Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; Galan - Barrios Vera 7:6 (4), 4:6, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

ITF Juniors – raport z kortów

Spora grupa młodych biało-czerwonych rywalizowali w turniejach ITF juniorów w Europie.

W singlu najlepiej radził sobie Wojtek Marek. Do finałów gier podwójnych dotarły trzy polskie tenisistki.

Lwów

Anna Hertel, Piotr Śmietana, Konrad Fryze, Jan Malmon i Aleksander Sadal wybrali się na Ukrainę na Lion Cup (korty ziemne, kategoria grade 3).

Hertel (nr 7 zmagań) uległa Ukraince Annie Martemuanovej 1:6, 1:6. Fryze przegrał z Ukraińcem Georgijem Kravchenko 0:6, 0:6.

Śmietana pokonał Ukraińca Jewgena Sirousa 6:1, 6:2, ale nie sprostał Ukraińcowi Egorowi Baklanovovi 2:6, 3:6.

W deblu Hertel i Irlandka Georgia Drummy (nr 1) były słabsze od Ukrainek Ester Rogovej i Julii Starodubtsevej 6:3, 5:7, 10:12.

Fryze i Amerykanin Tomas Kopczynski wygrali z Ukraińcami Vladyslavem Lobakiem i Nikitą Mashtakovem (nr 1) 6:4, 3:6, 10:4, ale przegrali ze Słowakiem Martinek Fekiacem i Rumunem Bogdanem Pavelem 0:6, 1:6.

W kwalifikacjach Sadal pokonał Ukraińca Artura Didkovskiego 6:2, 6:0. Przegrał jednak z Ukraińcem Pavlem Shumeiko 6:3, 5:7, 0:6. Malmon był gorszy od Ukraińca Ivana Tolstykha 2:6, 4:6.

Praga

Wojciech Marek walczy w Moravia Steel Sparta Cup (korty ziemne, grade 4). Jest rozstawiony z siódemką. Pokonał Czechów Alberta Sprlaka Puka 6:3, 6:4 i Jiriego Leheckę 6:2, 6:3 oraz Białorusina Martina Borisiouka 4:6, 6:0, 6:0. W półfinale uległ Słowakowi Davidowi Jurasowi 2:6, 6:3, 4:6.

W eliminacjach Piotr Sowiński wygrał z Czechem Borisem Stastnym 4:6, 6:4, 7:6 (4), ale przegrał z Czechem Markiem Podlesakiem 6:3, 7:6 (4).

Limelette

Martyna Kubka, Karolina Wiśniewska i Piotr Galus pojechali do Belgii na Justine Henin Juniors Cup 2016 (korty ziemne, grade 4). Polki dotarły do ćwierćfinałów.

Wiśniewska pokonała Belgijkę Emeline De Witte 2:6, 6:1, 6:3 i Greczynkę Marianne Argyrokastriti 6:3, 6:0, ale uległa Francuzce Maelys Bougrat 2:6, 5:7.

Kubka wygrała z Francuzkami Dianą Martynov 6:1, 6:4 i Emmą Bardet 4:6, 6:1, 6:4. Nie sprostała Francuzce Emeline Dartron 4:6, 1:6.

W deblu Kubka i Wiśniewska były lepsze od Francuzek Aubane Droguet i Seleny Janicijevic 6:4, 6:1, ale przegrały z ich rodaczkami Marie Amelie Dardaine i Dartron 6:2, 5:7, 8:10.

W eliminacjach Galus pokonał Nicolasa Weckerle (Luksemburg) 6:4, 7:6 (5), ale uległ Francuzowi Erwanowi Bensonowi Momo Andre 5:7, 5:7.

Monchengladbach

W NRW Junior Open 2016 (korty ziemne, grade 4) w Niemczech startują Wiktoria Rutkowska, Weronika Falkowska i Patryk Kosiński.

Rutkowska (nr 8) wygrała z Niemkami Julią Marzoll 6:4, 6:2 i Valentiną Likic 7:6 (3), 6:4, ale przegrała ze Szwajcarką Siną Zuger 2:6, 0:6. Falkowska (nr 3) uległa Niemce Alexandrze Vecic 4:6, 6:7 (2).

W deblu Polki (nr 3) pokonały Niemki Anną Uljanov i Jacqueline Wagner 6:3, 6:2, Celine Fritsch i Sarah Nikocevic 4:6, 6:0, 15:13 oraz Niemkę Victorię Kurz i Kanadyjkę Adelajdę Lavery 6:3, 7:6 (2).

W finale uporały się z Dunką Linneą Sophie Dissing Fristam i Szwajcarką Kateriną Tsygourovą 6:4, 6:3.

wiki

W kwalifikacjach Kosiński wygrał z Niemcem Tobiasem Witte 6:4, 5:7, 7:6 (8), ale przegrał z Niemcem Mikiem Loccisano 0:6, 6:4, 3:6.

Bournemouth

W Nike Junior International Bournemouth (korty ziemne, grade 4) Karolina Jaśkiewicz przegrała z turniejową jedynką – Brytyjką Megan Davies 5:7, 1:6.

W deblu Polka i Francuzka Marie Mattel wygrały kolejno z Brytyjkami Esther Adeshiną i Olivią Elliott 7:5, 3:6, 10:6, Hannah Davies i Jodie Annie Lawrence Taylor 6:2, 6:1 oraz Brytyjką Camilie Verden Anderson i Dunką Hannah Viller Moller 6:2, 6:4.

W finale pokonały Brytyjki Marię Budin i Annę Loughlan 6:2, 6:2.

13781836_1725413811049814_8740139401063843723_n

Hillegom

W Flower Bulb Tournament (korty ziemne, grade 4) rywalizowali Michał Skonieczny, Michał Czech i Andrzej Pyrkosz.

W kwalifikacjach Skonieczny pokonał Słoweńca Blaza Bezjaka 7:6 (3), 6:2 i Holendra Oliviera Soto Rodrigueza 6:0, 6:2. Nie sprostał Hiszpanowi Jaime Caldesowi 3:6, 2:6.

Pyrkosz przegrał z Francuzem Benjaminem Tixier 2:6, 2:6, a Czech był słabszy od Holendra Tribba De Jonga 2:6, 1:6.

W turnieju głównym Skonieczny jako lucky loser uległ Holendrowi Pascalowi Jurajowi Wagemakerowi 3:6, 3:6.

W deblu Czech i Skonieczny przegrali z Holendrem Gijsem Akkermansem i Diego Chavarrią (Kostaryka) 2:6, 3:6.

Janina

W turnieju w Grecji (korty ziemne, grade 5) Wiktoria Nowak uległa Francuzce Karine Marion Job 0:6, 0:6.

W deblu Polka i Norweżka Helene Heiber przegrały z Greczynką Marily Canellopoulos i Węgierką Livią Lukacs 3:6, 2:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności