Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: P. Sousa - Hamou 6:2, 6:2; Elias - Kotov 6:2, 7:5; Kovalik - Lenz 6:1, 4:6, 6:2; A. Arnaboldi - P. Martinez 6:1, 6:2; Vatutin - Lestienne 6:2, 6:0; Celikbelik - G. Oliveira 2:6, 7:5, 7:6 (3); Taberner - J. Domingues 6:3, 6:2; CAMPINAS: F. Cerundolo - Sakamoto 6:1, 6:3; Carballes Baena - Ortega-Olmedo 6:4, 6:0; Safwat - Barrios Vera 5:7, 6:2, 6:2; Meligeni Rodriguez Alves - Gomez-Herrera 6:4, 7:6 (3); Mena - Clezar 6:4, 6:4; Olivo - Sachko 6:7 (3), 6:0, 6:4; Galan - Sels 6:2, 6:3.

Lotto Cup 2015 – rezultaty

Od soboty na kortach w Zielonej Górze rozegrany został kobiecy futures ITF Lotto Cup 2015.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Ziemi Lubuskiej zaprezentowały się cztery tenisistki z czwartej setki rankingu WTA.

Z Polek w turnieju głównym grały Anna Korzeniak, Oliwia Szymczuch, Zuzanna Maciejewska (dzięki pozycjom w światowej klasyfikacji) oraz Olga Brózda, Aleksandra Rojek, Adrianna Sosnowska i Joanna Skrzypczyńska (otrzymały dzikie karty).

Wiele biało-czerwonych rywalizowało w kwalifikacjach. Przebiły się przez nie Elżbieta Iwaniuk, Weronika Foryś, Marcelina Podlińska i Roksana Łukasiak.

Pojawiła się w nich też m.in. Ukrainka Tatiana Perebiynis, która w 2008 roku była 55. zawodniczką świata w singlu i 35. deblistką rankingu. Wygrywała w grze podwójnej w Warszawie (dwa razy) i Sopocie (raz). Była też w finale Wimbledonu w mikście.

W turnieju głównej z Polek najlepiej spisała się Podlińska, która jako jedyna dotarła do ćwierćfinału.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Dzalamidze – Engelmann 6:3, 6:3; N. Kolb – Fourouclas 7:6 (3), 6:4; Brózda – Jamrichova 6:1, 6:2; Siedliska – (6) Muchova 6:4, 6:4; Korzeniak – (3) Lazareva 6:3, 7:5; Podlińska – Smagina 6:2, 7:6 (2); Proese – Rojek 6:1, 6:1; (8) Malikova – Sosnovschi 6:1, 6:3; (7) Kolodziejova – Smagina 7:6 (4), 6:2; Maciejewska – Kladivova 6:0, 6:2; Marinkovic – Sosnowska 6:3, 6:3; (4) Kvatsabaia – Iwaniuk 6:4, 6:2; (5) Bonic – Foryś 6:3, 6:1; Szymczuch – J. Skrzypczyńska 6:0, 6:2; Vondrousova – Holanova 6:1, 6:2; (2) Borecka – Łukasiak 6:2, 6:0.

Druga runda: Dzalamidze – N. Kolb 6:3, 6:3; Siedliska – Brózda 6:2, 6:4; Podlińska – Korzeniak 2:6, 6:1, 6:4; Malikova – Proese 6:3, 6:0; Kolodziejova – Maciejewska 7:5, 6:2; Kvatsabaia – Marinkovic 7:5, 6:2; Bonic – Szymczuch 4:6, 6:3, 6:3; Vondrousova – Borecka 3:6, 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Dzalamidze – Siedliska 4:1 i krecz Natalii; Malikova – Podlińska 6:2, 6:1; Kolodziejova – Kvatsabaia 6:1, 1:0 i krez Sofii; Vondrousova – Bonic 6:2, 6:3.

Półfinały: Dzalamidze – Malikova 6:2, 4:6, 6:4; Vondrousova – Kolodziejova 7:5, 7:6 (3).

Finał: Vondrousova – Dzalamidze 6:3, 6:3.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Dzalamidze/Lazareva – Gałka/Łukasiak 6:1, 6:1; Podlińska/Wilk – Smagina/Sokolovskaya 6:1, 7:6 (4); (3) Bonic/Marinkovic – Perebiynis/Sosnovschi 4:2 i krecz; Buczyńska/Polańska – Sosnowska/Szmit 7:5, 6:3; Kolodziejova/Vondrousova – Borgman/Kolesnikova 6:0, 6:0; (4) Brózda/Domagała – Szymczuch/Wira 6:2, 6:2; Rojek/Silwanowicz – Dobrowolska/Iwaniuk 1:6, 6:3, 10:7; (2) M. Kolb/N. Kolb – Dyba/J. Skrzypczyńska 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Dzalamidze/Lazareva – Podlińska/Wilk 6:2, 6:3; Bonic/Marinkovic – Buczyńska/Polańska 6:2, 6:2; Kolodziejova/Vondrousova – Brózda/Domagała 6:4, 6:4; M. Kolb/N. Kolb – Rojek/Silwanowicz 6:2, 6:1.

Półfinały: Dzalamidze/Lazareva – Bonic/Marinkovic 1:0 i krecz Serbek; Kolodziejova/Vondrousova – M. Kolb/N. Kolb 6:3, 6:1.

Finał: Kolodziejova/Vondrousova – Dzalamidze/Lazareva 6:2, 6:2.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: (1) N. Novotna – bye; Dobrowolska – Wysoczańska 6:4, 6:2; Kolodziejova – Knutson 6:3, 6:1; Druteikaite – bye; (2) Sosnovschi – bye; Borgman – Polańska 6:3, 0:6, 7:5; Kunat – Brdys 6:1, 6:1; Kolesnikova – bye; Wilk – bye; Foryś – Sierzputowska 6:2, 7:5; Perebiynis – Vlkovska 1:6, 7:6 (4), 6:0; Riegraf – bye; Vismane – Kosejkova 6:4, 6:0; Gałka – Kostek 6:4, 6:1; Milosevic – Wróbel 6:0, 6:2; Kladivova – bye; Jastrzębska – bye; Wira – Szyperska 6:2, 6:0; Łukasiak – Simonova 6:2, 6:0; Dolakova – bye; Kulesza – bye; Podlińska – Melounova 6:3, 6:0; Szmit – Terletska 6:2, 6:3; Roth – bye; Stanikova – bye; Filip – J. Zawadzka 0:6, 2:1 i krecz Joanny; Silwanowicz – Maetschke 6:3, 6:2; Jamrichova – bye; Siłka – bye; Koplova – Dyba 6:2, 6:0; Iwaniuk – Sokolovskaya 6:3, 6:3; Buczyńska – bye.

Druga runda: Dobrowolska – N. Novotna 6:1, 0:6, 6:2; Kolodziejova – Druteikaite 6:0, 6:1; Sosnovschi – Borgman 6:2, 6:2; Kolesnikova – Kunat 6:3, 4:6, 6:3; Foryś – Wilk 6:4, 6:1; Perebiynis – Riegraf 6:2, 6:0; Vismane – Gałka 6:1, 6:0; Kladivova – Milosevic 6:3, 6:3; Jastrzębska – Wira 6:4, 6:1; Łukasiak – Dolakova 6:2, 7:5; Podlińska – Kulesza 6:0 i krecz Oli; Roth – Szmit 6:1, 6:1; Stanikova – Filip 6:4, 6:2; Jamrichova – Silwanowicz 7:5, 6:1; Koplova – Siłka 6:4, 6:2; Iwaniuk – Buczyńska 6:3, 7:5.

Trzecia runda: Kolodziejova – Dobrowolska 6:1, 6:2; Sosnovschi – Kolesnikova 3:6, 6:2, 6:1; Foryś – Perebiynis 4:6, 6:3, 6:4; Kladivova – Vismane 6:4, 6:3; Łukasiak – Jastrzębska 6:1, 6:0; Podlińska – Roth 7:5, 6:1; Jamrichova – Stanikova 2:6, 6:1, 6:4; Iwaniuk – Koplova 6:4, 6:2.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności