2:6, 6:3, 10:6. Nie sprostały jednak Francuzkom Annie Marii Jovanovic i Oceane Mialon 3:6, 4:6.

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności