Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

ITF Juniors – deblowy tytuł na Węgrzech

Polscy juniorzy rywalizowali w Europie w zawodach ITF. Walczyli ze zmiennym szczęściem.

W turnieju w Budapeszcie świetnie wypadł duet deblistów – Piotr Matuszewski/Kacper Żuk. W singlu lepiej spisał się Piotrek.

Budapeszt

Kacper Żuk i Piotr Matuszewski startują w Hungarian Open (korty ziemne, grade 2). Matuszewski pokonał Rosjanina Alexandra Ovcharova 6:3, 7:5, Austriaka Jurija Rodionova 6:2, 6:2 i Włocga Riccardo Balzeraniego 6:3, 6:1. W półfinale przegrał z Rosjaninem Denisem Klokiem 3:6, 4:6.

Żuk poleciał do Budapesztu prosto z turnieju kadetów w Warszawie. Wygrał z Niemcem Rudolfem Mollekerem 6:7 (7), 6:4, 6:4, ale uległ Węgrowi Akosowi Kotormanowi 6:7 (4), 3:6.

W deblu Kacper i Piotr byli lepsi od Szwajcara Briana Bencicia i Brazylijczyka Breno Souzy Plentza 6:2, 6:1, Kotormana i jego rodaka Zsombora Pirosa 7:5, 6:2 oraz Rodionova i Niemca Tima Ruehla 6:3, 6:0.

W meczu finałowym wygrali z Ukraińcem Wladyslavem Chumakiem i Klokiem 6:2, 6:4.

Maribor/Triglav

W eliminacjach Maribor Open (korty ziemne, grade 4) Mikołaj Wrzoł pokonał Izraelczyka Daniela Entelisa 2:6, 6:4, 6:3 i Słoweńca Blaza Gvardjancicia 6:4, 7:5, ale przegrał z Niemcem Alexandrem Wolfschmidtem 2:6, 3:6. Natomiast Michał Czech uległ Słoweńcowi Markowi Mesariciovi 2:6, 1:6.

W kwalifikacjach w Triglav (korty ziemne, grade 4) Czech nie sprostał Słoweńcowi Tilenowi Simenko Laliciovi 1:6, 1:6.

Skopje

W Neocom Open 2015 (korty ziemne, grade 5) Łukasz Kozielski wygrał z Macedończykiem Obradem Markovskim 6:0, 6:3, ale nie sprostał Serbowi Milosowi Dabiciovi 6:4, 3:6, 2:6.

Michał Sikorski pokonał Macedończyka Martina Jovicia 6:1, 6:0, ale przegrał z Rumunem Bogdanem Pavelem 6:7 (5), 0:6. Natomiast Jakub Grzegorczyk był lepszy od Macedończyka Michaiła Neftenova 6:0, 6:0, ale uległ Grekowi Apostolosowi Koutsaftisowi 6:3, 0:6, 4:6.

Beata Światłoń w pierwszym meczu była słabsza od Rumunki Alessi Beatrice Ciuca 1:6, 0:6. W deblu Kozielski i Czech Ondrej Styler dotarli do ćwierćfinału.

W innych zawodach w Skopje – Jug Open 2015 (korty ziemne, grade 5) Śwaitłoń przegrała z Macedonką Katariną Marinkovikj 3:6, 2:6. Wraz z Serbką Katariną Drazic były za to w ćwierćfinale gry podwójnej.

Grzegorczyk w turnieju chłopców pokonał Turka Buluta Ozcelika 6:1, 6:1, Pavela 4:6, 6:2, 6:0 i Brytyjczyka Joe Tylera 6:3, 7:5. W ćwierćfinale uległ Włochowi Riccardo Perinowi 3:6, 6:7 (1). Wraz z Sikorskim dotarli do ćwierćfinału debla.

Sikorski przegrał z Rumunem Edrisem Fetisleamem 4:6, 4:6, a Kozielski był słabszy od Greka Minosa Kimona Stavrakasa 4:6, 1:6. W deblu Kozielski i Styler zakończyli występ w półfinale.

Budaors

Piotr Matuszewski grał także na Węgrzech w Budaors Cup (korty ziemne, grade 2). Pokonał Chumaka 6:3, 6:4 oraz bardzo zdolnego Izraelczyka Yshaia Oliela 6:4, 6:2. W ćwierćfinale nie sprostał Rosjaninowi Alenowi Avidzbie 6:7 (5), 6:4, 3:6.

Masseik

Wiktoria Rutkowska, Klara Siłka i Maksymilian Raupuk dobrze zaprezentowali się w Belgii w LTA Maaseik Junior Open (korty ziemne, grade 4).

Rutkowska wygrała z Niemką Stefanie Ziegler 6:2, 6:2, Belgijką Axaną Mareen 6:4, 6:1 i Nowozelandkę Valentinę Ivanovą 6:3, 7:6 (5). W półfinale przegrała z Belgijką Juliette Bastin 1:6, 6:7 (2).

Siłka była lepsza od Belgijki Lina Dullaert 7:5, 6:2 i Kazaszki Adelajdy Allakhverdiyevej 6:1, 6:2. Została pokonana w ćwierćfinale przez Niemkę Anastazję Rosnowską 1:6, 2:6.

Raupuk pokonał Hindusa Visju Prasada 6:2, 6:2 i Belga Arnauda Destrebecqa 6:4, 2:6, 6:3. W ćwierćfinale uległ Niemcowi Marvinowi Moellerowi 4:6, 0:6.

W deblu Maksymilian i Belg Nicholas Rennie odpadli w ćwierćfinale.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności