Polski Tenis

WYNIKI

SAN DIEGO WTA 500: Preston - Fręch 6:4, 4:6, 6:1; Yastremska - Dolehide 6:4, 5:7, 6:1; Siniakova - Hontama 6:3, 6:1; Blinkova - Woźniacka 1:6, 6:4, 6:1; Vekic - Hui 7:5, 6:2; Maria - L. Fernandez 6:7 (7), 4:0 i krecz Kanadyjki; AUSTIN WTA 250: Arango - Parks 6:2, 6:3; Semenistaja - Jimenez Kasintseva 6:7 (2), 6:2, 6:4; Rakhimova - Wickmayer 6:3, 6:7 (4), 7:6 (5); Schmiedlova - Stearns 6:2, 4:6, 7:5; D. Collins - O. Gadecki 7:5, 6:3; Townsend - Contreras 3:6, 6:2, 6:3; Stephens - Martincova 6:4, 6:0; Xiyu Wang - Podoroska 7:5, 6:4; Kalinina - Bejlek 6:3, 6:2; Volynets - Zarazua 6:4, 7:6 (6); Vickery - Marino 6:2, 6:4; Sevastova - Riera 6:4, 6:3; DUBAJ ATP 500: Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); ACAPULCO ATP 500: Altmaier - A. Zverev 6:3, 3:6, 6:3; Lajovic - Pacheco Mendez 6:2, 6:2; Kovacevic - Thompson 6:3, 5:7, 6:4; Ruud - Eubanks 6:4, 6:7 (5), 6:3; Rune - Mmoh 6:2, 6:3; Tiafoe - Purcell 4:6, 6:3, 6:0; S. Tsitsipas - Safiullin 6:3, 6:4; Koepfer - Atmane 6:4, 4:6, 6:0; SANTIAGO ATP 250: Munar - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Seyboth Wild - Burruchaga 6:4, 6:4; J.M. Cerundolo - Hanfmann 3:6, 6:3, 7:5; Ramos-Vinolas - H. Dellien 6:3, 6:2; Tirante - Fonseca 7:5, 7:6 (3); Varillas - Comesana 6:2, 3:6, 6:1; Darderi - Bagnis 7:6 (4), 6:7 (6), 7:6 (5); Barrios Vera - Garin 7:6 (3), 7:5.

Jablonec nad Nysą ITF – tylko półfinał

Grupa Polaków grało w futuresie ITF w Czechach – głównej części Kamil Majchrzak i Adam Chadaj.

W Jablonec Open 2017 (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) w grze podwójnej walczą także Mateusz Kowalczyk i Jakub Grzegorczyk.

W singlu Kamil Majchrzak został rozstawiony z dwójką. Pokonał Czechów Michala Schmida 6:0, 7:5, Tadeasa Paroulka 6:1, 6:4 i Mateja Vocela 6:1, 6:2. W półfinale uległ Czechowi Janowi Mertlowi (nr 5) 2:6, 7:6 (3), 4:6.

Kwalifikant Adam Chadaj przegrał z innym zawodnikiem z eliminacji – Czechem Lukasem Vejvarą 4:6, 2:6.

W kwalifikacjach Chadaj wygrał z Belgiem Jonathanem Van Nieuwenhove 6:4, 4:2 i krecz, Hindusem Alexem Solanki 6:4, 6:2 i Brazylijczykiem Eduardem Dischingerem 6:0, 6:2.

Bartłomiej Maroszek pokonał Czecha Jana Zednika 6:3, 6:4 i Konrada Mularczyka 4:6, 6:4, 6:3, ale przegrał z Czechem Matejem Vocelem 0:6, 1:4 i krecz. Mularczyk wcześniej był lepszy od Niemca Francesco Iaccarino 6:3, 6:4.

W pierwszej rundzie eliminacji odpadli: Karol Drzewiecki, Michał Nispoń, Krzysztof Mlazga i Noe Sytkow.

W deblu Majchrzak i Niemiec Jan Choinski (nr 3) wygrali z Czechami Filipem Brtnickim i Lukasem Vejvarą 6:3, 6:4 oraz Szwajcarem Riccardem Maigą i Australijczykiem Danielem Nolanem 6:4, 6:0. W półfinale zwyciężyli walkowerem z Czechami Filipem Dudą i Michalem Schmidem. W finale zwyciężyli w meczu z Czechami Petrem Michnevem i Matejem Vocelem 7:6 (4), 6:3.

Grzegorczyk i Kowalczyk pokonali Argentyńczyka Juana Ignacia Alcalde i Holendra Marcela Martona Sudzuma 6:1, 6:3 oraz Czechów Jana Mertla i Robina Stanka (nr 4) 6:2, 6:2. W półfinale przegrali z Michnevem i Vocelem 4:6, 3:6.

Grzegorczyk zdobył pierwsze punkty do rankingu ATP deblistów.

Drabinki

Kategoria: ITF