Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Majchrzak wycofał się z Australian Open

Kamil Majchrzak nie zagra w Melbourne w Australian Open z powodu kontuzji miednicy. 

Polak (97. miejsce w rankingu ATP) po raz pierwszy miał zagrać w imprezie wielkoszlemowej bez konieczności gry w kwalifikacjach. Z powodu urazu nie wystąpił we wszystkich meczach ATP Cup. 

– To jeden ze smutniejszych dni, w mojej tak zwanej „karierze” trenerskiej, chociaż wiem o możliwości takiej decyzji od 10 dni. Z uwagi na kontuzję, Kamil został zmuszony, do wycofania się z Australian Open – pisze na Facebooku Tomasz Iwański, trener Kamila Mjchrzaka. – Jest to tym smutniejsze, że zostały zrealizowane (z tygodniowym wprawdzie opóźnieniem )wszystkie cele założone na rok 2019. Pierwszy raz w głównym Szlema bez eliminacji i taka wyjątkowo trudna mentalnie sytuacja..Kontuzja dziwna i niestandardowa (jak cały Kamil), nie dająca jakichkolwiek wcześniejszych objawów, czyli stress fracture, ale nie w kościach stopy czy ręki, a miednicy. Zdiagnozowanie tego urazu, którego wszelkie symptomy wskazywały na problem z którymś z nerwów okolic lędźwiowych zajęło lekarzom ATP trzy dni i trzy rezonanse..A teraz pozytywy: wszyscy lekarze zgadzają się co do miejsca urazu i sposobu leczenia-nie ma rozbieżności to bardzo ważne..Wszystkie inne rzeczy-są teraz nieistotne. Trzeba po prostu dać zadziałać naturze i procedurom rehabilitacyjnym. Nie da się niestety jednoznacznie ocenić bezpośrednich przyczyn powstania urazu – jest ich kilka połączonych ze sobą i trzeba spróbować je wyeliminować, co jest bardzo trudnym zadaniem..Największy błąd, jaki może być popełniony przy tego typu urazach, to zbyt wczesny powrót – ale oczywiście mamy nadzieję, że nastąpi to w miarę szybko. Zobaczymy i będziemy informowali na bieżąco o postępach w leczeniu i wznowieniu treningów. Kamil jestem z Tobą, choć już w Polsce od kilku dni … pamiętaj, że jestem z Tobą tym bardziej im większe są premie, które wypłacasz mi z środków z finansowania PZT (jak to zasugerowała jedna pani w swoich wybitnych komentarzach).

Kategoria: ATP