Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Świątek - Dart 6:3, 6:0; Linette - Sevastova 6:4, 7:5; Halep - Fręch 6:4, 6:3; Cirstea - Kvitova 6:2, 6:2; Muguruza - Burel 6:3, 6:4; Kontaveit - Siniakova 6:2, 6:3; Cornet - Tomova 6:3, 6:3; Peterson - D. Saville 6:2, 6:3; Inglis - L. Fernandez 6:4, 6:2; Rybakina - Diyas 6:7 (3), 7:6 (3), 6:1; Watson - Sherif 6:3, 5:7, 6:2; Zidansek - Rus 3:6, 6:3, 7:6 (8); Kasatkina - Voegele 6:3, 6:1; Baptiste - C. Garcia 4:6, 7:6 (4), 6:3; Vondrousova - Hon 6:2, 6:3; E. Mertens - Zvonareva 6:4, 7:5.

ITF Juniors – trzy Polki w ćwierćfinałach

Poza Paryżem polscy juniorzy rywalizowali też w turniejach ITF w Mołdawii i Albanii.

Dobrze spisały się Martyna Kubka i Karolina Wiśniewska. Pierwsza zagrała o finał w Kiszyniowie, a druga była w półfinale w Tiranie.

Kiszyniów

W Head Cup w Kiszyniowie (korty ziemne, kategoria grade 5) startowały Weronika Falkowska, Martyna Kubka i Karol Paluch.

Kubka wygrała z Rumunką Marią Popescu 7:5, 6:3, Ukrainką Valerią Rozenkovą 6:1, 6:2 i Mołdawianką Renatą Farimą 7:6 (2), 6:1. W półfinale uległa Rosjance Oksanie Selekhmetevej 4:6, 3:6.

Falkowska pokonała Ukrainkę Katerynę Zadorozhną 6:4, 6:4 i Mołdawiankę Vladę Medvedcovą 7:6 (3), 6:2, ale w ćwierćfinale przegrała z Rumunką Izabelą Novac 7:5, 1:6, 4:6.

W deblu Polki były skuteczniejsze od Włoszki Violi Cioffi i Ukrainki Hen Plaksiy 6:0, 6:2, Rumunek Carmen Manu i Marii Neascu 6:3, 6:2 oraz Ukrainki Jarosławy Gadiatskiej i Selekhmetevej 6:2, 5:7, 10:4. W finale wygrały z Medvedcovą i Mołdawianką Vitalią Stamat 6:1, 7:5.

Paluch uległ Ukraińcowi Oleksiejowi Krutykh 2:6, 6:3, 2:6. W deblu Karol i Francuz Maxime Fischer byli lepsi od Mołdawian Ilyi i Kiriła Sintarich 6:3, 4:6, 11:9, ale nie sprostali Rumunom Cezarowi Cretu i Matejowi Georgescu 0:6, 4:6.

Tirana

Karolina Wiśniewska, Beata Światłoń i Andrzej Pyrkosz wybrali się do Albanii na Tirana Open U18 (korty twarde, grade 5).

Wiśniewska pokonała Francuzkę Karinę Job 5:7, 6:0, 6:1, Włoszkę Biankę Vitale 6:4, 6:3 i Greczynkę Natalią Nikolopoulou 2:6, 6:4, 6:4. W półfinale była słabsza od Greczynki Anny Arkadianou 6:2, 3:6, 3:6.

Światłoń przegrała z Rosjanką Jekateriną Trashchenko 4:6, 0:6. Pyrkosz uległ Włochowi Andrei Pecorelli 4:6, 4:6.

W eliminacjach Pyrkosz wygrał z Rosjaninem Daniłem Ivanovem 6:3, 3:6, 7:5, Macedończykiem Mario Geshtakovskim 6:3, 6:2 i Grekiem Vasilisem Vardakisem 7:5, 6:4.

W deblu Wiśniewska i Macedonka Katarina Marinkovikj były lepsze od Włoszek Chiary Giaquinty i Valentiny Urelli Rinaldi 6:3, 6:2 oraz Francuzki Marie Faoro i Światłoń 6:4, 6:1. W półfinale przegrały z Kazaszką Adelajdą Allakhverdiyevą i Włoszką Constanzą Traversi 2:6, 6:3, 7:10.

Światłoń i Faoro wygrały wcześniej z Grekiem Anną Arkadianou i Macedonką Teoną Velkoską 6:7 (5), 6:3, 10:4.

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności