Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Majchrzak i Panfil lecą do Azji

Kamil Majchrzak i Grzegorz Panfil trzy styczniowe tygodnie spędzą w Tajlandii i na Filipinach.

Na kortach z nawierzchnią twardą najpierw zagrają w dwóch challengerach ATP w Bangkoku, a następnie przeniosą się do Manili.

W sobotę rozpoczną walkę w eliminacjach pierwszego turnieju w Tajlandii. W zawodach głównych zagrają m.in. Michał Jużny, Yuichi Sugita, Tatsuma Ito, Go Soeda, Kimmer Coppejans, Adam Pavlasek, Egor Gerasimov, Duckhee Lee czy Stephane Robert.

W drugim challengerze w Bangkoku Majchrzak ma już miejsce w drabince głównej. Panfil jest dopiero 31. rezerwowym.

Impreza odbywać się będzie w porze kwalifikacji, dlatego też zgłosili się do niej gracze pewni występu w Melbourne, a także ci, którzy nie dostali się do eliminacji Australian Open.

Zaprezentują się m.in. Jużny, Yuki Bhambri (o ile wyleczy uraz łokcia), Pavlasek, Matteo Viola, Jimmy Wang czy Josef Kovalik. Listę zgłoszeń do challengera w Manili poznamy jutro.

Majchrzak w okresie przygotowawczym zmagał się z kontuzją kolana. Nie mógł z tego powodu wziąć udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. Ze zdrowiem Kamila jest już lepiej, dlatego też wybrał się do Azji.

Pełne listy zgłoszeń do challengerów ATP

Kategoria: ATP