INDIAN WELLS: Świątek - Sakkari 6:4, 6:0; Alcaraz - Medvedev 7:6 (5), 6:1.

Marrakesz ATP – Matkowski z Marrero

Hiszpan David Marrero był deblowym partnerem Marcina Matkowskiego w turnieju ATP w Maroku.

W Grand Prix Hassan II w Marrakeszu (korty ziemne, 561 tys. € w puli nagród) Polak i Hiszpan odnieśli dwa cenne zwycięstwa. Odpadli dopiero w półfinale marokańskiej imprezy.

W pierwszej rundzie Matkowski i Marrero pokonali Szweda Roberta Lindstedta i Chorwata Franko Skugora 5:7, 7:6 (6), 10:8. W drugim secie Polak i Hiszpan obronili piłkę meczową (przy stanie 5:6 w tie-breaku). Natomiast w supertie-breaku przegrywali już 4:7, ale końcową fazę decydującej rozrywki wygrali aż 6:1.

W ćwierćfinale Marcin i David wygrali z Amerykaninem Jamie Cerretanim i Pakistańczykiem Aisamem Qureshim 6:4, 7:5. W każdym z setów byli lepsi od jedno przełamanie.

Ich półfinałowymi rywalami byli Francuzi Benoit Paire i Edouard Roger-Vasselin. Nssz duet przegrał 5:7, 3:6.

Matkowski (46. miejsce w rankingu ATP deblistów) do Maroka udał się po udanym występie w meczu Davis Cup w Sopocie. Wraz z Łukaszem Kubotem zdobyli punkt w deblowym pojedynku przeciwko graczom z Zimbabwe.

Matka na jakiś czas przerwał współpracę z Qureshim (32). Marrero (47) w tym roku wygrał w Rio De Janeiro (wraz z rodakiem Fernando Verdasco). Ma też na koncie tytuł zdobyty z Kubotem (Acapulco 2013).