Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

ITF Juniors – w sześciu krajach

Juniorzy kolejnych punktów do rankingu do lat ATP szukali w sześciu turniejach ITF.

Nasza zdolna młodzież rywalizowała w Belgii, Węgrzech, Estonii, Szwecji, Czarnogórze i Gruzji. Spisała się bardzo obiecująco.

Charleroi-Marcinelle

Maja Chwalińska grała w w 52. edycji prestiżowej imprezy Astrid Bowl Charleroi. W Belgian International Junior Championships (korty ziemne, kategoria grade 1) spisuje się bardzo dobrze.

Wygrała z Belgijką Sophie Gerits 6:2, 6:3, Amerykanką Morgan Coppoc (nr 4) 6:4, 6:3 i Niemką Emelie Luisą Schwarte 6:1, 6:1. W ćwierćfinale przegrała z Rosjanką Aminą Anshbą 5:7, 3:6.

W deblu Maja i Eleonora Molinaro (Luksemburg) są duetem nr 8. Pokonały Belgijkę Elisabeth Chantraine i Brytyjkę Victorię Subev 6:2, 6:2 oraz Austriaczkę Mirę Antonitsch i Szwedkę Mirjam Bjorklund 6:3, 7:6 (1).

W półfinale były lepsze od Norweżek Astrid Wanji Brune Olsen i Malene Helgo 6:2, 6:1. W finale uległy Tajwance I-Hsuan Cho i Japonce Yuki Naito 2:6, 7:5, 5:10.

Budapeszt

W Abris Cup w Budapeszcie (korty ziemne, grade 2) walczy Daria Kuczer. Została rozstawiona z dwójką.

Wygrała z Chorwatką Ivą Zelic 6:4, 6:1 i Francuzką Yasmine Mansouri 6:3, 6:0. W ćwierćfinale przegrała z Ukrainką Martą Kostyuk 0:6, 2:6.

W deblu Kuczer i Kazaszka Zhibek Kulambayeva (nr 1) pokonały Węgierki Timeę Visontai i Rekę Zadori 6:1, 6:4, Chorwatkę Anę Biskic i Serbkę Jovanę Vukovic 6:3, 6:1 oraz Brytyjkę Lauryn John-Baptiste i Mansouri 6:3, 6:2.

W finale przegrały ze Słowenkami Kają Juvan i Kristina Novak 2:6, 3:6.

Tallinn

W Estonian Junior Open (korty ziemne, grade 4) grają Tomasz Dudek, Karol Paluch i Adam Kwiatkowski. W drabince głównej Dudek wygrał z Brytyjczykiem Ryanem Gaskinem (nr 8) 4:6, 6:4, 6:3 i Estończykiem Carlem Bretem Parko 6:3, 6:2. W ćwierćfinale przegrał z Duńczykiem Philipem Hjorthem (nr 2) 3:6, 4:6.

Paluch pokonał Białorusina Annei Laskę 4:6, 6:2, 7:6 (2), ale nie sprostał Estończykowi Henriemu Naelowi (nr 7) 3:6, 2:6.

W eliminacjach Kwiatkowski przegrał z Serbem Mihailo Popoviciem 7:6 (3), 2:6, 4:6.

W deblu Dudek i Czech Tomas Jirousek wygrali z Litwinem Augustasem Onaitisem i Austriakiem Petrem Piroltem 6:2, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Ukraińcem Ilyą Degodukiem i Rosjaninem Vladislavem Ivanovem 6:4, 1:6, 6:10.

Värnamo

Klara Siłka rywalizowała w Szwecji w SEB Outdoor Open (korty ziemne, grade 4). Została rozstawiona z nr 6. Przegrała ze Szwedką Sydney Berlin 0:6, 2:6.

Podgorica

Grupa Polaków walczy w Podgorica Open 2016 (korty ziemne, grade 5). Konrad Fryze pokonał Austriaka Neila Oberleitnera (nr 2) 7:6 (5), 6:2, Bułgara Benjamina Niva 6:3, 6:4, Holendra Alexandra Maartena Jonga 6:4, 6:2 i Kanadyjczyka Lukę Vukovicia 6:4, 6:2. W finale rozbił Słoweńca Lukę Miklavcicia 6:1, 6:1.

13259999_1030716846963844_4819736177150277406_n

Marcin Skowroński wygrał ze Słowakiem Filipem Kucbelem 6:2, 6:1 i Szwedem Linusem Bergevim 7:5, 6:2, ale był słabszy od Vukovicia 4:6, 3:6.

Michał Sikorski przegrał ze Szwajcarem Joelem Javierem Altem 3:6, 1:6, a Jakub Grzegorczyk uległ Holendrowi Lodewijkowi Weststrate 1:6, 2:6.

W kwalifikacjach był lepszy od Czarnogórca Jovana Macicia 6:1 i krecz, Matiji Bulatovicia 0:6, 6:4, 6:2 i Andriji Jokovicia 6:1, 6:0.

W deblu Fryze i Skowroński wygrali z Bergevim i jego rodakiem Viktorem Thoressonem (nr 2) 4:6, 6:2, 11:9 oraz Holendrem Rikiem Mullerem i Macedończykiem Stojanem Stojanovskim 6:2, 6:2. W półfinale ulegli Miklavciciovi i Rosjaninowi Timofiejowi Skatovovi 6:7 (3), 6:7 (4).

Grzegorczyk i Sikorski pokonali Marka Mandlika (USA) i Serba Lukę Stojanovicia 6:3, 6:1 oraz Austriaków Gabriela Hubera i Neila Oberleitnera 6:4, 6:1. W półfinale przegrali z Ukraińcem Wołodimirem Malakhovem i Rumunem Stefanem Palosi 0:6, 6:2, 9:11.

W zmaganiach dziewcząt Karolina Wiśniewska wygrała z Chorwatką Laną Sipek 7:6 (5), 6:1 i Rosjanką Marią Paltovą 6:3, 6:2. W ćwierćfinale nie sprostała Czarnogórce Anji Draskovic 3:6, 4:6.

Weronika Pociej (nr 3) była słabsza od Rosjanki Jekateriny Vinnik 3:6, 6:7 (3), a Beata Światłoń uległa Ukraince Marii Natalii Lyven (nr 4) 3:6, 2:6.

W eliminacjach Wiśniewska pokonała Czarnogórkę Milicę Grubac 6:0, 6:4, Ukrainkę Alisę Grachovą 2:6, 6:2, 6:0 i Macedonkę Janę Tanevską 7:5, 6:2.

W deblu Wiśniewska i Serbka Jana Bojovic wygrały z Serbką Aleksandrą Stankovic i Vinnik 6:3, 6:2 oraz Rosjankami Azaliyą Badegyevą i Jekateriną Repiną 3:6, 6:1, 10:4, które pokonały Światłoń i Norweżkę Caterinę Luisę Rokke 3:6, 6:3, 10:8.

W półfinale Wiśniewska i Bojovic przegrały z Greczynką Magdalini Adaloglou i Niemką Sarah Nikocevic 3:6, 2:6. Pociej i Finka Alexandra Anttila (nr 3) uległy Adaloglou i Nikocevic 6:7 (5), 3:6.

Tbilisi

Weronika Falkowska, Martyna Kubka, Mateusz Ciecierski i Maksymilian Duzinkiewicz wybrali się do Gruzji (korty twarde, grade 5).

W turnieju głównym ITF Tbilisi Cup 2016 Falkowska (nr 4) wygrała z Rosjanką Adeliną Doguzovą 4:6, 6:0, 6:0, Gruzinką Laną Kentchiashvili 6:4, 6:3 i Rosjanką Darią Afanasyevą 7:6 (5), 6:4. W półfinale nie sprostała Rosjance Darii Astakhovej 2:6, 7:6 (2), 6:7 (3).

Kubka uległa Rosjance Zoziyi Kardavej (nr 3) 6:2, 5:7, 5:7. W deblu Polki przegrały z Brytyjkami Tamarą Malazonią i Summer Yardley 4:6, 6:4, 9:11.

W eliminacjach Ciesierski pokonał Hiszpana Pedra Jose Castillo 2:6, 6:0, 7:5, ale uległ Rosjaninowi Egorowi Manko 1:6, 3:6. Duzinkiewicz nie sprostał Ukraińcowi Philippowi Sikorskiemu 4:6, 1:6.

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności