Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Juniorski Wimbledon 2019 – grali Polacy

Biało-czerwoni w Londynie walczyli w zmaganiach eliminacyjnych juniorskiego Wimbledonu.

W kwalifikacjach wielkoszlemowego turnieju dla zawodniczek do lat 18 (korty trawiaste, kategoria grade A) rywalizowały: Weronika Baszak, Martyna Kubka, Aleksandra Jeleń.

Eliminacje

Baszak (94 ITF) w dwustopniowych kwalifikacjach była rozstawiona z nr 13. Pokonała Brytyjkę Sashę Hill 6:3, 4:6, 6:2 i Włoszkę Sarę Ziodato (nr 8) 6:3, 6:4.

Kubka (108 ITF) grała z nr 16. Wygrała z Brytyjką Elisą Meeteren 6:0, 6:2 i Słowaczką Romaną Cisovską (nr 2) 6:3, 6:0. 

Jeleń (140 ITF) przegrała z rozstawioną z nr 6 Węgierką Amarissą Kiarą Toth 0:6, 6:7 (4). 

Marek (48 ITF) miał walczyć z nr 1 i spotkać się z Japończykiem Ryomą Matsushitą. Ostatecznie Wojtek dostał się do turnieju głównego.

Singiel

Baszak przegrała z Rosjanką Oksaną Selekhmetovą 2:6, 5:7. Kubka pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 0:6, 6:1, 7:5, ale uległa rozstawionej z szóstką,  Japonce Natsumi Kawaguchi 1:6, 6:7 (5).

Marek przegrał z Czechem Daliborem Svrciną 1:6, 3:6. 

Debel

W grze podwójnej Baszaki Kubka trafiły na Brytyjki Amelię Bissett i Morgan Cross. Pokonały je 4:6, 6:4, 6;2 . Uległy Amerykankom Savannah Broadus i Abigail Forbes 4:6, 5:7.

Marek i Rumun Nicholas David Ionel przegrali z duetem kanadyjsko-amerykańskim Liam Draxl/Govind Nanda 6:7 (4), 6:7 (5).

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors