Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Jaka torba golfowa sprawdzi się najlepiej na polu golfowym?

Torba golfowa należy do podstawowego asortymentu golfisty. Trudno wyobrazić sobie, aby gracz taszczył kije golfowe w rękach, a przecież kije czy piłki golfowe to nie wszystko, co zabieramy ze sobą na kilkugodzinną grę.

Przede wszystkim jednak to właśnie kije, których może być aż 14, musimy gdzieś ulokować, aby sprawnie i komfortowo przemieszczać się po polu golfowym. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze torby golfowej? Torba golfowa powinna być przede wszystkim pakowna oraz funkcjonalna. Oczywiście ważna jest też wytrzymałość i solidność wykonania produktu, komfort użytkowania, indywidualne preferencje, estetyka czy wierność jakiejś danej marce. Na rynku jest ogromny wybór, warto jednak przemyśleć zakup i zaopatrzyć się w torbę golfową, która ułatwi i jeszcze bardziej uprzyjemni czas spędzany na polu golfowym.

Cartbags i standbags – najpopularniejsze torby golfowe

Torba do golfa cartbag to najczęściej spotykana torba na wózek, standbags, czyli torby stojące, golfowe torby podróżne oraz torby golfowe turniejowe. Cartbags charakteryzują się większymi gabarytami – są przeznaczone do transportowania sprzętu golfowego w akompaniamencie wózka. Nie obciążają gracza, przeważnie są spore, pakowane i wytrzymałe. Najpopularniejsze marki produkujące tego typu torby golfowe to Callaway, Mizuno, Longridge, Motocaddy, Tylor, Tittleist oraz Wilson Staff.

Przykładem torby na wózek jest Callaway Tour Staff Cart Bag Epic Flash, która jest niesamowicie ładowna oraz wykonana w najwyższej jakości. Ta torba golfowa ma 14 osobnych, wykończonych miękkim welurem komór, z których każda jest na inny kij golfowy. Zarówno ta torba, jak i wiele innych z rodzaju cartbags ma osobne komory na różne akcesoria oraz odzież czy parasolkę, co gwarantuje utrzymanie porządku. Torba jest wodoodporna, dzięki czemu nie musimy martwić się o sprzęt w przypadku deszczu. Doskonałe parametry ma również Callaway Org 14 czy hybrydowa torba golfowa, którą można nosić zarówno jako plecak, jak i wozić na wózku – Callaway Fairway 14 Stand Bag. W najwyższej klasie toreb na wózek znajdziemy też takie produkty jak Mizuno BR-D4C, Mottocaddy Pro Series, Taylor Made Storm Waterproof czy Titleis Premium StayDry.

Stojące torby golfowe, jak nietrudno się domyślić, są trochę mniejsze niż te na wózek. Standbags są zaprojektowane z myślą o noszeniu ich na plecach, do czego przeważnie wyposażone są w specjalne szelki, w związku z czym są lżejsze i poręczniejsze. Przykładem takiej torby jest chociażby Masters SL500 Pistol Bag. Torba golfowa Longridge Travelite 5″ jest przeznaczona tylko na część setu. Jest bardzo lekka, zajmuje bardzo mało miejsca i jest idealna do transportu kijów golfowych, gdy nie mamy potrzeby zabierać ze sobą całego kompletu. Innym przykładem stojącej torby golfowej jest Titleist Player 4 Carbon. Niewiarygodnie lekka (waga nie przekracza 1,3 kg), wygodna i funkcjonalna – ma wiele kieszeni na przeróżne akcesoria.

Wybór torby golfowej – co wziąć pod uwagę?

Wybór torby golfowej jest więc uzależniony od tego, ile czasu spędzamy na polu golfowym, jak spędzamy ten czas – czy jest więcej gry, czy treningów, a tym samym, czy potrzebujemy mieć ze sobą cały komplet kijów golfowych, czy tylko kilka do ćwiczeń. Przy 14 kijach golfowych i całym mnóstwie ekwipunku, a także wielu godzinach spędzonych na polu golfowym, łatwiej i o wiele bardziej komfortowo będzie nam poruszać się z torbą na wózek. Jeśli jednak planujemy szybki wypad i krótką partyjkę treningową dla relaksu lub też wybieramy się na pole golfowe motocyklem bądź skuterem, łatwiej będzie nam zarzucić na plecy lekką, poręczną torbę z nóżkami. Będąc zapalonym golfistą, warto mieć w swoim asortymencie zarówno obszerne i pakowne torby na wózek, jak i mniejsze, lekkie i poręczne torby stojące.

Osoby, które dużo podróżują i chcą grać w golfa w czasie swoich podróży w różnych miejscach lub startują w turniejach, powinny zaopatrzyć się także w golfową torbę podróżną. W takich torbach możemy bezpiecznie przewozić swój sprzęt golfowy i cieszyć się tym sportem w różnych zakątkach świata.

Szeroką ofertę toreb golfowych znajdą Państwo na stronie sklepu golfowego Bogigolf

Kategoria: Reklama