Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Jeanjean 6:1, 6:2; Samsonova - Linette 6:1, 6:1; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:3; Potapova - Rakhimova 6:2, 6:3; Jabeur - Vickery 6:3, 6:2; Paolini - D. Saville 6:3, 6:4; Baptiste - Day 4:6, 6:2, 6:2; Sinner - Eubanks 6:3, 6:3, 6:4.

Katowice Open – harmonogram meczów

W czasie konferencji w Galerii Katowickiej poznaliśmy program kobiecego turnieju WTA.

Pierwsze mecze eliminacyjne singla rozpoczną się 4 kwietnia o godz. 10, a spotkania dnia odbywać się będą o godz. 20.15.

Dodatkowo, organizatorzy Katowice Open 2015 zaplanowali szereg dodatkowych atrakcji dla fanów tenisa. Oprócz sesji autografów z zawodniczkami, Kids Cup, turnieju dla amatorów i turnieju na wózkach.

W wielkanocny poniedziałek odbędzie się KIA Tennis Show – pokazowy mecz deblowy, w którym zaprezentują się: Marcin Matkowski, Sergi Bruguera, Richard Krajicek i Guy Forget.

Wszystko dla kibiców

Tegoroczny plan rozgrywek Katowice Open został stworzony z myślą o wygodzie wszystkich fanów.

– Chcieliśmy, by godzinny harmonogram turnieju Katowice Open nie kolidował z obowiązkami zawodowymi naszych widzów i pozwolił na żywo śledzić zmagania zawodniczek. Od poniedziałku do piątku najważniejsze mecze dnia będę odbywać się o godz. 20.15. 6 kwietnia odbędzie się oficjalna ceremonia i widowiskowy KIA Tennis Show. Z kolei półfinałowe mecze rozpoczną się 11 kwietnia o godz. 17, a finał turnieju odbędzie się 12 kwietnia, o godz. 16 – powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy turnieju WTA Katowice Open 2015.

Oprócz tenisowych rozgrywek, w środę (8 kwietnia) organizatorzy przygotowali kalendarz imprez towarzyszących, które będą gratką dla najmłodszych adeptów sportu, m.in.: Kids Cup, rozgrywki z zawodniczkami, pokazy policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz wiele konkursów.

Amatorzy i wózkowicze

Już po raz drugi, w Bażantowie odbędą się również mistrzostwa Katowic w tenisie na wózkach i amatorskie mistrzostwa Katowic o puchar prezydenta Katowic, które oficjalnie otworzy zawodniczka WTA.

– W Katowicach odbywają się zawody sportowe na najwyższym poziomie w takich dyscyplinach jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, boks czy kolarstwo. Cieszy mnie, że jest w tym zestawieniu również miejsce dla tenisa, zwłaszcza że ta dyscyplina ma u nas swoją piękną, 40-letnią tradycję. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Barbara Olsza, wielokrotna mistrzyni Polski czy Jadzia Jędrzejowska, która grała na kortach Baildonu Katowice – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dwa obiekty

Mecze będą rozgrywane w Spodku, ale też – po raz pierwszy – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

– To efekt naszej świadomej strategii, zgodnie z którą MCK ma się stać miejscem organizowania markowych wydarzeń sportowych, kulturalnych i biznesowych. Kolejna edycja Intel Extreme Masters pokazała, że sprawdza się w tej roli doskonale i daje nowe możliwości rozwoju dla lokowanych tu imprez – dodaje Krupa.

Nowością podczas tegorocznej edycji turnieju Katowice Open będą sesje spotkań i autografów z zawodniczkami poza Spodkiem.

– We wtorek (7.04), środę (8.04), czwartek (9.04) i piątek (10.04) o godzinie 17.30 odbędą się specjalne sesje autografów z uczestniczkami WTA Katowice Open. Ideą turnieju jest promocja tenisa, a spotkania z zawodniczkami poza zamkniętą i biletowaną strefą Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego są fantastyczną okazją. To będzie miejsce szczególne – wiemy, że tutaj spotykają się nie tylko katowiczanie, ale również osoby odwiedzające miasto – powiedział Paweł Owczarz, dyrektor turnieju WTA Katowice Open 2015.

Bilety do kupienia – https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=o&oid=1106

Kategoria: WTA