Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

ITF Juniors – czwórka w świetnej formie

Juniorzy z powodzeniem rywalizowali w turniejach ITF pięciu krajach Europy i Afryki.

We Włoszech skuteczna była Iga Świątek. W Austrii wspaniale spisał się Wojciech Marek. Dobrze grały też Stefania Rogozińska-Dzik i Weronika Falkowska.

Florencja

Iga Świątek, Wiktoria Kulik i Weronika Foryś walczyły w 38. edycji Torneo Internazionale „Città Di Santa Croce” Mauro Sabatini (korty ziemne, kategoria grade 1).

Świątek pokonała Australijkę Seone Mendez 7:5, 6:4 i Szwajcarkę Ylenę In-Albon 6:1, 6:2. W ćwierćfinale wygrała z Włoszką Lucrezią Stefanini 6:3, 7:5. W półfinale przegrała z Brytyjką Emily Appleton 2:6, 1:6.

Kulik wygrała z Meksykanką Marią Jose Portillo Ramirez 6:4, 6:2, ale nie sprostała Hiszpance Evie Guerrero Alvarez 3:6, 6:2, 2:6.

Foryś była skuteczniejsza od Słowenki Kristiny Novak 7:6 (2), 1:6, 6:3. Przegrała jednak z Włoszką Tatianą Pieri 6:7 (0), 1:6.

W deblu Świątek i Włoszka Federica Bilardo wygrały z Rumunką Selmą Stefanią Cadar i Tajwanką I-Hsuan Cho 6:3, 7:5. Ćwierćfinałowy mecz z Niemką Iriną Cantos Siemers i Novak oddały walkowerem.

Mödling

W 37. International Spring Bowl 2016 (korty ziemne, grade 2) startowali Daria Kuczer, Maja Chwalińska, Wiktoria Rutkowska, Piotr Śmietana i Wojciech Marek.

Kuczer (rozstawiona z nr 3) przegrała z Chorwatką Aną Biskic 2:6, 6:2, 1:6. Chwalińska pokonała Czeszkę Terezę Prochazkovą 4:6, 6:4, 6:3, ale nie sprostała Słowaczce Dominice Sujovej 4:6, 3:6.

Świetnie spisywał się Marek. Wygrał z Nowozelandczykiem Ajeetem Rai 4:6, 7:6 (5), 6:3 i Austriakiem Jakobem Aichhornem 7:5, 6:2. W ćwierćfinale przegrał ze Szwedem Jonasem Erikssonem Zivertsem 5:7, 1:6. Natomiast Śmietana uległ Słoweńcowi Anze Arhowi 3:6, 4:6.

W eliminacjach Rutkowska przegrała ze Słowaczką Andreą Mayerovą 3:6, 6:3, 6:7 (6). Marek pokonał Rumuna Bogdana Pavela 6:1, 6:7 (8), 7:5, Słoweńca Nejca Sitara 6:3, 7:5 i Słowaka Davida Damiana Brnę 6:1, 4:1 i krecz rywala.

W deblu Chwalińska i Kuczer wygrały z Melissą Plambeck (USA) i Jovaną Vukovic (Serbia) 6:0, 6:0, Austriaczkami Evą Nykos i Janą Weiss 6:0, 6:3 oraz Amerykanką Chiarą Lommer i Sujovą 6:3, 6:3. W meczu o tytuł były słabsze od Serbki Olgi Danilovic i Czeszki Johany Markovej 6:4, 6:7 (2), 5:10.

Marek i Śmietana byli lepsi od Łotysza Artura Kulibaby i Austriaka Moritza Thiema 6:2, 6:7 (2), 10:1. W ćwierćfinale przegrali ze Słoweńcem Svenem Lahem i Szwajcarem Mirko Martinezem 4:6, 1:6.

Casablanca

Występy w Maroku (korty ziemne, grade 3) kontynuują Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik.

W ITF/CAT North African Circuit Rogozińska-Dzik pokonała Portugalkę Franciskę Jorge 3:6, 7:6 (3), 7:6 (2) i Alexandrę Angyalosy (USA) 6:2, 6:2. W ćwierćfinale uległa Egipcjance Lamis Alhussein Abdel Aziz 1:6, 1:6.

Hertel wygrała z Mariam Mujawimana (Burundi) 6:3, 6:4. W 1/8 finału nie sprostała Rosjance Darii Solovyevej 1:6, 0:6.

W deblu Polki przegrały z Jorge i jej rodaczką Martą Oliveirą 2:6, 6:7 (3).

Stambuł

Grupa Polaków rywalizowała w Nazmi Bari Cup 2016 (korty twarde, grade 4). Tomasz Dudek wygrał z Turkiem Berke Eserem Coskunem 7:5, 6:2, ale przegrał z Rosjaninem Alexandrem Shevchenko 6:3, 4:6, 4:6.

W turnieju juniorek świetnie radzi sobie Weronika Falkowska. Pokonała Turczynkę Defne Olcay 7:5, 6:1, Gaelle Bou Abdo (Liban) 6:4, 6:1, Turczynkę Iren Soylu 6:3, 6:3 i Łotyszkę Denizę Marcinkevicę 6:4, 4:6, 6:3. W półfinale wygrała z Ukrainką Victorią Petrenko 6:3, 6:3. W finale przegrała z Gruzinką Aną Makattsarią 1:6, 1:6.

Martyna Kubka była lepsza od Turczynki Balsen Kayi 6:1, 6:1, ale nie sprostała Gruzince Anie Makattsari 5:7, 3:6.

Izabela Kunat uległa Turczynce Zeynep Naz Ozturk 3:6, 2:6, a Aurelia Pietraszkiewicz przegrała z Turczynką Azradeniz Comlek 1:6, 1:6. W eliminacjach Aurelia wygrała z Turczynkami Ece Deniz 6:0, 6:2 i Berensu Aydogdu 6:2, 6:2.

W deblu Falkowska i Kubka pokonały Bułgarki Mihaelę Kaftanovą i Rozalinę Yousevą 6:3, 6:2 oraz Turczynkę Zeynep Lir i Australijkę Haylę Radei 6:1, 6:4. W ćwierćfinale uległy Turczynce Basak Akbas i Szwedce Melis Yasar 4:6, 6:2, 7:10.

Kunat i Pietraszkiewicz wyeliminowały Turczynki Burcak Ekin Yildiztekin i Tuanę Tinaztepe 6:4, 6:4. Przegrały jednak z Makatsarią i Rosjanką Jekateriną Ovcharenko 5:7, 0:6.

Dudek i Łotysz Daniils Batmanovs wygrali z Białorusinem Kiriłem Antonem i Ukraińcem Daniłem Strelchenko 6:4, 6:1. Ulegli Turkom Omerowi Berkowi Gorgunowi i Kutsalowi Korkmazowi 6:2, 1:6, 2:10.

Windhuk

W Afryce nadal gra Paweł Jankowiak. Drugi tydzień spędza w Namibii (korty twarde, grade 5).

Pokonał Portugalczyka Luisa Alfonsa Pitę 6:3, 6:3, ale uległ Matthew Johnsonowi (RPA) 2:6, 3:6.

W deblu Jankowiak i Victor Putter (RPA) wygrali z Jonathanem Bulmerem i Kylem Johnsonem (RPA) 6:0, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Taine Bernhardem i Lancem-Pierrem Du Toit 6:7 (3), 3:6.

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności