Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Kozerki Open 2019 – nowy turniej ITF

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 organizowany w ramach cyklu ITF będzie pierwszą edycją dla Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.

Zawody odbędą się w dniach 29.07-4.08 na kortach przy ulicy Jowisza 92. Wstęp będzie wolny.

Pula nagród wynosić będzie 25 tys. $. Triumfatorka zawodów otrzyma 50 puntów do rankingu WTA.

– Na naszych kortach pojawią się znane w świecie tenisistki. Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ tworzymy nową historię – mówi Jarosław Lewandowski, dyrektor turnieju. – W tym roku turniej odbędzie się po raz pierwszy i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do światowego kalendarza ważnych imprez tenisowych, a jego ranga będzie wzrastać z roku na rok. 

Turniej Kozerki Open 2019 odbędzie się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, przy ulicy Jowisza 92. Będzie to niewątpliwie wielkie święto sportowe, któremu będzie towarzyszyła wyjątkowa atmosfera oraz emocjonująca rywalizacja.

Oprócz organizacji rozgrywek Akademia zaplanowała również imprezy towarzyszące, aby sprostać oczekiwaniom zarówno zawodniczek jak i kibiców. W planach piknik rodzinny, atrakcje dla dzieci, dmuchańce, aktywności tenisowe i nie tylko, loterie z nagrodami i wiele innych. A wszystko to w miejscu, w którym po prostu oddycha się sportem. Duża, zielona przestrzeń, cicha okolica, idealna lokalizacja obiektu w otulinie rezerwatu przyrody, sprzyjająca wypoczynkowi jak i rywalizacji na iście zawodowym poziomie.

Turniej, który odbędzie się w Kozerkach, będzie niezwykłym wydarzeniem sportowym nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla wielu osób, którzy specjalnie przyjadą z różnych stron Polski.

Organizatorzy zakładają, że turniej odwiedzi około 1000 osób, będą wśród nich także osoby powszechnie znane, które swoją pasją do tenisa zarażają innych.

Lokalizacja nie jest przypadkowa. Kozerki są położone w gminie Grodzisk Mazowiecki, można do Akademii dojechać w ciągu 30 minut z Warszawy i 40 minut z Łodzi. Bardzo ważnym jest też to, że władze gminy Grodzisk Mazowiecki istotnie wspierają działalność sportową na swoim terenie. I to również dzięki nim ten turniej może się odbyć.

ATT Kozerki jest miejscem, gdzie sport wyczynowy ma najwyższy priorytet. To tu zwraca się uwagę na wszechstronność kształtowania młodych zawodników  trening motoryczny, tenisowy, mentalny, opieka psychologa, fizjologa, dietetyka, fizjoterapeuty jest u nas normą. W tych okolicznościach turniej zawodowy jest niejako obowiązkowy. I zapewne Akademia nie poprzestanie tylko na turnieju kobiecym.

Strona turnieju

Kategoria: ITF