Polski Tenis

WYNIKI

WIEDEŃ ATP 500: S. Tsitsipas - Dimitrov 7:6 (6), 6:4; Auger-Aliassime - Berankis 6:3, 6:2; Ruud - L. Harris 7:5, 7:6 (2); Norrie - Fucsovics 7:6 (4), 6:1; SANKT PETERSBURG ATP 250: Millman - Oliel 6:1, 6:1; Van de Zandschulp - Nishioka 6:2, 6:2; Paul - P. Martinez 6:3, 6:2; Ivashka - Djere 6:3, 6:2; Andujar - Delbonis 6:2, 7:6 (1); McDonald - Gerasimov 7:5, 6:4; COURMAYEUR WTA 250: S. Zheng - Martic 6:3, 6:4; Samsonova - Wagner 6:3, 6:0; S. Zhang - Pieri 6:1, 6:3; Vekic - Q. Zheng 7:6 (1), 6:2; Xinyu Wang - Bucsa 6:1, 5:0 i krecz Hiszpanki; KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Kostyuk - Pera 6:3, 6:4; Bara - Begu 7:6 (2), 0:6, 6:4; Peterson - Fett 6:1, 6:3; Van Uytvanck - Kovinic 6:4, 6:4.

ITF Juniors – sukcesy młodzieży

Maja Chwalińska, Wojciech Marek, Kacper Żuk i Piotr Matuszewski grali w turniejach ITF do lat 18.

Żuk i Matuszewski zmierzy się w meczu o tytuł w Kiszyniowie. W Hamburgu triumfowała Chwalińska, a Marek wystąpił w finale debla.

Kiszyniów

W Trofeul Dimitrie Sturdza (carpet w hali, grade 2) Żuk i Matuszewski zostali najwyżej rozstawieni.Żuk pokonał Ukraińca Vladyslava Chumaka 6:4, 6:2, Rumuna Daniela Cozmę 6:2, 6:1, Łotysza Rudolfsa Mednisa 6:4, 6:2 i Rosjanina Michaiła Sokolovskiego 4:6, 7:6 (2), 6:1. W finale był skuteczniejszy do Matuszewskiego 6:4, 6:4.

Matuszewski wcześniej wygrał z Cypryjczykiem Menelaosem Efstathiou 6:1, 6:0, Estończykiem Kristjanem Tammem 6:3, 6:3 i Rosjaninem Nikołajem Vylegzhaninem 6:1, 6:4, a w półfinale wyeliminował Brytyjczyka Alastaira Graya 7:6 (6), 6:3.

W deblu Polacy byli skuteczniejsi od Rosjan Ilgiza Valieva i Vylegzhanina 6:3, 6:2 oraz Tamma i Rosjanina Andrieja Vorobyeva 6:3, 6:1. W półfinale przegrali z Rosjaninem Aleksiejem Aleshchevem i Chumakiem 3:6, 6:3, 6:10.

Hamburg

Chwalińska i Marek walczą w Yonex ITF Hamburg (korty twarde, grade 4). Maja miała wolny los w pierwszej rundzie. W kolejnych wygrała z Niemkami Isabellą Pfennig 5:7, 6:3, 6:1, Sofią Markovą 6:1 i krecz rywalki oraz Szwajcarką Jenny Duerst 6:3, 6:0.

W półfinałowym pojedynku zwyciężyła Holenderkę Merel Hoedt 6:4, 3:6, 6:4. W finale nie dała szans Niemce Shaline-Doreen Pipie 6:0, 7:6 (0).

W debla Chwalińska i Niemka Luisa Meyer auf der Heide pokonały Niemki Elisabeth Andryukhovą i Emily Castillo 6:2, 6:0 oraz Francuzkę Juliette Colard i Brytyjkę Alexandrę Hunter 6:4, 6:1. W ćwierćfinale uległy Niemkom Lindzie Puppendahl i Larze Schmidt 6:7 (5), 6:3, 7:10.

Marek był lepszy od Niemca Jannika Opitza 6:2, 6:3 i Brytyjczyka Aidana McHugha 6:3, 6:1. W 1/8 finału nie sprostał Holendrowi Ryanowi Nijboerowi 3:6, 3:6.

W grze podwójnej wraz z Brytyjczykiem Ewenem Lumsdenem (duet nr 8) wygrali z Belgami Guillaume Dermiens i Charlesem Tzicasem 6:2, 6:4, Szwajcarem Tomem Cecchetto i Rosjaninem Artemem Karamalakiem 7:6 (2), 6:2 oraz Niemcami Kaiem Lemstrą i Patrickiem Zahrajem 6:4, 6:4.

W finale przegrali z Niemcami Jasonem Jeremym Hildebrandtem i Marvinem Moellerem 6:7 (3), 2:6.

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności