Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

ITF Juniors – dwa finały Żuka

Czołowi polscy juniorzy startowali w turniejach ITF do lat 18 na dwóch kontynentach.

W najnowszym rankingach aż czterech naszych graczy plasuje się w czołowych 100. Najwyżej są Kacper Żuk (36) i Piotr Matuszewski (60).

San Jose

Anna Hertel (352. miejsce w klasyfikacji ITF) wybrała się na prestiżowe zawody 52. Coffee Bowl w kostarykańskim San Juan (korty twarde, kategoria grade 1).

W pierwszym spotkaniu przegrała z Rosjanką Kamillą Kokeladze 6:2, 3:6, 3:6. W deblu Ania i Amerykanka Jada Robinson uległy Amerykankom Helen Abigail Altick i Amandzie Anisimovą (duet nr 1 zmagań) 6:7 (4), 3:6.

Seniec

Duża grupa biało-czerwonych pojechała na turniej 23. Slovak Junior Indoor 2016 (nawierzchnia dywanowa w hali, grade 2).

W eliminacjach dziewcząt Katarzyna Kubicz (268) pokonała Austriaczkę Evę Nyikos 6:3, 6:2 i Rosjankę Valerię Deminovą 6:3, 6:3. Obok niej w drabince głównej grały Iga Świątek (133) i Weronika Foryś (186).

Świątek wygrała z Czeszką Johaną Markovą 7:6 (6), 6:4, ale nie sprostała Rosjance Valerii Zelevej (nr 3 zmagań) 6:4, 4:6, 2:6. Kubicz rozbiła Słowenkę Hanę Mraz 6:1, 6:0. Uległa jednak Rosjance Marii Solnyshkinej 5:7, 7:5, 3:6. Foryś przegrała z Rosjanką Aleksandrą Kuznetsovą 5:7, 2:6.

W gronie chłopców Kacper Żuk (36) był rozstawiony z dwójką, a Piotr Matuszewski (60) z siódemką. Obydwaj mieli wolny los w pierwszej rundzie.

Maksymilian Raupuk (275) pokonał Słowaka Dominika Hruncaka 6:3, 7:6 (6). Piotr Śmietana (331) wygrał z Czechem Stepanem Holisem 6:3, 6:3. Łukasz Kozielski (483) przegrał z Czechem Michaelem Vrbenskim 2:6, 3:6.

W drugiej rundzie Żuk wygrał z Rosjaninem Savriyanem Danilovem 6:4, 6:4. Matuszewski uległ Chorwatowi Bornie Gojo 4:6, 3:6. Raupuk przegrał z Niemcem Louisem Wesselsem 6:3, 3:6, 3:6, a Śmietana z Niemcem Timem Ruehlem 4:6, 6:7 (0).

W 1/8 finału Żuk pokonał Łotysza Rudolfsa Mednisa 6:2, 3:6, 6:3. W ćwierćfinale był lepszy od Ruehla 6:7 (3), 6:1, 7:5, a w półfinale wygrał z Czechem Filipem Dudą 7:6 (3), 6:1. Mecz o tytuł przegrał z Austriakiem Jurijem Rodionovem 6:7 (7), 3:6.

W grze podwójnej Foryś i Kubicz wygrały z Markovą i Słowaczką Dominiką Sujovą 2:6, 7:6 (4), 10:6 oraz Mołdawianką Adrianą Sosnovschi i Rosjanką Ksenią Stashenkovą 3:6, 7:6 (6), 10:8. W półfinale przegrały z Rosjanką Aminą Anshbą i Węgierką Panną Udvardy 3:6, 4:6.

W deblu Śmietana i Czech Wojtech Prokop byli lepsi od Czechów Martina Bugaja i Evzena Holisa 6:0, 2:6, 10:5. Matuszewski i Żuk (duet nr 1) wygrali łatwo ze Śmietaną i Prokopem 6:0, 6:2.

Pokonali również Słowaka Tomasa Liskę i Rodionova 7:6 (5), 6:4 oraz Ruehla i Brytyjczyka Ryana Jamesa Storrie 6:7 (5), 6:3, 10:5. W finale przegrali z Dudą i Słowakiem Lukasem Kleinem 1:6, 4:6.

Raupuk i Serb Konstantin Kirovski pokonali Słowaków Viktora Banczi i Davida Ciernego 6:3, 6:3, ale nie sprostali Ruehlowi i Storrie 4:6, 1:6.

Kozielski i Słoweniec Klemen Nikolas przegrali z Rosjaninem Aleksiejem Aleshchevem i Słowakiem Janem Kroslakiem 6:7 (3), 4:6.

Bromma

Czwórka Polaków rywalizowała w SALK Open w Szwecji (korty twarde w hali, grade 4). Klara Siłka (537) uległa Szwedce Kajsie Stegrell 4:6, 0:6.

Maja Chwalińska (699) wygrała ze Szwedką Ebbą Rosberg 6:2, 6:2 i Dunką Olgą Helmi 6:2, 6:2. W ćwierćfinale przegrała ze Szwedką Idą Jarlskog 4:6, 6:2, 1:6.

Ksawery Pociej (755) nie sprostał Szwedowi Axelowi Oljonsowi 4:6, 4:6. W kwalifikacjach Marcin Skowroński (1378) uległ Szwedowi Niklasowi Johanssonowi 5:7, 3:6.

W deblu Chwalińska i Sułka pokonały Szwedki Molly Helgesson i Ebbę Rosberg 6:2, 6:3 oraz Szwedki Idę Jarlskog i Julitę Saner 6:1, 2:6, 11:9. W półfinale przegrały z Rosjanką Poliną Bakhmutkiną i Brytyjką Eliz Maloney 6:1, 6:7 (5), 6:10.

Pociej i Skowroński byli skuteczniejsi od Szwedów Gilberta Jaegera i Axela Oljonsa 6:2, 7:5. W ćwierćfinale wygrali ze Szwedami Linusem Bergevim i Erikiem Carlstenem 6:3, 3:6, 10:7. W półfinale byli słabsi od Szwedów Jonasa Erikssona Zivertsa i Karla Friberga 6:7 (5), 5:7.

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności