MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Puchar PLT – Liber i Protasiewicz na korcie

Charytatywny mecz Gwiazd PLT Piotra Protasiewicza z Liberem uświetnił turniej eliminacyjny Pucharu Polskiej Ligi Tenisa w Poznaniu.

W samych zawodach  zwyciężył Ukrainiec Pavlo Kulabukhov, który w finale pokonał Bogdana Dudzewicza.

Rozgrywany na obiektach Kortowo Tennis Club poznański turniej był najliczniej obsadzonym w historii rozgrywek Polskiej Ligi Tenisa. Udział wzięło w nim łącznie aż 60 graczy. Rywalizacja toczyła się w kategorii open – najmłodszy gracz miał zaledwie 17 lat, a najstarszy – 66. Wśród uczestników pojawiły się także trzy panie.

Ważnym punktem rozgrywek był charytatywny pojedynek żużlowca Falubazu Zielona Góra Piotra Protasiewicz i znanego rapera Libera. W tym starciu lepszy okazał się popularny „Pepe”, który zwyciężył 4:1, 4:0. Nie wynik jednak był tu najważniejszy, a cel – zbiórka pieniędzy na Podkarpackie Hospicjum dla dzieci, która została przeprowadzona w trakcie spotkania.

W samym turnieju najlepszy okazał się pochodzący z Ukrainy Pavlo Kulabukhov, znany z letniej edycji PLT. Pavlo w meczu finałowym ograł Bogdana Dudzewicza z Poznania (jest notowany w rankingu ATP deblistów) 4:2, 4:1. Wcześniej na swojej drodze Kulabukhov pokonał faworyzowanego weterana Jana Marcinkowskiego (4:3, 3:4, 10:5) oraz Grzegorza Staschinskiego (4:3, 4:2).

Dzudzewicz natomiast wygrał z Oskarem Górką w półfinale (4:2, 2:4, 10:5) i Piotrem Kerysem w meczu półfinałowym (2:4, 4:0, 10:5).

Z bardzo dobrej strony pokazała się Olesja Szpak z Grodziska Wielkopolskiego. Mistrzyni świata lekarzy pewnie wyszła z grupy i w 1/16 finału po niezwykle zaciętym spotkaniu uległa mocnemu Michałowi Dereniowi dopiero w supertie-breaku (4:3, 2:4 9:11).

Zarówno Pavlo Kulabukhov, jak i Bogdan Dzudzewicz, zakwalifikowali się do wielkiego finału cyklu, który odbędzie się końcem marca. Zwycięzca ponadto otrzymał warty około 1000 złotych zegarek marki Lacoste ufundowany przez firmę Time Trend.

Najlepsze zagrania turnieju w Poznaniu

Wszystkie turnieje Pucharu Polskiej Ligi Tenisa transmitowane są na żywo w internecie za pośrednictwem kanału organizatora – na YouTube Tam także znajdują się pomeczowe wywiady z uczestnikami turniejów i gośćmi.

Kolejny turnieju z cyklu Pucharu PLT odbędzie się już 25/26 stycznia na kortach Bazasport w Opolu. Zagrać w nim może każdy – bez względu na dotychczasowe tenisowe osiągnięcia, wiek czy płeć.

Udział potwierdził już m.in. Grzegorz Panfil, kiedyś czołowy polski zawodnik. Zapisy na stronie. Ilość miejsc ograniczona. Nasz portal jest patronem medialnym rozgrywek.

Kategoria: Amatorzy