Logo Polski Tenis

WYNIKI

LEXINGTON: Bouzkova - Blinkova 6:4, 6:2; Jabeur - Govortsova 3:6, 6:2, 6:4; PRAGA: E. Mertens - Giorgi 6:4, 6:2; Kr. Pliskova - Martic 6:1, 7:5; A. Bogdan - Tsurenko walkower; Siegemund - Sherif 4:6, 6:0, 6:1; Zidansek - Siniakova 6:3, 3:6, 6:0.

Aktualności

ITF Juniors – w czterech krajach

Biało-czerwoni walczyli w turniejach ITF juniorów w Estonii, Węgrzech, Czarnogórze i Gruzji.

Tym razem Polacy lepiej zaprezentowali się w grze podwójnej. Piotr Matuszewski i Kacper Żuk wygrali w Budapeszcie.

Budapeszt

W Hungarian Open (korty ziemne, kategoria grade 2) Wiktoria Kulik wyeliminowała Szwedkę Sandrę Ortevall 7:5, 6:2, ale przegrała z Rumunką Ioaną Guną 3:6, 7:6 (5), 1:6.

Piotr Matuszewski wygrał z Węgrem Andrasem Neczem 6:1, 7:6 (2). Uległ jednak Irlandczykowi Bjornowi Thomsonowi 4:6, 2:6.

Kacper Żuk pokonał Hindusa Vasishta Cheruku 6:1, 6:0, ale przegrał z Amerykaninem Zeke Clarkiem 2:6, 2:6. Patryk Królik nie sprostał Czechowi Filipowi Duda 5:7, 3:6.

W kwalifikacjach Katarzyna Kubicz pokonała Węgierkę Adrienn Horvath 2:6, 6:4, 6:4 i Rosjankę Darię Solovyevą 6:2, 6:4, ale przegrała ze Słowenką Kają Juvan 3:6, 2:6.

Dorota Szczygielska uległa Słowence Nice Radisic 2:6, 5:7, a Karolina Silwanowicz nie sprostała Ukraince Anastazji Zarytskiej 6:2, 1:6, 5:7.

Żuk wygrał z Węgrem Bence Tamasem 6:0, 6:1, Japończykiem Naoki Tajimą 7:5, 6:1 i Brytyjczykiem Finnem Bassem 6:0, 6:2.

Marcin Mol przegrał z Brytyjczykiem Calumem Macgeoch 0:6, 5:7, a Mateusz Smolicki był słabszy od Norwega Rany-Roopa Singha Bhullara 6:7 (5), 1:6.

W finale gry podwójnej Matuszewski i Żuk wygrali z Rosjaninem Aleksiejem Aleshchevem i Mattiasem Siimarem 7:6 (6), 7:5.

Tallin

Maja Pindelska i Piotr Śmietana startują w Estonian Junior Open (korty ziemne, grade 4). Pindelska pokonała Litwinkę Emiliję Gedvilaite 6:1, 6:1, ale uległa Amerykance Nicole Lynn Anderson 4:6, 6:7 (5).

Śmietana przegrał z Estończykiem Kristoferem Siimarem 6:1, 4:6, 4:6. W deblu Pindelska i Rosjanka Marija Galiy dotarły do półfinału.

Podgorica

W Podgorica Open 2015 (korty ziemne, grade 5) Klara Siłka uległa Serbce Tijanie Spasojevic 2:6, 4:6, a Beata Światłoń nie sprostała Bośniaczce Nefisie Berberovic 1:6, 0:6.

W gronie chłopców Mieszko Kwaśniewski pokonał Serba Aleksę Daskalovicia 6:7 (3), 7:6 (3), 6:2, ale przegrał z Grekiem Christosem Antonpoulosem 1:6, 6:7 (4).

Łukasz Kozielski wygrał z Serbem Djuro Opaciciem 7:6 (3), 6:1, ale uległ Brytyjczykowi Aidanami McHugh 5:7, 4:6.

W eliminacjach Kwaśniewski był lepszy od Macedończyka Stojana Stojanovskiego 6:3, 6:1, Chorwata Jerko Brkicia 6:3, 6:2 i Serba Bogdana Bajicia 6:2, 6:2.

Jakub Grzegorczyk wygrał z Czarnogórce Matiją Bulatoviciem 6:3, 6:2, ale przegrał z Macedończykiem Elvedinem Pepiciem 3:6, 1:6.

W deblu Siłka i Światłoń osiągnęły półfinał.

Tbilisi

Alicja Sierzputowska i Stefania Rogozińska-Dzik wybrały się do Gruzji na Tbilisi Cup (korty ziemne, grade 5).

Rozstawiona z siódemką Sierzputowska wygrała z Rosjanką Ariną Borodiną 6:0, 6:3, ale uległa Rosjance Zoziyi Kardavej 5:7, 4:6.

Rogozińska-Dzik przegrała z Rosjanką Sofyą Lansere (nr 5) 5:7, 2:6. W deblu Polki znalazły się w półfinale.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności