Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: P. Sousa - Hamou 6:2, 6:2; Elias - Kotov 6:2, 7:5; Kovalik - Lenz 6:1, 4:6, 6:2; A. Arnaboldi - P. Martinez 6:1, 6:2; Vatutin - Lestienne 6:2, 6:0; Celikbelik - G. Oliveira 2:6, 7:5, 7:6 (3); Taberner - J. Domingues 6:3, 6:2; CAMPINAS: F. Cerundolo - Sakamoto 6:1, 6:3; Carballes Baena - Ortega-Olmedo 6:4, 6:0; Safwat - Barrios Vera 5:7, 6:2, 6:2; Meligeni Rodriguez Alves - Gomez-Herrera 6:4, 7:6 (3); Mena - Clezar 6:4, 6:4; Olivo - Sachko 6:7 (3), 6:0, 6:4; Galan - Sels 6:2, 6:3.

Katowice Open – Cibulkova górą

W katowickim Spodku zakończyła się kolejna edycja halowego turnieju WTA kobiet.

Magda Linette w singlu i Alicja Rosolska w deblu (wraz z Naomi Broady) najdłużej broniły honoru polskiego tenisa w Katowice Open 2016.

W kwalifikacjach bez powodzenia grały: Katarzyna Piter, Katarzyna Kawa, Wiktoria Kulik, Weronika Falkowska i Maja Chwalińska.

W turnieju głównym Magda Linette nie bez kłopotów (w drugim secie) wygrała z Anastazją Shoshyną. Pokonała też Szwajcarkę Stefanie Voegele. W ćwierćfinale uległa Francuzce Pauline Parmentier.

Paula Kania przegrała z kwalifikantką ze Szwajcarii Viktoriję Golubic.

SINGIEL

Pierwsza runda: (3) Ostapenko – Hantuchova 6:1, 6:1; Kr. Pliskova – Watson 6:2, 3:6, 6:4; Golubic – Kania 6:7 (2), 6:1, 6:2; (7) Babos – Maleckova 6:3, 7:5; (5) Giorgi – Sasnovich 6:4, 6:4; Alexandrova – Koukalova 6:0, 7:6 (5); Mitu – Oprandi 4:6, 6:2, 7:5; (9) Flipkens – Vekic 6:1, 6:4; (8) Cibulkova – Witthoeft 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3); Kulichkova – Lapko 7:6 (4), 6:0; Schiavone – Strakhova 6:4, 6:3; (4) Cornet – Shinikova 6:2, 6:7 (5), 6:3; Voegele – (6) Tsurenko 6:4, 6:0; Linette – Shoshyna 6:1, 7:6 (5); N. Broady – Knapp 6:7 (6), 6:4, 6:4; Parmentier – (2) A. Schmiedlova 6:2, 6:0.

Druga runda: Ostapenko – Kr. Pliskova 6:3, 6:4; Babos – Golubic 1:6, 6:4, 7:5; Giorgi – Alexandrova 4:6, 6:2, 6:4; Flipkens – Mitu 6:1, 6:2; Cibulkova – Kulichkova 6:2, 7:5; Schiavone – Cornet 7:6 (5), 6:1; Linette – Voegele 1:6, 7:5, 6:2; Parmentier – N. Broady 6:4, 7:5.

Ćwierćfinały: Ostapenko – Babos 7:6 (3), 2:6, 6:3; Giorgi – Flipkens 6:2, 5:7, 6:4; Cibulkova – Schiavone 7:5, 6:1; Parmentier – Linette 6:2, 6:4.

Półfinały: Giorgi – Ostapenko 6:4, 6:3; Cibulkova – Parmentier 7:5, 6:0.

Finał: Cibulkova – Giorgi 6:4, 6:0.

DEBEL

Pierwsza runda: Erakovic/Knapp – (1) Irigoyen/Kania 6:4, 6:3; N. Broady/Rosolska – E. Bogdan/Mitu 6:1, 6:1; Eraydin/Marozava – (3) Dushevina/Martinez Sanchez 3:6, 6:4, 15:13; Hozumi/M. Kato – Piter/Kr. Pliskova 7:6 (3), 6:1; Foretz/Hesse – Lapko/Sasnovich 6:1, 5:7, 10:7; Jans-Ignacik/Watson – (4) Rae/A. Smith 2:6, 6:2, 10:6; Ivakhnenko/Melnikova – Golubic/Knoll 7:5, 7:6 (5); (2) Kalashnikova/Schuurs – Minella/Voracova 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: N. Broady/Rosolska – Erakovic/Knapp walkower (kontuzja Włoszki); Hozumi/M. Kato – Eraydin/Marozava 7:5, 6:4; Foretz/Hesse – Jans-Ignacik/Watson 7:5, 6:4; Ivakhnenko/Melnikova – Kalashnikova/Schuurs 7:5, 1:6, 10:5.

Półfinały: Hozumi/M. Kato – N. Broady/Rosolska 0:6, 6:4, 12:10; Ivakhnenko/Melnikova – Foretz/Hesse 6:2, 1:6, 10:7.

Finał: Hozumi/M. Kato – Ivakhnenko/Melnikova 3:6, 7:5, 10:8.

KWALIFIKACJE

Pierwsza runda: (1) K. Kozlova – Irigoyen 6:1, 6:4; Vondrousova – Kulik 6:1, 6:3; Hantuchova – Chwalińska 6:0, 6:2; Burnett – (8) M. Johansson 6:2, 2:6, 7:5; (2) Golubic – Razzano 6:3, 6:2; Jabeur – Leykina 6:2, 7:6 (2); Eraydin – Ferro 6:2, 3:0 i krecz Fiony; (6) Hesse – Piter 7:6 (3), 6:4; Ivakhnenko – (3) Smitkova 6:2, 0:6, 6:2; Alexandrova – Melnikova 6:2, 6:3; Strakhova – Kawa 6:1, 4:6, 6:4; Stefkova – (5) A. Bogdan 6:4, 7:6 (5); Shinikova – (4) Fett 6:3, 6:2; Erakovic – Cadantu 6:0, 7:6 (2); Voracova – Falkowska 7:6 (1), 6:4; Maleckova – (7) Minella 6:0, 1:0 i krecz Mandy.

Druga runda: K. Kozlova – Vondrousova 7:5, 7:5; Hantuchova – Burnett 6:1, 6:3; Golubic – Jabeur 6:2, 6:4; Eraydin – Hesse 7:6 (5), 6:0; Alexandrova – Ivakhnenko 0:6, 6:0, 6:3; Strakhova – Stefkova 6:3, 6:4; Shinikova – Erakovic 6:4, 3:6, 6:1; Maleckova – Voracova 7:6 (4), 6:2.

Trzecia runda: Hantuchova – K. Kozlova 6:4, 6:4; Golubic – Eraydin 6:0, 6:3; Alexandrova – Strakhova 6:3, 6:1; Shinikova – Maleckova 6:2, 6:4.

Kategoria: WTA

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności