Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Międzynarodowy finał Kinder Joy of Moving Tennis Trophy

Anna Czechowicz, Antonina Snochowska, Blanka Wasiela, Emil Drobko, Igor Piotrowski i Jan Paradowski walczyli w międzynarodowym finale rozgrywek KInder Joy of Moving Tennis Trophy. 

Na kortach Akademii Rafy Nadala na Majorce rywalizowali młodzi zawodnicy z 13 krajów. Polacy polecieli pod okiem trenerów – Pawła Marciszewskiego i Beniamina Budziaka. 

Dziewczęta do lat 10 

Blanka Wasiela przegrała z Bułgarką Mają Michevą 4:6, 6:4, 6:10.

Dziewczęta do lat 12 

Tosia Snochowska wygrała z Bułgarką Aleksandrą Momchilovą 6:4, 6:1. W półfinale uległa Rumunce Ani-Marii Dumitru 2:6, 0:6.

Ania Czechowicz nie sprostała Włoszce Annie Nerelli 2:6, 5:7. Triumfowała za to w turnieju pocieszenia.   

Chłopcy do lat 10 

Emil Drobko pokonał Włocha Ricarda Barattiego 6:2, 6:4 i Węgra Marka Jony 6:2, 6:0. W półfinale przegrał z Austriakiem Jakobem Mittermayrem 1:6, 1:6.

Chłopcy do lat 12 

Janek Paradowski uległ Bułgarowi Borisowi Borisovovi 6:4, 4:6, 8:10. Wygrał jednak zmagania w turnieju pocieszenia. 

Igor Piotrowski za to był słabszy od Ukraińca Jegora Nikiforova 0:6, 0:6.

Debel dziewcząt

Czechowicz i Elsa Mattei Goy (Luksemburg) miały wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej przegrały z Maltanką Sophią Arpą i Chorwatką Ivą Jercovic 4:3 (4), 3:4 (2), 2:7.

Wasiela i Włoszka Rachele Salepicco wygrały z Momlichovą i Chorwatką Vitą Jurliną 4:0, 4:1, ale były słabsze od Austriaczki Hanny Stuhr i Nerelli 2:4, 3:4 (0).

Snochowska i Pippa Cutungo (Malta) przegrały z Kanevą i Ukrainką Marią Shibanovą 2:4, 2:4. 

Debel chłopców

Piotrowski i Baratti pokonali Borisova i Francuza Gabriela Treopna 2:4, 4:0, 7:4 oraz Keliana Lauwersa (Malta) i Davida Dumitru (Rumunia) 4:1, 4:1. W półfinale ulegli Jamiemu Grechowi (Malta) i Yehorowi Romaniucie (Ukraina) 2:4, 0:4.

Drobko i Nolan Godo (Malta) nie sprostali Bułgarowi Danielowi Stovanovovi i Mittermayrowi 3:4 (3), 3:4 (3).

Paradowski i Chorwat Leon Roscak przegrali z Bułgarem Martinem Bonevem i Nikiforovem 1:4, 0:4.

Drabinki 

Kategoria: Kinder+