Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

ITF Juniors – grali w wielu krajach

Polscy juniorzy walczą o punkty w Australii, Wenezueli, Czechach, Austrii i Szwecji.

Świetnie prezentowali się Stefania Rogozińska-Dzik, Iga Świątek, Konrad Fryze. W Australii debla wygrali Kacper Żuk i Piotr Matuszewski.

Traralgon

Daria Kuczer, Kacper Żuk i Piotr Matuszewski formę przed Australian Open sprawdzili w AGL Loy Yang Traralgon Junior International (korty twarde, kategoria grade 1).

Kuczer była słabsza od Indonezyjki Rifanty Kahfiani 2:6, 3:6. Źle losował Żuk. Przegrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 4:6, 5:7 (siódmy w rankingu ITF). Matuszewski uległ Amerykaninowi Ezekielowi Clarkowi 6:3, 5:7, 3:6.

W deblu Kuczer i Japonka Mai Hontama przegrały z Australijką Destanee Aiavą i Czeszką Lucie Kankovą 3:6, 4:6. Matuszewski i Żuk wygrali z Kanadyjczykami Felixem Augerem-Aliassime i Jackiem Mingjie Linem 7:5, 6:3, Australijczykami Blakem Ellisem i Scottem Jonesem 6:3, 6:4 oraz Słowakiem Lukasem Kleinem i Czechem Patrikiem Riklem 7:6 (1), 3:6, 10:7.

W półfinale łatwo pokonali Tajwańczyka Chien Hsun Lo i Japończyka Yosuke Watanukiego 6:1, 6:3. W finale byli lepsi od Francuzów Elliota Benchetrita i Evana Furnessa 6:4, 6:4.

Praga

W RPM Junior Open (nawierzchnia dywanowa w hali, grade 1) Iga Świątek pokonała Rosjankę Aleksandrę Kuznetsovą 6:4, 6:3 i Niemkę Julę Niemeier 6:3, 6:4. W ćwierćfinale przegrała z Czeszką Moniką Kilnarovą 3:6, 1:6.

Weronika Foryś wygrała z Czeszką Michaelą Bayerlovą 6:2, 6:3, ale uległa Białorusince Nice Shytkouskiej 4:6, 6:2, 1:6.

Katarzyna Kubicz w eliminacjach nie sprostała Czeszce Veronice Pribylovek 4:6, 6:7 (6).

Piotr Śmietana zwyciężył Serba Konstantina Kirovskiego 6:3, 6:7 (4), 7:5. Nie dokończył meczu z Czechem Filipem Dudą 3:6, 0:3 i krecz.

Maksymilian Raupuk pokonał Ukraińca Vladyslava Chumaka 6:1, 4:6, 7:6 (9), ale przegrał z Węgrem Akosem Kotormanem 4:6, 3:6.

W kwalifikacjach Łukasz Kozielski wygrał z Czechem Vitkiem Horakiem 7:6 (6), 6:1. Uległ jednak Czechowi Antoninowi Bolardtowi 4:6, 3:6.

W deblu Foryś i Kubicz pokonały Pribylovą i Rosjankę Irinę Shetininę 6:2, 6:1. Przegrały z Rosjankami Poliną Golubovskayą i Kuznetsovą 1:6, 2:6.

Caracas

Anna Hertel kontynuuje występy za oceanem. W Copa Banco de Venezuela (korty twarde, grade 1) pokonała Wenezuelkę Katheryne Stephanie Valencię Perez 6:2, 6:0. Uległa jednak Norweżce Malene Helgo 2:6, 4:6.

W grze podwójnej Hertel i Niemka Lara Schmidt wygrały z Wenezuelkami Laiying Alvarado i Fabianą Patricią Rengel Castrillon 6:2, 6:0, ale nie sprostały Ekwadorkom Rafaellą Baquerizo i Camilą Romero 3:6, 3:6.

Malmo

Wybornie w EuroElite ITF Junior Malmo Open (korty twarde w hali, kategoria grade 4) spisała się Stefania Rogozińska-Dzik.

Wygrała ze Szwedkami Amandą Citre 6:0, 6:1 i Melis Yasar 6:2, 6:2, Francuzką Giulią Morlet 6:3, 6:1 oraz Dunkę Olgą Helmi 7:6 (6), 6:3. W finale nie sprostała Szwedce Idzie Jarlskog 1:6, 0:6.

Maja Chwalińska pokonała Estonkę Maileen Nuudi 6:3, 6:1, ale przegrała ze Szwedką Sandrą Ortevall 4:6, 6:3, 4:6. Klara Siłka była lepsza od Norweżki Emilie Elde 6:4, 6:4, ale uległa Belgijce Juliette Bastin 2:6, 4:6.

W eliminacjach odpadli Karolina Jaśkiewicz i Maciej Autuch. Jaśkiewicz nie sprostała Szwedce Enie Ovcinie 7:6 (4), 4:6, 4:6, a Autuch przegrał ze Szwedem Lukasem Ridemarem 6:7 (9), 3:6.

W deblu Chwalińska i Siłka wygrały ze Szwedkami Sydney Berlin i Yasar 6:3, 7:6 (3) oraz Turczynką Basak Akbas i Austriaczką Arabellą Koller 6:3, 6:1. W półfinale uległy Szwedkom Jarlskog i Kajsie Stegrell 6:4, 4:6, 5:10.

Rogozińska-Dzik i Szwedka Hermon Mikael uległy Szwedce Rebece Ehn i Bułgarce Gerganie Topalovej 2:6, 7:5, 3:10. Autuch i Szwed Marcus Lind przegrali ze Szwedami Rikardem Raadem i Viktorem Thoressonem 2:6, 5:7.

Oberpullendorf

Wielu polskich graczy walczyło w Sport Hotel Kurz Junior Classic (nawierzchnia dywanowa w hali, grade 4). W półfinale turnieju w Austrii był Konrad Fryze.

Pokonał kolejno Austriaka Stefana Auingera 6:3, 6:7 (5), 6:2, Szwajcara Joela Javiera Alta 7:5, 7:5, Czecha Evzena Holisa 6:3, 6:0 i Austriaka Gabriela Hubera 7:6 (5), 6:4. Mecz o finał przegrał z Austriakiem Gregorem Ramskoglerem 1:6, 1:6.

Daniel Michalski wygrał z Rosjaninem Alexandrem Shevchenką 6:1, 6:0 i Węgrem Martonem Szappanosem 7:5, 6:3, ale uległ Słowakowi Davidovi Damianowi Brnie 3:6, 1:6.

Michał Sikorski był skuteczniejszy od Słowaka Filipa Kucbela 6:4, 6:2 i Słoweńca Nejca Sitara 6:4, 6:4. Nie sprostał Huberowi 6:7 (2), 1:6.

Pierwsze punkty zdobył Tomasz Dudek. W eliminacjach był lepszy od Słowaka Leona Petko 6:1, 6:2, Chorwata Karla Kranicia 6:4, 3:6, 6:0 i Rumuna Alexa Stokkera 6:4, 6:3. W imprezie głównej pokonał Węgra Daniela Khina 6:4, 6:1 i Słoweńca Klemena Nikolasa 2:6, 6:1, 7:6 (11). Przegrał z Austriakiem Jakobem Aichhornem 0:6, 1:6.

Karol Paluch był słabszy od Brytyjczyka Bardleya Bucklanda 3:6, 2:6. Mieszko Kwaśniewski uległ Czechowi Martinowi Soukalowi 1:6, 1:6, a Jakub Grzegorczyk nie sprostał Słowakowi Viktori Banczi 1:6, 0:6. Natomiast Beata Światłoń przegrała w gronie dziewcząt z Austriaczkę Elizabeth Koelbl 2:6, 6:2, 2:6.

W półfinałach debla Fryze i Michalski przegrali z Paluchem i Włochem Simone Camposeo 4:6, 2:6, a Grzegorczyk i Sikorski nie sprostali Aichhornowi i Ramskoglerowi 6:7 (9), 6:7 (7). W finale Aichhorn i Ramskogler pokonali Palucha i Camposeo 6:1, 7:5.

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności