Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Ferreira Silva - Grenier 6:3, 6:2; Laaksonen - Halys 6:3, 6:1; Zapata Miralles 6:1, 6:0; Ajdukovic - Rinderknech 6:2, 2:6, 6:1; CAMPINAS: Carballes Baena - Kopriva 4:6, 6:3, 7:5.

ITF Juniors – sukcesy młodzieży

Grupa biało-czerwonych szukała punktów do rankingu ITF juniorów w turniejach do lat 18

Startowała w zawodach na kortach ziemnych i twardych w Maroku, Austrii, Izraelu, Turcji i Namibii. Polacy spisali się znakomicie.

Casablanca

Wiktoria Kulik (rozstawiona z nr 6), Stefania Rogozińska-Dzik (nr 14), Anna Hertel i Ksawery Pociej walczą w Mediterranee Avenir-Casablanca (korty ziemne, kategoria grade 1).

Hertel wygrała z Celestine Avomo Ellą (Gabon) 6:2, 6:1, ale przegrała z Brytyjką Lauryn John-Baptiste 6:1, 4:6, 6:7 (5).

Kulik pokonała Szwajcarkę Tamarę Arnold 4:6, 6:0, 6:1, Amerykankę Malkię Menguene 7:5, 6:3, Rosjankę Sofię Golubovskayę 4:6, 6:2, 6:2 i Brytyjkę Georginę Axon 6:2, 7:6 (4). W finale uległa Brytyjce Jodie Annie Burrage 3:6, 4:6.

Rogozińska-Dzik wygrała z Hiszpanką Teą Pavlicic 7:6 (5), 6:2, ale nie sprostała Czeszce Lucie Kankovej (nr 1) 5:7, 5:7.

K. Pociej przegrał z Hiszpanem Rafaelem Izquierdo Luque 1:6, 1:6.

W deblu Kulik i Rosjanka Polina Golubovskaya (nr 2) wygrały z Hiszpankami Irene Garceran i Pavlicic 6:1, 7:5. Uległy jednak Szwajcarkom Arnold i Simonie Waltert (nr 6) 3:6, 5:7.

Hertel i Rogozińska-Dzik (nr 7) pokonały Rosjankę Darię Chemodanovą i Szwajcarkę Valentinę Ryser 6:2, 6:3, ale przegrały z Tunezyjką Chiraz Bechri i Szwajcarką Lulu Radovcic (nr 4) 4:6, 7:5, 3:10.

K. Pociej i Jack Wong (Hongkong, nr 7) wygrali z Hiszpanami Carlosem Lopezem Montagudem i Alejandrem Verdim Asensim 6:4, 6:1 oraz Brytyjczykiem Alexisem Canterem i Rosjaninem Michaiłem Sokolovskim (nr 2) 4:6, 6:2, 10:4. W półfinale nie sprostali Trentowi Bryde (USA) i Alexandrowi Donskiemu (Kanada) 0:6, 6:4, 7:10.

Villach

Daria Kuczer, Katarzyna Kubicz, Kacper Żuk i Piotr Matuszewski wybrali się do Austrii na Panaceo ITF Junior Cup 2016 (korty ziemne, grade 2).

Kuczer (nr 4) pokonała Słowaczkę Lenkę Starą 6:4, 7:5 i Rosjankę Victorię Mikhaylovą 6:4, 6:0, ale nie sprostała Brytyjce Francesce Jones 2:6, 4:6.

Kubicz wygrała z Węgierką Csenge Furak 7:5, 6:1, ale przegrała z Łotyszką Danielą Vismane 1:6, 3:6.

Żuk (nr 1) był lepszy od Czecha Ondreja Stylera 6:2, 6:2, Chorwata Frana Nincevicia 6:2, 6:0, Kanadyjczyka Joshuy Pecka 6:2, 6:4 i Szweda Karla Friberga 4:6, 6:2, 6:4.

Matuszewski (nr 2) wygrał z Czechem Alessandrem Riccim 6:4, 6:2, Szwajcarem Jakubem Paulem 7:6 (4), 6:2, Brianem Cernochem (USA) 6:1, 1:6, 6:3 i Chorwatem Karlo Boljatem 4:6, 7:6 (10), 4:1 i krecz. W finale pokonał Żuka 2:6, 6:2, 6:2.

W deblu Kubicz i Jones były skuteczniejsze od Słowaczki Timei Pavlickovej i Starej 6:2, 6:4 oraz Czeszki Karoliny Berankovej i Vismane (nr 2) 6:4, 7:6 (8). W półfinale wygrały z Melissą Plambeck (USA) i Jovaną Vukovic (Serbia) 6:1, 3:6, 10:6. W finale przegrały ze Słowenkami Veroniką Erjavec i Niką Radisic 3:6, 1:6.

Kuczer i Słowaczka Barbora Matusova (nr 4) uległy Erjavec i Radisic 6:3, 2:6, 5:10.

Matuszewski i Żuk pokonali Czechów Tomasa Jirouska i Daniele Velka 6:3, 7:5 oraz Słoweńca Anze Arha i Hindusa Arjuna Mahadevana 6:4, 6:0. W półfinale wygrali z Riccim i Stylerem 6:3, 6:1. W finale zwyciężyli w meczu z Czechami Ondrejem Ctverakiem i Michaelem Vrbenskim 6:4, 6:0.

Beer Szewa

Weronika Pociej, Daniel Michalski i Marcin Skowroński grają w Izraelu w Alex Podolsky ITF Junior Tournament (korty twarde, grade 4).

W. Pociej była lepsza od Izraelki Tamary Barad Itzhaki 6:1, 6:1, ale uległa Izraelce Yarden Akler 1:6, 4:6.

Michalski (nr 3) pokonał Izraelczyków Yuvala Sislera 6:0, 6:0, Pavla Semidockiha 6:2, 6:3 i Ofeka Amoyala 6:2, 6:3. W półfinale uległ Izraelczykowi Alexandrowi Gaponenko 2:6, 1:6.

Skowroński wygrał z Izraelczykiem Helmanem Volkatsem 6:7 (8), 7:5, 6:3, ale przegrał z Izraelczykiem Roiem Ginatem (nr 8) 4:6, 6:3, 6:7 (5).

W deblu W. Pociej i Belgijka Mathilde Trigaux (nr 3) pokonały Izraelki Sarę Rasskazovą i Yarden Simon 6:2, 6:2 oraz Ukrainkę Anastazję Poplavską i Izraelkę Kristin Younes 7:6 (5), 2:6, 12:10. W półfinale przegrały z Rosjankami Ksenią Domniną i Jekateriną Spiriną 1:6, 0:6.

Michalski i Gruzin Nikoloz Davlianidze wyeliminowali Gaponenko i Volkatsa 7:6 (3), 6:1 oraz Skowrońskiego i Amerykanina Josha Keitelmana 2:6, 6:4, 14:12. W półfinale przegrali walkowerem z Izraelczykami Amitem Gabrealem i Semidockihem.

Skowroński i Keitelman pokonali wcześniej Izraelczyków Shona Batkisa i Itaya Shpindlera 6:4, 6:4.

Stambuł

W Enka ITF Junior Cup (korty twarde, grade 4) rywalizują Martyna Kubka, Weronika Falkowska, Izabela Kunat, Aurelia Pietraszkiewicz i Tomasz Dudek.

Kubka była lepsza od Łotyszki Denizy Marcinkevicy (nr 3) 6:4, 6:3 i Kazaszki Adelajdy Allakhverdiyevej 6:2, 6:0. W ćwierćfinale przegrała z Turczynką Lara Biter 1:6, 6:7 (7).

Falkowska nie sprostała Turczynce Zeynep Erman (nr 8) 3:6, 3:6.

Dudek pokonał Turka Cana Iyiuyarlara 6:1, 6:3 i Brytyjczyka Adama Jonesa (nr 3) 6:2, 2:6, 6:3. W ćwierćfinale był nieznacznie słabszy od Turka Bekira Berka Sahina 6:3, 6:7 (3), 2:6.

W eliminacjach Kubka wygrała z Turczynkami Zeynep Ay 6:3, 6:2 i Ece Tan 6:3, 6:2. Kunat przegrała z Turczynką Ipek Cevik 4:6, 0:6, a Pietraszkiewicz uległa Turczynkę Ekin Ercetin 0:6, 5:7.

W deblu Falkowska i Kubka wygrały z Turczynkami Oyku Boz i Defne Olcay 6:2, 6:2, Turczynką Basak Akbas i Szwedką Melis Yasar 6:2, 6:2 oraz Estonką Maileen Nuudi i Słowaczką Adrianą Senkarovą (nr 2) 6:4, 4:6, 13:11. W finale pokonały Turczynki Zeynep Erman i Irem Soylu 6:2, 6:2.

Dudek i Łotysz Daniils Batmanovs pokonali Turków Atakana Gezera i Cana Kayę(nr 3) 6:1, 7:6 (4) oraz Australijczyka Cihana Akaya i Turka Borę Sengula 4:6, 6:1, 10:8. W półfinale przegrali z Jonesem i Norwegiem Christianem Linge 4:6, 5:7.

Windhuk

Paweł Jankowiak kontynuuje starty w Afryce. Z Botswany przeniósł się do Namibii. W kwalifikacjach ITF South Central Circuit 1 (korty twarde, grade 4) przegrał z Hindusem Kevinem Patelem 4:6, 4:6.

W deblu Jankowiak i Victor Putter (RPA) wygrali z Hesleyem Masarą i Henrym Munengwą (Zimbabwe) 6:0, 6:2, Danielem Du Toit i Jamesem Roelofse (RPA, nr 4) 6:4, 1:6, 10:8 i Kylem Johnsonem i Hugh Morganem (RPA, nr 8) 6:3, 1:6, 10:7.

W półfinale nie sprostali Matthew Astellowi i Matthew Johnsonowi (RPA) 3:6, 3:6.

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności