Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

ITF Juniors – finał Dembka w deblu

Polscy juniorzy szukali punktów w turniejach ITF we Włoszech, na Malcie i Barbadosie.

W zawodach głównych grali m.in. Anna Hertel, Beata Światłoń, Michał Dembek, Łukasz Kozielski czy Patryk Królik.

Florencja

Duża grupa wybrała się do Włoch na 40. City of Florence (korty ziemne, grade 2). W turnieju głównym miejsca mieli Michał Dembek i Patryk Królik.

Dembek (rozstawiony z nr 6) miał wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej wygrał z Francuzem Josephem Guillinem 6:3, 6:4. W trzeciej przegrał z Włochem Gianem Marco Moronim 1:6, 1:6.

Królik przegrał z Włochem Giovannim Fonio 0:6, 1:6.

W eliminacjach bez powodzenia walczyli Cezary Walkusz, Maksymilian Raupuk, Adrian Kowalski i Maciej Autuch.

Walkusz pokonał Włocha Tomasso Fei 5:2 i krecz, ale przegrał z Włochem Paolo Dagnino 1:6, 3:6. Raupuk wygrał z Włochem Mattią Rossim 6:2, 7:5, ale nie sprostał Włochowi Stefano Reitano 7:6 (5), 4:6, 4:6.

Kowalski uległ Włochowi Francesco Fortiemu 6:2, 3:6, 4:6, a Autuch był wyraźnie słabszy od Włocha Federico Iannaccone 2:6, 1:6.

W deblu Dembek i Austriak Alexander Erler (duet 4) mieli wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej pokonali Tajwańczyka Lianga Yu Richarda Lina i Niemca Niklasa Schella 7:6 (6), 6:3.

W ćwierćfinale wygrali z Niemcami Valentinem Guentherem i Louisem Wesselsem 7:5, 6:3, a w półfinale z Brytyjczykiem Joelem Cannellem i Ukraińcem Vitalijem Shcherbą 6:4, 7:6 (4). W finale nie sprostali Włochom Marco Mosciattiemu i Andrei Pellegrino 0:6, 1:6.

Królik i Białorusin Jurij Rodionov wygrali z Włochami Gianlucą Grisonem i Vincenzo Lapiccirellą 6:0, 6:2, ale przegrali z Rosjaninem Artem Dubrivnyym i Włochem Samuele Ramazzottim 6:3, 5:7, 8:10.

Kowalski i Walkusz nie sprostali Włochom Luce Giacominiemu i Matteo Tinelliemu 2:6, 3:6. Raupuk i Włoch Nicolo Giordano ulegli Niemcom Constantinowi Frantzenowi i Luce Wiedenmannowi 0:6, 4:6.

Marsa

Biało-czerwoni polecieli też na Malta ITF U18 World Ranking Tournament (korty twarde, grade 4). Beata Światłoń uległa Brytyjce Annie Loughlan 1:6, 1:6.

Łukasz Kozielski przegrał ze Słoweńcem Svenem Lahem 3:6, 1:6, a Mateusz Ciecierski nie sprostał Włochowi Luce Prevosto 2:6, 0:6.

W eliminacjach Marcin Mol wygrał z Maltańczykiem Benjaminem Farrugią 6:0, 6:2, ale przegrał z Belgiem Tibo Colsonem 7:5, 3:6, 1:6. Bartłomiej Maroszek uległ Cypryjczykowi Nicholasowi Campbellowi 7:5, 3:6, 1:6.

W deblu Kozielski i Maroszek pokonali Kazacha Arsana Arashova i Cypryjczyka Giorgiosa Konstantinou 6:3, 6:2, ale przegrali z Grekiem Konstantinosem Lazaridisem i Cypryjczykiem Eleftheriosem Neosem 2:6, 1:6.

Saint Michael

Anna Hertel walczyła w turnieju Barbados Scotiabank Junior International 2015 (korty twarde, grade 4).

W pierwszej rundzie zmagań na egzotycznej wyspie wygrała z Marią Gabrielą Riverą Corado (Gwatemala) 6:3, 6:1. W 1/8 finału uległa Amerykance Tiffany Huber 1:6, 2:6.

W deblu Ania i Rosjanka Kamilla Kokeladze przegrały z Meksykanką Marią Jose Colorado Zavalą i Norweżką Lillian Gabrielsen 1:6, 6:4, 7:10.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności