Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Liberec Open – grupa Polaków na starcie

Wielu biało-czerwonych tenisistów startowała w halowym futuresie ITF w czeskim Libercu.

W głównej części turnieju Liberec Open 2018 (korty twarde w hali, 15 tys. $ w puli nagród) grali: Maciej Rajski, Kacper Żuk, Michał Mikuła, Karol Drzewiecki, Yann Wójcik i Piotr Gryńkowski.

Singiel

Rajski jest rozstawiony z nr 7. Był lepszy od Słowaka Samuela Hodora 6:4, 6:4 i Żuka 6:4, 3:6, 6:3. W ćwierćfinale przegrał ze świetnie serwującym (15 asów) Holendrem Nielsem Lootsmą 3:6, 2:6.

Żuk wcześniej wygrał ze Słowakiem Andrejem Glavacem 5:7, 6:2, 6:2. Drzewiecki pokonał Słowaka Marka Semjana 6:1, 3:6, 6:4. Nie sprostał jednak Czechowi Michaelowi Vrbenskiemu (nr 1) 6:3, 4:6, 4:6.

Wójcik wygrał z Czechem Dominikiem Palanem 4:6, 6:4, 6:2, ale nie dokończył meczu z Czechem Janem Mertlem 2:6, 0:2 i krecz Yanna.

Gryńkowski przegrał z Mertlem 7:6 (5), 3:6, 3:6, a Mikuła był słabszy od Czecha Antonina Stepanka 6:7 (5), 6:7 (5).

Kwalifikacje

W eliminacjach Wójcik wygrał z Czechem Janem Stolinem 6:3, 6:2 i Dominikiem Nazarukiem 1:6, 6:1, 6:2. Nazaruk wcześniej był lepszy od Holendra Florisa Podzimka 6:0, 6:1. Bartosz Wojnar przegrał z Czechem Matejem Cintlem 6:7 (4), 6:3, 6:7 (5).

Gryńkowski pokonał Czecha Daniela Vrbę 4:6, 6:4, 6:3 i Niemca Kaia Lemstrę 6:4, 1:6, 6:4. Mikuła był skuteczniejszy od Czecha Evzena Holisa 6:3, 6:4 i Ukraińca Gieorgija Kravchenko 6:4, 6:4.

Debel

W grze podwójnej Drzewiecki i Czech Michal Konecny (duet nr 3) zwyciężyli bez gry z Glavacem i jego rodakiem Michalem Seleckym. Przegrali w ćwierćfinale z Czechami Jonasem Forejtkiem i Janem Mertlem 3:6, 7:6 (5), 7:10.

Nazaruk i Rajski pokonali Czechów Tadeasa Paroulka i Antonina Stepanka 7:6 (4), 6:1 oraz Wójcika i Żuka 2:6, 6:3, 10:8. W półfinale ulegli Czechom Markowi Gengelowi i Petrowi Nouzie 6:7 (2), 6:3, 4:10.

Wójcik i Żuk (nr 4) wygrali wcześniej z Kirgizem Mirgiazem Mirdzhalievem i Czechem Krystofem Zapskym 6:4, 6:7 (5), 10:3.

Drabinki

Kategoria: ITF