Logo Polski Tenis

WYNIKI

SEUL: A. Radwańska - Mattek-Sands 6:4, 7:5; Begu - Barthel 7:5, 6:4; Flipkens - Park 6:0, 6:2; Rodina - Radanovic 6:1, 6:1; Gasparyan - Flink 7:5, 6:4; Hsieh - Teichmann 2:6, 6:1, 7:6 (0); Minella - Rybarikova 6:3, 3:2 i krecz Magdaleny; Tomljanovic - Van Uytvanck 3:6, 7:5, 7:5; TOKIO: Barty - Vandeweghe 4:6, 6:4, 7:5; Riske - Bouchard 6:4, 6:4; Strycova - Diyas 6:4, 6:4; Konta - Dabrowski 6:2, 6:0; KANTON: Krunic - Golubic 6:4, 6:3; Brady - Cornet 6:0, 6:3; McHale - A. Bogdan 4:6, 6:3, 3:1 i krecz Any; Khazaniuk - X. Wang 6:4, 4:6, 6:3.

Aktualności

ITF Juniors – Maribor Open 2017

Grupa polskich juniorów (do lat 18) rywalizowała w turnieju ITF w słoweńskim Mariborze.

W Maribor Open 2017 (carpet w hali, kategoria grade 4) najlepiej zaprezentowała się Weronika Falkowska, która był w półfinale singla oraz triumfowała w deblu wraz z Martyną Kubką.

Falkowska (158. miejsce w klasyfikacji ITF juniorek) była rozstawiona z nr 1. Pokonała Słowenkę Sheilę Glavas 6:2, 6:2, Ukrainkę Alinę Tsyurpalevych 7:6 (8), 6:3 i Łotyszkę Darię Semenistaję 6:2, 6:2. W półfinale nie sprostała Czeszce Kristynie Lavickovej (nr 4) 6:2, 6:7 (4), 0:6.

Kubka (423, na początku listopada zwyciężyła w Mińsku) wygrała z Rosjanką Anną Lytnevą 6:4, 6:3, ale uległa Lavickovej 6:7 (4), 1:6, późniejszej triumfatorce zawodów.

Karolina Jaśkiewicz (561) była słabsza od Słowenki Pii Lovric 7:5, 3:6, 4:6.

W gronie juniorów Makary Adamek (478) był lepszy od Serba Sabita Sunticia 4:6, 6:3, 7:5. Przegrał jednak ze Słoweńcem Filipem Jeffem Planinsekiem 3:6, 7:6 (2), 3:6. Tomasz Dudek (363) był słabszy od Włocha Mattii Bellucciego 2:6, 6:7 (2).

W deblu Falkowska i Kubka (nr 3) sięgnęły po tytuł. Wygrały kolejno z Serbką Jovaną Babic i Tsyurpalevych 6:1, 6:2, Słowenkami Metką Komac i Zalą Ule 6:4, 6:3, Słowaczką Michaelą Kadleckovą i Lavickovą 6:1, 6:4 oraz Maltanką Francescą Curmi i Semenistają 3:6, 4:6.

Jaśkiewicz i Słowaczka Katarina Kuzmova pokonały Słowenki Anji Gal i jej rodaczki Glavas 4:6, 6:2, 10:3. Uległy jednak Curmi i Semenistaji 2:6, 2:6.

Adamek i Dudek (nr 2) przegrali z Chorwatem Roko Horvatem i Węgrem Peterem Vorosem 4:6, 6:7 (5).

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors