Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Kalinina 2:6, 6:0, 6:1; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Boskovic 6:2, 6:0; WARSZAWA WTA 125: Semenistaja - U. Radwańska 6:4, 6:3; Joint - Stojanovic 6:3, 2:6, 6:1; Shinikova - Aiava 6:1, 6:4.

Majewski najlepszy w Rzeszowie

17-letni Aleks Majewski zwyciężył w turnieju eliminacyjnym Pucharu Polskiej Ligi Tenisa 2020 na kortach SPIN w Rzeszowie.

W półfinale pokonał faworyta zmagań Jakuba Zamorskiego 4:3, 4:2, a w finale wygrał z rewelacją turnieju 16-letnim Antonim Mierzwą 2:4, 4:1, 10:4.

Aleks Majewski i Antoni Mierzwa awansując do finału turnieju w Rzeszowie, zapewnili sobie udział w Wielkim Finale Pucharu PLT 2020, który odbędzie się końcem marca w Warszawie.

W nagrodę za zwycięstwo w Rzeszowie Aleks Majewski otrzymał warty około 1000 złotych zegarek marki Lacoste – ufundowany przez jednego ze sponsorów Polskiej Ligi Tenisa, firmę Time Trend.

W turnieju w Rzeszowie udział wzięło w sumie 42 zawodników – był to jeden z największych turniejów tenisowych w historii Podkarpacia. Warto dodać, że najmłodszym uczestnikiem zmagań był zaledwie 15-letni Krzysztof Morawiec z Niepołomic, a najstarszym 71-letni Włodzimierz Zdunek z Krosna. Udział w rywalizacji wzięły udział także dwie kobiety – 16-letnia Joanna Sołek z Rzeszowa i 19-letnia Dominika Szczotka z Jarosławia.

Włodzimierz Zdunek, jako najstarszy zawodnik, który pojawił się w stolicy Podkarpacia, otrzymał specjalny upominek od kolejnego ze sponsorów cyklu, firmy Wine Bureau – markowe wino o wartości blisko 300 złotych wraz z zaproszeniem na degustację ze światowej klasy sommelierem.

Kolejny turniej z cyklu Pucharu PLT odbędzie się w dniach 11/12 stycznia 2020 roku w Poznaniu. Udział w turniejach Polskiej Ligi Tenisa może wziąć każdy: bez względu, na wiek, płeć czy tenisowe umiejętności. Turnieje rozgrywane są w systemie skróconym – do czterech gemów i bez przewag (przy równowadze decyduje złota piłka). Trzeci set rozgrywany jest jako supertie-break do 10.

Zgłoszeń dokonywać można przez stronę organizatora – www.polskaligatenisa.pl. Tam także znajdują się szczegółowe wyniki, statystyki materiały wideo z turniejów oraz zapis transmisji na żywo z zawodów.

Link do TOP 20 zagrań turnieju: https://www.youtube.com/watch?v=8-ww7aedYJM

 

Aleks Majewski
Antoni Mierzwa
Jakub Zamorski
Kategoria: Amatorzy