Logo Polski Tenis

WYNIKI

SEUL: A. Radwańska - Mattek-Sands 6:4, 7:5; Begu - Barthel 7:5, 6:4; Flipkens - Park 6:0, 6:2; Rodina - Radanovic 6:1, 6:1; Gasparyan - Flink 7:5, 6:4; Hsieh - Teichmann 2:6, 6:1, 7:6 (0); Minella - Rybarikova 6:3, 3:2 i krecz Magdaleny; Tomljanovic - Van Uytvanck 3:6, 7:5, 7:5; TOKIO: Barty - Vandeweghe 4:6, 6:4, 7:5; Riske - Bouchard 6:4, 6:4; Strycova - Diyas 6:4, 6:4; Konta - Dabrowski 6:2, 6:0; KANTON: Krunic - Golubic 6:4, 6:3; Brady - Cornet 6:0, 6:3; McHale - A. Bogdan 4:6, 6:3, 3:1 i krecz Any; Khazaniuk - X. Wang 6:4, 4:6, 6:3.

Aktualności

Juniorski Wimbledon – Iga Mistrzynią!

Iga Świątek zwyciężyła w Londynie w juniorskim Wimbledonie 2018.

Świątek (75) w finale wygrała ze Szwajcarką Leonie Kung (509) 6:4, 6:2. Jest czwartą polską zwyciężczynią Wimbledonu. Dołączyła do Aleksandry Olszy, Agnieszki i Urszuli Radwańskich.

W drodze do finału Iga pokonała Amerykankę Whitney Osuigwe (1) 2:6, 6:3, 6:3 i Szwajcarkę Simonę Waltert (56) 6:1, 7:6 (2). W 1/8 finału wygrała z Francuzką Clarą Burel (19) 6:1, 6:2. W ćwierćfinale odprawiła Emmę Raducanu (56) z Wielkiej Brytanii 6:0, 6:1. O awans do finału wygrała z Chinką Xinyu Wang (4) 7:5, 7:6 (1).

W eliminacjach w Londynie Anna Hertel (87 ITF) uległa Włoszce Federice Rossi (141) 1:6, 3:6, a Weronika Falkowska (104) przegrała ze Szwedką Caijsą Wildą Heinnemann (89) 3:6, 4:6

W turnieju głównym Wimbledonu (korty trawiaste, kategoria grade A) zaprezentowali się także: Stefania Rogozińska-Dzik (59), Daniel Michalski (36) i Wojciech Marek (54).

Rogozińska-Dzik przegrała z Brytyjką Destinee Martins (140) 5:7, 1:6.

Michalski wygrał z Brytyjczykiem Jacobem Fearnleyem (70) 7:6 (5), 5:7, 6:3, ale przegrał z Kolumbijczykiem Nicolasem Mejią (5) 6:7 (2), 0:6.

Marek uległ Tajwańczykowi Chun Hsin Tsengowi (1) 2:6, 4:6.

W deblu Rogozińska-Dzik i Węgierka Adrienn Nagy przegrały z Maltanką Francescą Curmi i Ukrainką Viktorią Demą 5:7, 2:6.

Michalski i Rumun Stefan Palosi przegrali z Amerykanami Tristanem Boyerem i Williamem Woodallem 3:6, 3:6, a Marek i Brazylijczyk Mateus Alves z Francuzami Hugo Gastonem i Clementem Taburem (nr 3) 1:6, 0:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors