Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

ITF Juniors – dużo sukcesów

Polacy walczyli w turniejach ITF juniorów we Włoszech, Czarnogórze, Węgrzech i Szwecji.

W Italii w deblu triumfował Michał Dembek. Dobre rezultaty osiągnęły Wiktoria Kulik, Daria Kuczer, Ania Hertel i Iga Świątek.

Mediolan

Biało-czerwoni wybrali się do Włoch na prestiżową imprezę 56. Trofeo Bonfiglio (korty ziemne, grade A). W tym roku są znakomicie obsadzone.

W turnieju głównym Hubert Hurkacz wygrał z Japończykiem Yosuke Watanukim 2:6, 6:3, 6:4 i Francuzem Geoffreyem Blancaneaux 6:2, 6:4. W 1/8 finału przegrał z Brazylijczykiem Orlando Luzem (nr 2 do lat 18 na świecie) 6:7 (2), 3:6.

Michał Dembek uległ rozstawionemu z czwórką Koreańczykowi Yunseongowi Chungowi 5:7, 4:6.

W eliminacjach Piotr Matuszewski pokonał Włocha Mattię Bedolo 6:7 (3), 6:3, 7:5, ale nie sprostał Francuzowi Constantinowi Bittounowi Kouzmine 6:7 (5), 4:6. Marcin Mol był lepszy od Włocha Christiana Scandroglio 6:2, 6:3, ale uległ Włochowi Filippo Mora 4:6, 2:6.

W deblu Hurkacz i Słowak Alex Molcan wygrali z Ulisesem Blanchem (USA) i Juanem Pablo Ficovichem (Argentyna) 6:1, 6:3 oraz Taylorem Fritzem (USA) i Luzem (duet nr 1) 6:2, 7:6 (6). W ćwierćfinale przegrali z Chilijczykiem Marcelo Tomasem Barriosem Verą i Peruwiańczykiem Juanem Jose Rosasem 5:7, 6:3, 4:10.

Dembek i Fin Patrik Niklas-Salminen pokonali Francuza Corentina Denolly i Szwajcara Johana Niklesa (nr 4) 6:2, 6:2 oraz Włochów Enrico Dalla Valle i Giovanniego Fonio 6:3, 6:1.

W ćwierćfinale wygrali z Amerykaninem Williamem Blumbergiem i Włochem Andreą Pellegrino 6:4 6:2, a w półfinale z Niemcem Timem Sandkaulenem i Węgrem Mate Valkuszem 6:4, 6:2. W meczu o tytuł zwyciężyli Barriosa Verę i Rosasa 4:6, 6:1, 11:9.

Ulcinj

Wiktoria Kulik była najwyżej rozstawiona w Montenegro Open 2015 (korty ziemne, grade 4). Pokonała Serbkę Janę Bojovic 7:5, 6:7 (6), 6:2, Holenderkę Daevenię Achong 6:4, 6:1, Kazaszkę Adelajdę Allakhverdiyevą 6:2, 6:2 i Rosjankę Anastazję Khlestovą 6:4, 6:2. W finale była lepsza od Amerykanki Nadii Dimovskiej 2:6, 6:4, 6:4.

Klara Siłka wygrała ze Słowaczką Viktorią Surovą 7:5, 6:2. W 1/8 finału była mniej skuteczna od Ukrainki Oleksandry Andrieievej 0:6, 1:6.

Karolina Silwanowicz (nr 2) uległa Rosjance Oldze Nosovej 6:1, 3:6, 6:7 (5), Beata Światłoń nie sprostała Macedonce Mariji Elenovej 1:6, 0:6, a Dorota Szczygielska przegrała ze Słowaczką Barborą Palcatovą 1:6, 6:7 (2).

W zmaganiach chłopców Łukasz Kozielski był lepszy od Austriaka Simona Fiali 3:6, 6:2, 6:3. Uległ jednak Serbowi Konstantinowi Kirovskiemu 1:6, 3:6.

W eliminacjach Mieszko Kwaśniewski wygrał ze Słowakiem Simonem Zackiem 7:5, 6:3 i Brytyjczykiem Joshuą Rose 6:1, 7:6 (5), ale przegrał z Holendrem Amadatusem Admiraalem 0:6, 2:6.

W deblu Kulik i Silwanowicz pokonały Ukrainki Oleksandrę Andrieievą i Alisę Grachovą 6:0, 6:2 Słowenkę Anję Gal i Bułgarkę Gerganę Topalovą 7:5, 6:7 (5), 10:7. W półfinale wygrały z Serbkami Nataliją Popovic i Tijaną Spasojevic 6:3, 6:3. W finale przegrały z Izraelką Mayą Tahan i Rosjanką Jekateriną Vishnevskayą 6:2 6:7 (6) 3:10.

Światłoń i Palcatova wygrały z Serbką Leną Babunski i Macedonką Katariną Marinkovikj 6:1, 6:1. Były słabsze od Allakhverdiyevej i Holenderki Perli Nieuwboer 4:6, 3:6, które wcześniej zwyciężyły Siłkę i Szczygielską 6:4, 6:2.

W gronie chłopców Kozielski i Kwaśniewski w drodze do finału pokonali Czarnogórca Rrezarta Cungu i Austriaka Sumona Fialę 6:4, 6:2, Serbów Kirovskiego i jego rodaka Marko Mladinovicia 3:6, 6:2, 10:6 oraz Macedończyka Bojana Jankulovskiego i Słoweńca Jerneja Zaplotnika 2:6, 6:3, 10:4.

W finale przegrali z Holendrami Michielem De Kromem i Tomem Florisem Moonenem 5:7, 3:6.

Budapeszt

Duża grupa startuje w 8. ETC Cup (korty ziemne, grade 4). Iga Świątek wygrała z Brytyjką Ali Collins 6:1, 6:4, Francuzką Kelią Le Bihan 6:0, 6:2 i Słowaczką Kiarą Petrovicką 6:2, 6:3. W półfinale pokonała Szwedkę Sandrę Ortevall 6:2, 7:5, a w finale była lepsza od Czeszki Johany Markovej 6:2, 6:2.

Julia Oczachowska pokonała Rosjankę Alenę Mashtakovą 6:0, 6:1, ale była mniej skuteczna od Czeszki Johany Markovej 4:6, 7:6 (5), 3:6.

Piotr Śmietana zwyciężył Węgra Andrasem Necza 6:3, 6:2 i Rosjanina Grigorija Potemkina 6:0, 6:4. W trzeciej uległ Finowi Emilowi Ruusuvuori 2:6, 4:6.

Michał Sikorski przegrał z Węgrem Fabianem Marozsanem 6:4, 6:7 (2), 4:6, Maksymilian Raupuk z Węgrem Danielem Khinem 4:6, 6:1, 4:6, Adrian Kowalski z Rumunem Cristianem Stefanem Moldovanem 0:6, 3:6, a Mateusz Smolicki z Węgrem Marcellem Bartakovicsem 4:6, 0:6.

Marcin Skowroński wygrał ze Słowakiem Davidem Damianem Brną 3:6, 6:2, 6:1, ale nie sprostał Węgrowi Akosowi Kotormanowi 7:5, 1:6, 2:6.

W kwalifikacjach Świątek rozbiła Węgierkę Rekę Farbas 6:2, 6:3 i Mashtakovą 6:2, 6:0, a Oczachowska pokonała Węgierki Csillę Sovago 6:2, 6:0 i Vivianę De Paolę 7:5, 4:6, 5:2 oraz Ukrainkę Azę Petrovą 4:6, 6:0, 6:0.

Maroszek wygrał z Węgrem Dominikiem Kisantalem 6:2, 6:1, ale przegrał z Chorwatem Josipem Krstanoviciem 3:6, 0:6. Maciej Autuch nie sprostał Węgrowi Bence Tamasowi 1:6, 1:6.

W deblu Oczachowska i Świątek uległy Słowaczkom Tamarze Kupkovej i Dominice Sujovej 4:6, 1:6.

Ljuseveka

Daria Kuczer, Anna Hertel i Maja Chwalińska grają w SEB Outdoor Open (korty ziemne, grade 4). Kuczer została najwyżej rozstawiona. Wygrała ze Szwedką Hanną Wikberg 6:3, 6:4, Dunką Hannah Viller Moller 6:0, 6:1 i Estonką Maileen Nuudi 5:7, 6:0, 6:1.

W półfinale prowadziła z Chwalińską 6:3. Maja nie przystąpiła do drugiego seta z powodu urazu nadgarstka. W finale przegrała ze Szwedką Julią Rosenqvist 2:6, 4:6.

Wcześniej utalentowana Chwalińska otrzymała dziką kartę od organizatorów turnieju w Szwecji. Pokonała Szwedkę Elin Hellberg 6:1, 6:0, Dunkę Olgę Helmi 6:2, 6:0 i Szwajcarkę Anabel Marazzottę 6:0, 6:2.

Hertel (nr 7) była skuteczniejsza od Szwedki Victorii Carlsten 6:2, 4:6, 6:3, Finki Pauli Joukanen 6:7 (5), 6:4, 6:3 i Estonki Anette Maelt 4:6, 6:4, 7:5. W półfinale przegrała z Rosenqvist 3:6, 0:6.

W deblu Hertel i Kuczer wygrały ze Szwedkami Molly Helgesson i Melis Yasar 6:2, 7:5.

Chwalińska i Marazzotta pokonały Szwedki Sydney Berlin i Josefin Opitz 6:3, 6:4 oraz Hertel i Kuczer 3:6, 7:6 (0), 10:6. W półfinale przegrały ze Szwedkami Julią Rosenqvist i Hanną Wikberg 6:4, 3:6, 4:10.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności