Polski Tenis

WYNIKI

TALLIN WTA 250: Muchova - Ponchet 6:0, 6:2; Boulter - Cristian 6:3, 6:1; SEUL ATP 250: Kovacevic - Kecmanovic 6:4, 6:4; Albot - Moriya 6:3, 6:4; Munar - Watanuki 2:1 i krecz Japończyka.
Polska Liga Tenisa

Katowice Open – przyznano dzikie karty

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe przeobrażają się w centrum rywalizacji tenisistek.

W sobotę rozpocznie się kolejna edycja turnieju WTA Katowice Open. W głównej części zagrają m.in. Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

Na konferencji prasowej organizatorzy przedstawili nazwiska zawodniczek, które dołączą do uczestniczek imprezy. W turnieju głównym zagrają: Magda Linette, Vera Lapko, Aliaksandra Sasnovich oraz Donna Vekic. Natomiast w eliminacjach rywalizować będą także Wiktoria Kulik i Marketa Vondrousova.

Miejsce kontuzjowanych Alison van Uytvanck i Denisy Allertovej zajęły właśnie Sasnovich i Vekic. Z dziką kartą, przyznaną przez firmę Octagon (właściciel praw do turnieju) dołączyła Lapko. Linette zagra w zawodach głównych, gdyż WTA nie przyznało tzw. „special exempt”.

– Jutro po godz. 15 poinformujemy o kolejnych dzikich kartach do turnieju głównego – powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy WTA Katowice Open 2016.

Losowanie turnieju głównego z udziałem Magdy Linette i Anny Schmiedlovej w sobotę o godz. 16 w Pałacu Goldsteinów – Plac Wolności 12a w Katowicach.

Lista uczestniczek turnieju głównego singla

Lista uczestniczek eliminacji singla

Zaprezentowano również szczegółowy harmonogram wydarzeń towarzyszących m.in. plan spotkań kibiców z zawodniczkami turnieju.

– Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę zaprosić do przeżywania tenisowych emocji w Katowicach zarówno na trybuny Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, jak i przed telewizory. Turniej tenisowy WTA Katowice Open to doskonała promocja miasta w 70 krajach na całym świecie! Dodatkowo planujemy kolejną, podobnie jak przy piłce ręcznej „niestandardową” akcję promocyjną dla mieszkańców – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice Open gwarantują gorące emocje na korcie oraz poza nim. Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. Podczas tegorocznej edycji turnieju odbędą się: zmagania tenisistów na wózkach, amatorów oraz dzieci i młodzieży (Kids Cup, Talentiada). Wszystkie towarzyszące wydarzenia sportowe odbędą się pod wspólną nazwą – Międzypokoleniowy Integracyjny Turniej Tenisowy „Polski Szlem 2016”.

Kibice będę mieli możliwość spotkać się zawodniczkami WTA. W dniach 2-6 kwietnia, o godz. 16.30 odbywać się będą sesje autografów w Galerii Katowickiej. Od 4 kwietnia kibice będą mieli okazję zdobyć autograf zawodniczki WTA w antresoli Spodka.

Nowością w tym roku jest dodatkowy kort treningowy, który przez cały czas trwania turnieju będzie otwarty dla publiczności. Właśnie na tym korcie, w dniach 2-5 kwietnia o godzinie 17 będzie można zobaczyć Players Challenge – powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy.

Kategoria: WTA