Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Weronika Baszak i Martyna Kubka mistrzyniami Europy juniorek w deblu

W alpejskim Klosters w Szwajcarii odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów (do lat 18).

W 2019 European Junior Championships (korty ziemne, kategoria grade B1) w biało-czerwonych barwach grali: Weronika Baszak, Martyna Kubka, Wojciech Marek i Mikołaj Lorens.

Polacy znakomicie spisali się w deblu. Baszak i Kubka zdobyły złoto, a Lorens i Marek wywalczyli srebro.  

Singiel

Baszak i Kubka miały wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej Baszak uległa Brytyjce Sonay Kartal 3:6, 4:6.

Kubka nie sprostała Czeszce Kristynie Lavickovej (rozstawiona z nr 10) 7:5, 4:6, 6:7 (5). 

Marek walczył z nr 12. Przegrał z Hiszpanem Pedrem Vivesem Marcosem (ma koncie kilka półfinałów zawodowych futuresów) 6:7 (2), 5:7.

Lorens wygrał z Białorusinem Michaiłem Kniazeu 6:3, 6:1, ale uległ Francuzowi Valentinowi Royerowi (nr 9) 4:6, 3:6.

Debel

W grze podwójnej Baszak i Kubka (nr 5) pokonały Estonki Saarę Orav i Carol Plakk 7:6 (5), 6:4, Austriaczki Irinę Dshandshgavą i Sinję Kraus (nr 11) 6:2, 7:5, Czeszki Lindę Fruhvirtovą i Kristynę Lavickovą (nr 1) 6:4, 7:5 oraz Słowenki Zivę Falkner i Pię Lovric (nr 6) 6:1, 7:5. 

W finale były lepsze od Białorusinek Viktorii Kanapatskiej Anny Kubarevy 6:1, 7:5.

Lorens i Marek (nr 13) wygrali z Macedończykami Luką Ljubenem Andonovem i Vedranem Radonjaninem 6:1, 6:0, Czechami Andrew Paulsonem i Daliborem Svrciną (nr 4) 5:7, 6:1, 14:12, Norwegami Hermanem Hoeyeraalem i Leytonem Riverą 7:6 (1), 6:2 oraz Ukraińcami Illyą Beloborodko i Erikiem Vanshelboimem (nr 2) 7:6 (2), 7:6 (5). 

W finale przegrali z Francuzami Haroldem Mayotem i Valentinem Royerem (nr 1) 4:6, 3:6. 

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors