Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

Malmo J4 – Olga, Filip i Olaf w finale debla

Grupa polskich juniorów rywalizowała w zawodach ITF Strom & Gulliksson Malmo Open.

W turnieju w Szwecji (korty twarde w hali, kategoria grade 4) w singlu najlepiej wypadł Olaf Pieczkowski, który dotarł do półfinału. Dwa biało-czerwone duety zagrały w finałach debla. 

Singiel

Matylda Buryło pokonała Szwedkę Tildę Larsson 6:1, 6:4, ale uległa Rumunce Alexandrze Petric (nr 6) 4:6, 2:6. 

Olga Gołaś (nr 11) po wolny losie w pierwszej rundzie, w drugiej przegrała ze Szwedką Fridą Bostrand 3:6, 2:6.

Olaf Pieczkowski (nr 10) wygrał kolejno ze Szwedami Rossem Weibullem 6:3, 6:2 i Olle Sonessonem Lindholtem 7:6 (5), 6:3 oraz Norwegiem Felixem Nordbym (nr 2) 6:7 (5), 6:3, 7:6 (0). W półfinale nie sprostał Gillesowi Arnaudowi Bailly’emu (nr 13) 4:6, 3:6.

Filip Pieczonka (nr 5) był lepszy od Niemca Alessio Vasqueza Gehrke 7:6 (4), 6:4 i Słowaka Simona Sedliaka 6:2, 6:4. W ćwierćfinale był słabszy od Szweda Linusa Carlssona Halldina (nr 1) 2:6, 4:6.

Natomiast Olivier Mancewicz pokonał Szweda Noę Forste Dinella 6:3, 6:3. Przegrał jednak z Macedończykiem Kalinem Ivanovskim 2:6, 5:7.

Debel

Gołaś i Szwedka Izabelle Persson (nr 3) wygrały ze Szwedkami Johannę Bernhold i Alice Widell 7:6 (6), 2:6, 10:5, Fridą Bostrand i Johanną Strom (nr 8) 6:0, 6:0 (walkower) oraz Dunkami Zoe Du Pasquier Jensen i Johanne Christine Svendsen (nr 5) 6:1, 6:7 (4), 11:9. W finale przegrały z Niemką Amelie-Christin Janssen i Belgijką Hanne Vandewinkel (nr 1) 3:6, 4:6. 

Olga Gołaś po prawej

Pieczkowski i Pieczonka (nr 5) pokonali Szwedów Axela Bergdahla i Gabriela Jornerta 6:2, 6:1, Czecha Adama Jurajdę i Nordbiego (nr 1) 6:4, 6:3 oraz Carlsson Halldina i jego rodaka Timothy’ego Carlssona Segera (nr 4) 1:6, 6:3, 10:8. W finale przegrali ze Szwedami Isaca Stroemberga i Alexandra Watanabe Erikssona (nr 7) 4:6, 6:4, 5:10.  

Mancewicz i Szwed Vincent Turina byli lepsi od Szwedów Saby George’a Nanobashviliego i Olle Noltorpa 6:4, 6:1. Zwyciężyli też bez gry ze Szwedami Sebastianem Abboudem i Michaelem Minasyanem (nr 2). W ćwierćfinale ulegli Bailly’emu i Amerykanowi Cooperowi Williamsowi 5:7, 2:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności