Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Kołobrzeg Kids Cup – wyniki

Nad polskim morzem rozgrywany był turnieju skrzatów (do lat 12) cyklu Tennis Europe.

W Kołobrzeg Kids Cup 2015 wygrali Pola Wygonowska i Maks Kaśnikowski. W deblu partnerowali im Olga Gołaś i Aleksander Orlikowski.

W pojedynku o tytułu Kaśnikowski zwyciężył Marcela Kamrowskiego. Wygonowska w finale pokonała Amerykankę Michelle Tikhonko.

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: Gołaś – bye; Tiurina – Kubacha 7:6 (2), 6:3; Kotylak – Khizhevskaya 6:4, 6:7 (5), 6:0; Bohm – Koprys 6:4, 6:1; Jodłowska – bye; Smejlis – Lis 6:1, 6:1; Putz – Formella 7:5, 6:0; Wygonowska – Kravets 6:1, 6:0; Hejduk – Kuśmierz 6:4, 6:2; Szałek – Svirskaia 6:0, 6:0; Świerczyńska – Simonenko 6:1, 6:3; Vinahradava – Schmidt 6:2, 6:1; Bartusek – Timofeeva 6:0, 6:1; Tikhonko – Koczan 6:0, 6:0; Starzyk – Sante 6:2, 6:3; Mazurek – bye.

Druga runda: Tiurina – Gołaś 6:2, 6:0; Bohm – Kotylak 6:4, 6:1; Smejlis – Jodłowska 6:2, 6:3; Wygonowska – Putz 6:1, 6:2; Szałek – Hejduk 6:2, 6:3; Vinahradava – Świerczyńska 6:4, 6:4; Tikhonko – Bartusek 2:6, 7:6 (8), 6:1; Starzyk – Mazurek 4:6, 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Tiurina – Bohm 6:0, 6:0; Wygonowska – Smejlis 6:0, 6:1; Vinahradava – Szałek 7:5, 6:1; Tikhonko – Starzyk 6:2, 6:4.

Półfinały: Wygonowska – Tiurina 6:2, 6:2; Tikhonko – Vinahradava 6:2, 6:1.

Finał: Wygonowska – Tikhonko 6:1, 6:2.

Finał debla: Gołaś/Wygonowska – Tikhonko/Tiurina 6:4, 6:3.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: Kaśnikowski – bye; Stokowski – S. Szic 6:1, 6:3; Vasquez Gehrke – Jański 6:0, 6:0; Tomański – Ivanenko 6:4, 6:1; Pieczonka – bye; N. Dzudzewicz – Jensen 6:4, 6:4; Lammers – Czajka 6:3, 6:3; Kulig – bye; Bartz – Garbacki 2:6, 7:5, 6:4; Belardo – Rytelewski 7:5, 6:2; Kułakowski – Mancewicz 4:6, 6:4, 6:3; Bojarski – bye; Orlikowski – Miehe 6:0, 6:1; Kamrowski – Pauliuchenka 6:1, 6:0; Agwi – M. Lis 6:2, 6:1; Rogowski – bye.

Druga runda: Kaśnikowski – Stokowski 6:2, 6:1; Vasquez Gehrke – Tomański 6:2, 6:2; Pieczonka – N. Dzudzewicz 6:1, 6:0; Kulig – Lammers 6:2, 6:1; Bartz – Belardo 6:4, 6:0; Bojarski – Kułakowski 6:0, 6:1; Kamrowski – Orlikowski 6:3, 6:1; Agwi – Rogowski 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Kaśnikowski – Vasquez Gehrke 6:0, 6:1; Pieczonka – Kulig 6:0, 6:0; Bojarski – Bartz 6:4, 6:0; Kamrowski – Agwi 6:2, 6:2.

Półfinały: Kaśnikowski – Pieczonka 6:2, 6:3; Kamrowski – Bojarski 6:4, 6:3.

Finał: Kaśnikowski – Kamrowski 6:2, 6:3.

Finał debla: Kaśnikowski/Orlikowski – Stokowski/Tomański 7:6 (3), 6:7 (4), 10:4.

Kategoria: TE