Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Kontaveit - Vondrousova 6:3, 6:4; Alexandrova - Sakkari 4:1 i krecz Greczynki; Ostapenko/Siniakova - N. Kichenok/Olaru 6:2, 4:6, 10:8; TENERYFA WTA 250: Osorio Serrano - Giorgi 6:4, 7:5; A. Li - Cornet 6:2, 6:1; Eikeri/Perez - L. Kichenok/Kostyuk 6:3, 6:3; ANTWERPIA ATP 250: Sinner - L. Harris 6:2, 6:2; Schwartzman - Brooksby 6:4, 6:0; MOSKWA ATP 250: Karatsev - Khachanov 7:6 (7), 6:1; Cilic - Berankis 6:3, 6:4.

Tenis. Trwa jesienny sezon HobbyLigi – sprawdź aktualnych liderów

W całej Polsce zakończyła się czwarta runda jesiennego sezonu tenisowej HobbyLigi – rozgrywek przeznaczonych dla amatorów.

Zmagania odbywają się w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Poznajcie nazwiska najlepszych graczy.  

Liderzy rozgrywek HobbyLiga tenisa

Gdańsk (Początkujący) – Maciej Góralczyk

Gdańsk (Zaawansowani) – Łukasz Wasilowicz

Gorzów Wielkopolski – Maciej Kotlarz

Katowice (Początkujący) – Paweł Stęczniewski

Katowice (Zaawansowani) – Dawid Kudłacik

Kraków – Marek Piechuła

Łódź – Łukasz Jabłonowski

Poznań (Początkujący) – Alek Krymow

Poznań (Zaawansowani) – Jakub Kasperczak

Rzeszów (Początkujący) – Patryk Bujak

Rzeszów (Zaawansowani) – Adrian Mazera

Warszawa (Początkujący) – Kamil Nędzi

Warszawa (Zaawansowani) – Bartłomiej Senderowski

Wrocław (Początkujący) – Marek Bielawski

Wrocław (Zaawansowani) – Tomasz Pająk

O zasadach

Faza główna zawsze trwa 8 tygodni, czyli składa się z 8 meczów, a po nich rozgrywane są play-offy. 11 października wylosowano pary w ramach piątej rundy, natomiast zawodnicy, którzy w poprzedniej czwartej rundzie użyli tzw. „dzikiej karty” mają czas do 18 października, aby rozegrać zaległe mecze.

W przypadku gdy w głównej fazie ligi bierze udział więcej niż 24 graczy, to play-offy są podzielone na dwie grupy – A dla pierwszych 8 graczy i B dla kolejnych 8 graczy. Zawsze play-off rozgrywany jest systemem pucharowym.

Odnośnie punktacji, a tym samym pozycji w tabeli najważniejszym kryterium jest liczba zdobytych punktów. Następnie poziom rywala, czyli siła twoich przeciwników, która jest sumą punktów zdobytych przez wszystkich rywali, z którymi zawodnik grał do tej pory. Dalej znajdują się inne kryteria, które są widoczne w tabeli od lewej do prawej strony, czyli sety i gry. Wzajemne mecze w tabeli nie są brane pod uwagę. Tabela jest aktualizowana z każdym, nowym wprowadzonym wynikiem.

Przez opcję tzw. „dzikiej karty“ w tabeli rozstawienie przy losowaniu widać jeszcze punktację (0,5 pkt.) oznacza, że ktoś użył tzw. dzikiej karty i do momentu kiedy nie rozegra spotkania widnieje, ta liczba, która po upływie czasu na rozegranie zmieni się według wprowadzonego wyniku jako przegrana, czyli 0 lub jako wygrana na 1 punkt.

Kategoria: HL

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności