Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Kolonia tenisowa dla Malucha

Z każdym rokiem Twoje dziecko staje się coraz bardziej samodzielne i coraz częściej zaczynasz postrzegać, jak świetnie radzi sobie bez opieki rodziców – to znak, że jest gotowe do tego, aby pojechać po raz pierwszy w życiu na wakacje bez opieki mamy i taty.

Podpowiemy Ci na co warto zwrócić uwagę wybierając kolonię dla Twojego Malucha. Na rynku kolonii pojawiły się oferty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Jak dokonać właściwego wyboru, abyś podczas pierwszej dłuższej rozłąki był pewien, że Twoje dziecko jest w dobrych rękach szczęśliwe i uśmiechnięte?

1. Długość turnusu – pamiętaj, że jest to pierwszy wyjazd Twojego dziecka, dlatego nie może być zbyt długi. 2-tygodniowe turnusy na wstępie odpadają. Optymalna długość wyjazdu adaptacyjnego to 7 dni. Dobrze by rozpoczynał się i kończył w weekend, co pozwala rodzicom przywieźć dziecko na kolonie, wesprzeć je podczas pierwszych chwil w nowym miejscu.

2. Liczebność turnusu – ważne by pierwszy wyjazd był kameralny – maksymalnie do 30 uczestników. Pozwoli to dziecku szybko zintegrować się z rówieśnikami i szybko przyzwyczaić się do opiekunów.

3. Profesjonalna opieka – zwróć uwagę kto będzie opiekował się Twoim dzieckiem oraz jak liczna będzie grupa, która będzie pod opieką 1 osoby z kadry. Zwróć uwagę na ilość osób kadry oraz jakie kwalifikacje i doświadczenie posiada – najlepiej by osoby te specjalizowały się w opiece dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.

4. Kameralny ośrodek – zwróć uwagę czy podczas pobytu dziecka na kolonii, oprócz grupy dzieci nie będą przebywać w ośrodku indywidualni goście, którzy czasem mogą przeszkadzać dzieciom (szczególnie w czasie dłuższych letnich wieczorów). Ważne by ośrodek był oddany na wyłączność dla dzieci, a na jego terenie nie było żadnych elementów stwarzających zagrożenie dla dzieci jak np. bliskość mocno uczęszczanej przez samochody drogi, czy też rzeki bądź stawu. Wybieraj miejsca ciche, położone w urokliwych miasteczkach lub wsiach.

5. Posiłki – wiadomo, że dzieci mają inne smaki niż dorośli. Dlatego menu powinno być skomponowane pod ich gust. Oczywiście nie mogą być to tylko ciasta, pączki i kopytka z cukrem – warto zwrócić uwagę czy posiłki będą odpowiednio zbilansowane oraz czy menu dla dzieci współtworzył dietetyk.

6. Program kolonii – by wyjazd były ciekawy musi różnić się od tego, co dzieci mają na co dzień w przedszkolu czy szkole. Zadbaj o zdrowy rozwój swojego dziecka i wybierz wyjazd, z wiodącą dyscypliną sportową. Dobrym pomysłem jest wyjazd z tenisem ziemnym – ale uwaga, tu również zwróć uwagę na jakość szkolenia. Tenis dla dzieci w wieku 5–10 lat, powinien być zgodny z wytycznymi ITF i programu Play&Stay, prowadzony przez trenerów z wieloletnim doświadczeniem i sercem do dzieci. Aktywność fizyczna dla maluchów jest szczególnie ważna w okresie ich rozwoju dla prawidłowej postawy i wzrostu.

Oczywiście przy wyborze organizatora takiego wyjazdu bezwzględnie zwróć uwagę na jego koncesję, pozycję na rynku oraz od jak dawna zajmuje się organizacją wyjazdów dla dzieci. Zwykle jednak organizatorzy decydujący się na tego typu kolonię w swojej ofercie, wiedzą że to ogromna odpowiedzialność i najbardziej wymagający klienci.

Polecamy – Kliknij tutaj

Kategoria: Reklama