Polski Tenis

WYNIKI

TALLIN WTA 250: Kanepi - Muchova 6:2, 3:6, 7:6 (6); Krejcikova - Haddad Maia 6:3, 6:4; Bencic - Vekic 6:4, 6:1; Kontaveit - Bonaventure 6:3, 3:6, 6:3; SOFIA ATP 250: Huesler - Majchrzak 6:7 (4), 7:6 (6), 6:3; Musetti - Struff 7:6 (3), 6:1; Sinner - Vukic 6:2, 6:3; Rune - Ivashka 6:2, 5:7, 6:4; SEUL ATP 250: Nishioka - Ruud 6:2, 3:6, 6:2; Shapovalov - Albot 6:2, 6:2; Kovacevic - McDonald 4:6, 6:3, 6:2; Brooksby - Norrie walkower; TEL AWIW ATP 250: Lestienne - Cressy 6:7 (4), 6:3, 7:6 (3); Safiullin - Rinderknech 6:4, 6:1; Djokovic - V. Pospisil 7:6 (5), 6:3; Cilic - L. Broady walkower.
Polska Liga Tenisa

Juniorski Wimbledon – Iga Mistrzynią!

Iga Świątek zwyciężyła w Londynie w juniorskim Wimbledonie 2018.

Świątek (75) w finale wygrała ze Szwajcarką Leonie Kung (509) 6:4, 6:2. Jest czwartą polską zwyciężczynią Wimbledonu. Dołączyła do Aleksandry Olszy, Agnieszki i Urszuli Radwańskich.

W drodze do finału Iga pokonała Amerykankę Whitney Osuigwe (1) 2:6, 6:3, 6:3 i Szwajcarkę Simonę Waltert (56) 6:1, 7:6 (2). W 1/8 finału wygrała z Francuzką Clarą Burel (19) 6:1, 6:2. W ćwierćfinale odprawiła Emmę Raducanu (56) z Wielkiej Brytanii 6:0, 6:1. O awans do finału wygrała z Chinką Xinyu Wang (4) 7:5, 7:6 (1).

W eliminacjach w Londynie Anna Hertel (87 ITF) uległa Włoszce Federice Rossi (141) 1:6, 3:6, a Weronika Falkowska (104) przegrała ze Szwedką Caijsą Wildą Heinnemann (89) 3:6, 4:6

W turnieju głównym Wimbledonu (korty trawiaste, kategoria grade A) zaprezentowali się także: Stefania Rogozińska-Dzik (59), Daniel Michalski (36) i Wojciech Marek (54).

Rogozińska-Dzik przegrała z Brytyjką Destinee Martins (140) 5:7, 1:6.

Michalski wygrał z Brytyjczykiem Jacobem Fearnleyem (70) 7:6 (5), 5:7, 6:3, ale przegrał z Kolumbijczykiem Nicolasem Mejią (5) 6:7 (2), 0:6.

Marek uległ Tajwańczykowi Chun Hsin Tsengowi (1) 2:6, 4:6.

W deblu Rogozińska-Dzik i Węgierka Adrienn Nagy przegrały z Maltanką Francescą Curmi i Ukrainką Viktorią Demą 5:7, 2:6.

Michalski i Rumun Stefan Palosi przegrali z Amerykanami Tristanem Boyerem i Williamem Woodallem 3:6, 3:6, a Marek i Brazylijczyk Mateus Alves z Francuzami Hugo Gastonem i Clementem Taburem (nr 3) 1:6, 0:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors