Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; Kopriva - De Jong 6:0, 3:6, 6:1; Barrios Vera - Varillas 6:1, 6:2; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu

We Wrocławiu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 18) w singlu, deblu i mikście. 

Na kortach Krzyckiego Klubu Tenisowego w singlu zwyciężyli Rozalia Gruszczyńska i Maks Kaśnikowski. W finałach wygrali z Aleksandrą Wierzbowską i Jaszą Szajrychem.

W grach podwójnych najlepsi byli Zuzanna Szczepańska i Ola Wierzbowska oraz Piotr Kusiewicz i Marcel Politowicz. W mikście triumfowali Laura Duhl i Szymon Kielan. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska – Kuśmierz 6:1, 6:0; Kopel – Maniawska 6:3, 6:3; Gustowska – Gołaś 6:2, 6:2; (6) Niewiadomska – Ivanczenko 6:3, 6:3; Takmadżan – (4) Formella 6:2, 6:4; Bartusek – Nebelska 7:6 (3), 6:4; Szpakowska – Elkosh 6:1, 6:1; (5) Świerczyńska – Olszewska 6:0, 6:4; (7) Szczepańska – Zaremba 6:0, 6:1; Podulka – Mazurek 1:6, 7:5, 6:3; Carpenter – Koczan 6:1, 6:1; (3) Gruszczyńska – Demianiuk 6:0, 6:0; (8) W. Ejsmont – Szymczewska 6:3, 6:2; Duhl – Grott 6:0, 6:1; Samberger – Bajorek 6:2, 2:6, 6:2; (2) Kubacha – Czerny 6:0, 6:0.

Druga runda: Wierzbowska – Kopel 6:2, 6:0; Niewiadomska – Gustowska 6:2, 6:4; Bartusek – Takmadżan 6:1, 6:1; Świerczyńska – Szpakowska 6:0, 6:3; Szczepańska – Podulka 6:1, 6:3; Gruszczyńska – Carpenter 6:0, 6:0; Duhl – W. Ejsmont 6:4, 7:5; Kubacha – Samberger 6:3, 6:4. 

Ćwierćfinały: Wierzbowska – Niewiadomska 7:5, 7:5; Bartusek – Świerczyńska 6:7 (1), 7:5, 6:2; Gruszczyńska – Szczepańska 6:1, 7:5; Duhl – Kubacha kontuzja Zuzanny. 

Półfinały: Wierzbowska – Bartusek 6:0, 6:2; Gruszczyńska – Duhl 6:1, 6:1.

Finał: Gruszczyńska – Wierzbowska 6:2, 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kaśnikowski – Kusiewicz 6:2, 7:5; Tomański – Pawelski 6:1, 1:6, 6:4; Lis – Matuszczyk 2:6, 6:4, 6:2; (7) Taczała – Herok 7:5, 6:2; D. Wiśniewski – (4) Pawlak 4:6, 6:2, 6:4; Majewski – Łukowski 7:5, 6:3; Szic – Konowczuk 3:6, 6:2, 6:1; (8) Politowicz – Szczap 6:0, 6:2; (6) Kamrowski – B. Zgoła 6:2, 6:2; Kułakowski – Pieczonka 6:2, 6:4; Mruk – Kończal 6:4, 6:4; (3) Kielan – Dziopak 6:4, 7:6 (5); (5) Szajrych – Sopoliński 6:7 (5), 6:4, 6:0; Manczak-Mancewicz – Klimek 6:1, 6:1; Szabo – Gontar 6:3, 6:3; (2) Orlikowski – Kos 6:2, 6:1.

Druga runda: Kaśnikowski – Tomański 6:1, 6:2; Lis – Taczała 3:6, 7:5, 6:1; D. Wiśniewski – Majewski 6:2, 6:2; Politowicz – Szic 6:3, 6:1; Kamrowski – Kułakowski 5:7, 6:2, 6:1; Kielan – Mruk 6:3, 6:3; Szajrych – Manczak-Mancewicz 6:0, 6:4; Orlikowski – Szabo 6:2, 6:0.  

Ćwierćfinały: Kaśnikowski – Lis 6:1, 6:3; D. Wiśniewski – Politowicz 6:3, 6:4; Kamrowski – Kielan 6:1, 7:6 (1); Szajrych – Orlikowski 7:5, 7:5.  

Półfinały: Kaśnikowski – D. Wiśniewski 6:3, 7:5; Szajrych – Kamrowski 6:4, 6:2.

Finał: Kaśnikowski – Szajrych 6:3, 7:6 (5).   

DEBEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Szczepańska/Wierzbowska – bye; Czerny/Szpakowska – Carpenter/Podulka 7:5, 3:6, 10:6; (4) Ejsmont/Nebelska – bye; Gołaś/Gustowska – Mazurek/Takmadżan 6:2, 6:3; Bartusek/Duhl – Ivanczenko/Olszewska 6:0, 6:3; (3) Niewiadomska/Samberger – bye; Koczan/Maniawska – Elkosh/Szymczewska 6:3, 6:1; (2) Formella/Gruszczyńska – bye. 

Ćwierćfinały: Szczepańska/Wierzbowska – Czerny/Szpakowska 6:1, 6:0; Gołaś/Gustowska – Ejsmont/Nebelska 7:5, 6:1; Bartusek/Duhl – Niewiadomska/Samberger 6:4, 6:3; Formella/Gruszczyńska – Koczan/Maniawska 6:1, 6:0.

Półfinały:  Szczepańska/Wierzbowska – Gołaś/Gustowska 6:3, 4:6, 10:5; Formella/Gruszczyńska – Bartusek/Duhl 6:3, 7:5. 

Finał: Szczepańska/Wierzbowska – Formella/Gruszczyńska 3:6, 6:0, 12:10.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kaśnikowski/Orlikowski – Kos/B. Zgoła 6:2, 6:1; Gadzała/Wiśniewski – Łukowski/Szczap 6:3, 6:1; (3) Pawlak/Taczała – Nowik/Prorok 6:3, 6:1; Kończal/Matuszczyk – Osomański/Sopoliński 6:4, 6:2; Herok/Kułakowski – Jezierski/Krotowski 6:4, 6:2; (4) Kusiewicz/Politowicz – Gontar/Wereszka 6:2, 6:2; Dziopak/Pawelski – Kamrowski/Pieczonka walkower; (2) Kielan/Szajrych – Lis/Szabo 6:3, 6:3.

Ćwierćfinały: Kaśnikowski/Orlikowski – Gadzała/Wiśniewski 6:1, 6:2; Pawlak/Taczała – Kończal/Matuszczyk 6:4, 6:1; Kusiewicz/Politowicz – Herok/Kułakowski 6:3, 6:4; Kielan/Szajrych – Dziopak/Pawelski 6:3, 7:5.  

Półfinały: Kaśnikowski/Orlikowski – Pawlak/Taczała 6:7 (5), 6:2, 10:5; Kusiewicz/Politowicz – Kielan/Szajrych 4:6, 6:4, 10:6.

Finał: Kusiewicz/Politowicz – Kaśnikowski/Orlikowski 3:6, 6:3, 10:7.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Duhl/Kielan – Czerny/Konowczuk 6:3, 6:1; Bartusek/Orlikowski – Demianiuk/Herok 6:3, 6:1; Samberger/Gontar – (3) Ejsmont/Politowicz 6:3, 6:1; Grott/Kaśnikowski – Wawrowska/Marchewka 6:0, 6:4; Szczepańska/Wiśniewski – Szpakowska/Klimek 6:2, 6:3; Kopel/Sopoliński – (4) Formella/Mruk 6:2, 6:3; Takmadżan/Szabo – Podulka/Krotowski 6:0, 6:3; (2) Świerczyńska/Dziopak – Niewiadomska/Kończal 6:1, 6:4. 

Ćwierćfinały: Duhl/Kielan – Bartusek/Orlikowski 6:2, 6:4; Grott/Kaśnikowski – Samberger/Gontar 6:3, 6:3; Szczepańska/Wiśniewski – Kopel/Sopoliński 6:2, 7:5; Takmadżan/Szabo – Świerczyńska/Dziopak 6:4, 4:6, 10:6.

Półfinały: Duhl/Kielan – Grott/Kaśnikowski 6:3, 6:3; Szczepańska/Wiśniewski – Takmadżan/Szabo 6:3, 6:2.

Finał: Duhl/Kielan – Szczepańska/Wiśniewski 7:5, 6:7 (4), 11:9.   

ELIMINACJE JUNIOREK

Koczan – Żukowska 6:2, 6:1. Wolny los miały: Kuśmierz, Demianiuk, Ivanczenko, Podulka, Zaremba, Maniawska, Kuśmierz.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Jezierski – bye; (10) Szczap – Gniazdowski 6:3, 4:6, 6:2; (2) Marchewka – bye; (15) Gontar – Wereszka 6:4, 6:2; (3) Konowczuk – bye; Nowik – (9) Dziedzic 6:2, 6:2; (4) Gadzała – bye; Manczak-Mancewicz – (12) Tatera 6:2, 6:1; (5) Kopcik – bye; Szic – (14) Walkowski 5:7, 7:5, 6:0; (6) Blom – Cisło 6:7 (6), 6:3, 7:5; (11) Majewski – Prorok 6:1, 6:0; (7) Tomański – Grygołowicz 6:2, 6:1; (16) R. Gajewski – Podosek 6:2, 6:1; Kułakowski – (8) Krotowski 6:2, 6:2; (13) Osomański – Suchanowski 6:1, 6:3. 

Druga runda: Szczap – Jezierski 6:4, 6:2; Gontar – Marchewka 6:3, 4:6, 6:2; Konowczuk – Nowik 6:2, 6:4; Manczak-Mancewicz – Gadzała 6:3, 6:0; Szic – Kopcik 7:5, 3:6, 6:2; Majewski – Blom 7:5, 6:4; Tomański – R. Gajewski 6:1 i krecz Radka; Kułakowski – Osomański 6:4, 6:0.    

Jeśli zastanawiasz się nad obstawianiem tenisa u bukmachera, zobacz legalnych bukmacherów dla Polaków.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności