Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Verdasco - Basilashvili 7:6 (1), 7:5; Struff - Lajovic 4:6, 6:3, 6:2; Sonego - Zapata Miralles 6:3, 6:4; Huesler - Blancaneaux 6:4, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Safiullin - Etcheverry 6:1, 6:4; Andujar - Monteiro 7:6 (3), 6:1; Lestienne - Mannarino 7:6 (2), 6:4; SEUL ATP 250: Shapovalov - Munar 7:5, 6:4; Daniel - E. Gomez 6:4, 6:4; Albot - S. Johnson 7:6 (3), 7:6 (3); PARMA WTA 250: Kovinic - Stephens 7:5, 2:6, 7:5; Zanevska - Galfi 6:1, 6:3; Sherif - Waltert 6:3, 7:6 (1); Kania-Choduń/Voracova - Bondar/Zimmermann 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Haddad Maia - Noskova 6:1, 7:5; Muchova - Golubic 4:6, 6:0, 6:2; S. Zhang - V. Kuzmova 7:6 (4), 7:6 (8); Bencic - Boulter 6:4, 6:7 (2), 6:3.
Polska Liga Tenisa

ITF Juniors – finały Igi Świątek

Czołowi polscy juniorzy rywalizowali w turniejach ITF do lat 18 w Kanadzie, Egipcie i Czechach.

Na dobry wynik i sporą ilość punktów stać było Magdalenę Fręch, Wiktorię Kulik, Igę Świątek, Darię Kuczer, Weronikę Foryś czy Kacpra Żuka.

Repentigny

Magdalena Fręch została rozstawiona z dziesiątką w Canadian Open Junior Championships (korty twarde, grade 1). Łodzianka ma niski ranking juniorski ITF (731), ale organizatorzy turnieju w Kanadzie docenili jej pozycję w klasyfikacji WTA (385).

Wygrała z Kanadyjkami Vanessą Wong 6:1, 6:1 i Katherine Sebov 7:6 (5), 6:2. W ćwierćfinale przegrała z Francuzką Tessah Andrianjafitrimo 3:6, 5:7.

Kair

Wiktoria Kulik wybrała się do Egiptu na Solymania ITF Junior Tournament (korty ziemne, grade 2). Jest turniejową czwórką.

Wygrała z Egipcjanką Farah Yasser Abd El Wahab 7:5, 6:3, Tunezyjką Maouną Bouzgarrou 6:1, 6:2 i Turczynką Selin Ovunc 6:4, 6:3. W półfinale uległa Egipcjance Sandrze Samir 3:6, 6:7 (4).

W deblu Kulik i Litwinka Paulina Bakaite pokonały Egipcjanki Salmę Abdel Rahim i Yusrę Hegy 6:0, 6:0. W ćwierćfinale przegrały z Ovunc i Abd El Wahab 2:6, 1:6.

Praga

Weronika Foryś, Daria Kuczer, Iga Świątek i Kacper Żuk grają w Pradze w Moser Czech Junior Open 2015 (korty ziemne, grade 2). Rozpoczęli walkę od drugich rund.

Żuk (nr 2) pokonał Niemca Maxa Raucha 6:3, 6:3 i Amerykanina Jasona Legalla 6:1, 6:0. W ćwierćfinale nie sprostał Chorwatowi Karlo Boljatowi 3:6, 3:6.

Foryś (nr 7) przegrała z Niemką Larą Schmidt 0:6, 3:6, a Kuczer (nr 14) ze Słowaczka Dominiką Sujovą 0:6, 0:6.

Świątek (nr 12) wygrała z Czeszkami Kateriną Krizovą 6:0, 6:2, Terezą Prochazkovą 6:3, 6:1 i Lucie Prochazkovą 6:0, 6:2 oraz Słowaczką Dominiką Sujovą 6:1, 6:2. W finale nie sprostała Ukraince Anastazji Zarytskiej 5:7, 1:6.

W deblu Kuczer i Świątek uporały się z Czeszkami Terezą Koplovą i Lucie Prochazkovą 6:4, 6:1, Brytyjką Francescą Jones i Włoszką Tatianą Pieri 7:6 (4), 6:4 oraz Łotyszką Denizą Marcinkevicą i Rosjanką Victorią Mikhaylovą 6:2, 6:1. W finale przegrały ze Słowaczką Barborą Matusovą i Niemką Evą Marie Voracek 6:7 (4), 1:6.

Foryś i Marculescu uległy Czeszkom Sarce Richterovej i Sabinie Richtrovej 6:7 (4), 4:6.

Żuk i Francuz Elliot Benchetrit przegrali z Czechem Dominikiem Bartonem i Davidem Damianem Brną 4:6, 4:6.

Szawle

Karolina Silwanowicz, Maksymilian Raupuk i Marcin Skowroński grają w Siauliai Mayor’s Cup 2015 (korty ziemne, grade 5).

Silwanowicz pokonała Łotyszkę Kristę Cerpinę 6:1, 6:2 i Litwinkę Ivetę Daujotaite 6:1, 6:2. W ćwierćfinale przegrała z Rosjanką Elizavetą Volodko 0:6, 4:6.

Raupuk wygrał z Łotyszem Martinsem Rocensem 6:2, 6:1 oraz Litwinami Domantasem Sakinisem 6:3, 7:5 i Emilisem Rusakeviciusem 4:6, 6:2, 6:1. W półfinale uległ Łotyszowi Robertsowi Grinvaldsowi 5:7, 1:6.

Skowroński przegrał z Rosjaninem Sergiejem Pogosianem 1:6, 2:6. W deblu Raupuk i Skowroński uporali się z Litwinami Augustasem Onaitisem i Sakinisem 6:3, 6:3. W ćwierćfinale przegrali z Estończykami Robinem Erikiem Partsem i Siimem Troostem 2:6, 6:7 (6).

Silwanowicz i Rosjanka Anna Makarova od razu w ćwierćfinale wygrały z Estonkami Marią Lotą Kaul i Hellą Lindą Sepman 6:2, 6:2.

W półfinale nie sprostały Litwinkom Daujotaite i Emiliji Kravtaite 4:6, 6:3, 8:10.

Kategoria: ITF