MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Meknes ITF Juniors – Paweł i Kacper w finale

Kacper Piekarek i Paweł Kaliszewski grali w turnieju ITF juniorów (do lat 18) w marokańskim Meknes.

W Tournoi ITF Junior Meknes Ismailia (korty ziemne, kategoria grade 5) polscy tenisiści odpadli dość szybko w singlu. Za to grze podwójnej spisali się świetnie Dotarli do finału.

Singiel

17-letni Kaliszewski (1299. miejsce w klasyfikacji ITF) wygrał z Marokańczykiem Mehdim Belmahim 6:3, 7:6 (4), ale przegrał z Włochem Marco Furlanetto 0:6, 1:6.

18-letni Piekarek (1798 ITF) uległ Marokańczykowi Mouadowi Naoui 2:6, 4:6.

Debel

W deblu Kaliszewski i Piekarek pokonali Saida Dada (Maroko) i Christophera Foka Kowa (Mauritius) 7:5, 3:6, 10:3, Serba Relję Eskicia i Rosjanina Daniła Saveleva 6:4, 6:4 oraz Bruna Nhavene (Mozambik) i Codie Schalka Van Schalkwyka (Namibia) 6:4, 6:3.

W finale Paweł i Kacpr nie sprostali Portugalczykom Pedra Araujo i Tomasa Luisa 6:4, 0:6, 6:10.