Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: A. Zverev - Khachanov 6:3, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Bencic/Golubic 7:5, 6:1; Pavlyuchenkova/Rublev - Vesnina/Karatsev 6:3, 6:7 (5), 13:11; ATLANTA ATP 250: Isner - Fritz 7:6 (4), 5:7, 6:3; Nakashima - Ruusuvuori 3:6, 6:4, 6:3.

Kiedy tenisiści w Polsce wrócą na korty?

Rekomendacje Polskiego Związku Tenisowego przedstawione w Ministerstwie Sportu mają pomóc w otwarciu kortów.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Tomasz Iwański, trener główny w PZT, wskazuje co zrobić, żeby gra w czasach pandemii była bezpieczna.  

PZT sprawdziło przepisy zebrane wcześniej w Czechach i Austrii. Dodało też pomysły, które najlepiej sprawdzą się w naszych realiach.

–  W pierwszym okresie będziemy mogli grać w singla. Przez pewien czas, nie wiemy jeszcze, jak długi, nie powinniśmy rozgrywać debli – mówi Iwański w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”. – Nasze zalecenie jest takie, by cały czas grać po jednej stronie kortu. Ławki czy krzesełka, na których odpoczywamy między gemami, będą się znajdować naprzeciwko siebie, a nie obok czy w pobliżu, jak zazwyczaj do tej pory.

– Piłki będą znaczone. I powinniśmy je zbierać tubami. Jeśli między kortami nie będzie pięciometrowych odstępów, gramy co drugi kort. Czyli na pierwszym tak, na drugim nie, na trzecim znów staje się to możliwe – podkreśla trener. – Gra zostanie dopuszczona na kortach otwartych i w lekkich konstrukcjach halowych z otwieranymi skrzydłami. Oczywiście jeśli zostaną podniesione i zapewnią odpowiednią wentylację.

Cała rozmowa z Tomaszem Iwańskim

Kategoria: PZT

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności