Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Stephens 6:4, 6:4; Fręch - Martic 6:4, 1:6, 6:2; Vekic - Sabalenka 6:7 (5), 6:3, 6:0; Rybakina - Azarenka 4:6, 6:2 i krecz Victorii; Ostapenko - L. Sun 6:4, 6:3; Kalinskaya - Bucsa 6:3, 6:4; Potapova - Bronzetti 6:0, 6:3; Sakkari - E. Navarro 6:2, 6:4; Q. Zheng - Hibino 5:7, 6:2, 6:2; Paolini - L. Fernandez 6:3, 6:4; Vondrousova - Stearns 6:1, 5:7, 6:2; Samsonova - Pavlyuchenkova walkower; DOHA ATP 250: Mensik - Davidovich Fokina 7:6 (3), 6:4; O'Connell - Struff 6:4, 6:4; Ruusuvuori - Zeppieri 7:6 (2), 7:5; A. Murray - A. Muller 6:1, 7:6 (5); Gasquet - Shevchenko 6:4, 6:4; Grenier - Marterer 7:6 (5), 7:5; LOS CABOS ATP 250: Evans - Safiullin 6:2, 6:4; Michelsen - Lestienne 6:3, 7:6 (3); Purcell - Arnaldi 6:4, 4:6, 6:4; Kovacevic - Holt 6:1, 6:4; Kokkinakis - Draper 4:6, 7:6 (5), 6:4.

Kirjat Szemona ITF Juniors – grały w Izraelu

Cztery polskie juniorki rywalizowały w turnieju ITF do lat 18 w Kirjat Szemonie w Izraelu.

W Marshall Open in Honour of Anna Smashnova (korty twarde, kategoria grade 2) w singlu do ćwierćfinału dotarła Martyna Kubka. W deblu wraz ze Stefanią Rogozińską-Dzik były w półfinale.

Singiel

Martyna Kubka (122 ITF) wygrała z Turczynką Selin Lidią Sepken (219 ITF) 6:3, 4:6, 6:2 i Włoszką Federicą Sacco (112 ITF) 6:2, 6:4. W ćwierćfinale przegrała z późniejszą triumfatorką – Rosjanką Anastazją Tikhonovą (62 ITF) 1:6, 3:6.

Stefania Rogozińska-Dzik (64 ITF) pokonała Hiszpankę Jessicę Bouzas Maneiro (165) 6:4, 7:5, ale nie sprostała Greczynce Annie Arkadianou (241) 4:6, 2:6 (uległa jej też tydzień wcześniej w Hajfie 6:3, 3:6, 0:6).

Weronika Baszak (99 ITF) była lepsza od Izraelki Sabriny Kalandarovej (1015) 6:1, 6:2. Przegrała jednak z Rumunką Fatimą Ingrid Amarthą Keitą (283) 4:6, 4:6.

Natomiast Aleksandra Jeleń (155 ITF) była słabsza od Francuzki Sophii Biolay (137) 2:6, 6:3, 1:6 (nie sprostała jej również w Hajfie 0:6, 2:6).

Debel

W deblu Kubka i Rogozińska-Dzik (duet nr 2) wygrały z Finką Ellą Haavisto i Białorusinką Haną Vinahradavą 6:3, 6:3 oraz Jeleń i Izraelką Shavit Kimchi 6:3, 6:0. W półfinale przegrały z Rosjankami Veroniką Pepelyaevą i Anastazją Tikhonovą 2:6, 2:6.

Wcześniej Jeleń i Kimchi pokonały Izraelki Ofer Kivity i Taisię Sliusarenko 4:6, 6:3, 10:3.

Baszak i Keita uległy Rosjankom Marii Krupeninie i Polinie Kudermetovej 7:6 (5), 3:6, 3:10.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors