Logo Polski Tenis

WYNIKI

LEXINGTON: Linette - Davis 6:2, 6:3; Brady - Watson 6:2, 6:1; PRAGA: Bouchard - Kudermetova 6:0, 6:3.

Aktualności

Mistrzostwa Polski młodzików w Sobocie

Centrum Tenisowe Sobota gościło uczestników mistrzostw Polski młodzików (do lat 14).

Na starcie zabrakło pięciu czołowych zawodników w tej kategorii wiekowej. Tytuły powędrowały jednak do faworytów.

W Wielkopolsce nie pojawili się Iga Świątek, Maja Chwalińska, Wojciech Marek, Dawid Taczała i Makary Adamek.

W finale turnieju dziewcząt Aleksandra Wierzbowska (KKKS Kraków) wygrała z Martyną Kubką (Nafta Zielona Góra).

Po tytuł w gronie chłopców sięgnął Piotr Pawlak (Mera Warszawa). W decydującym pojedynku pokonał Juliana Radonia (Górnik Bytom).

W grach podwójnych triumfowali Kubka i Wierzbowska oraz Paweł Kaliszewski (Legia Warszawa) i Wojciech Kasperski (Górnik Bytom).

SINGIEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska – Nebelska 6:1, 6:2; Krygier – Woźny 7:5, 1:6, 6:4; Derecka – Gielec 6:2, 6:2; (6) Pociej – Wygonowska 7:6 (5), 1:6, 6:3; (4) Nadajewska – Rychlewska 7:5, 6:1; Szczepańska – Hędrzak 6:4, 6:3; A. Lewandowska – Habrych 6:2, 7:6 (8); (7) Szczotka – Wybudowska 3:6, 6:2, 7:5; (8) Baszak – Ejsmont 7:6 (0), 6:1; Niedźwieńska – Renke 7:6 (4), 6:2; Cerowska – Lange 6:2, 6:2; (3) Wędrocha – Gołębniak 6:2, 6:0; (5) Okopniak – Saska 6:3, 6:4; K. Chmielowska – Bartusek 6:4, 6:1; N. Brunzlow – Łosiak 6:3, 6:2; (2) Kubka – Takmadżan 6:1, 6:0.

Druga runda: Wierzbowska – Krygier 6:0, 6:2; Pociej – Derecka 6:3, 6:4; Nadajewska – Szczepańska 6:3, 6:4; Szczotka – A. Lewandowska 6:4, 7:6 (7); Baszak – Niedźwieńska 6:0, 6:2; Wędrocha – Cerowska 6:1, 6:2; Okopniak – K. Chmielowska 7:6 (5), 7:5; Kubka – N. Brunzlow 6:3, 6:0.

Ćwierćfinały: Wierzbowska – Pociej 6:4, 6:2; Szczotka – Nadajewska 4:6, 6:3, 6:2; Baszak – Wędrocha 6:4, 6:1; Kubka – Okopniak 6:2, 6:3.

Półfinały: Wierzbowska – Szczotka 6:0, 6:0; Kubka – Baszak 2:6, 7:5, 6:4.

Finał: Wierzbowska – Kubka 6:3, 6:1.

SINGIEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Kaliszewski – Frończuk 6:3, 6:4; Paszkowski – Ziomber 7:6 (3), 7:5; Kaśnikowski – Orlikowski 6:1, 6:3; (7) Frankowski – D. Wiśniewski 6:1, 6:4; (4) Radoń – Lesman 6:4, 6:4; Federowicz – Pala 3:6, 6:3, 6:4; Szczęsny – Bobiński 6:3, 6:2; (8) Suski – Gładysz 7:5, 6:0; (5) Niełacny – Głowacki 6:2, 6:4; Wargocki – Kielan 5:7, 6:4, 6:2; Szajrych – Bondar 4:6, 6:3, 6:0; (3) Pawlak – Guzowski 6:2, 6:2; M. Pawlicki – (6) Lorens 6:3, 2:1 i krecz Mikołaja; P. Malaszszak – Załubski 6:2, 6:1; Rządkowski – Kasperski 3:6, 6:2, 7:5; (2) Konopko – F. Mruk 6:3, 6:2.

Druga runda: Paszkowski – Kaliszewski 6:4, 4:2 i krecz Pawła; Frankowski – Kaśnikowski 2:6, 6:4, 6:3; Radoń – Federowicz 6:0, 6:3; Suski – Szczęsny 6:3, 4:6, 6:0; Wargocki – Niełacny 6:3, 6:0; Pawlak – Szajrych 6:4, 6:1; P. Malaszszak – M. Pawlicki 7:6 (7), 6:4; Rządkowski – Konopko 6:4, 3:6, 6:3.

Ćwierćfinały: Frankowski – Paszkowski 2:6, 6:3, 6:1; Radoń – Suski 6:4, 6:1; Pawlak – Wargocki 6:1, 6:0; P. Malaszszak – Rządkowski 6:2, 6:1.

Półfinały: Radoń – Frankowski 6:2, 6:3; Pawlak – P. Malaszszak 7:5, 5:7, 7:6 (4).

Finał: Pawlak – Radoń 6:7 (1), 6:4, 6:2.

DEBEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Kubka/Wierzbowska – Wybudowska/Wygonowska 6:1, 6:2; Saska/Takmadżan – Gołębniak/Łosiak 6:0, 6:0; (4) Pociej/Szczotka – Czuba/Krygier 6:1, 6:1; N. Brunzlow/Hędrzak – Cerowska/Szczepańska 7:5, 5:7, 10:7; Gielec/Rychlewska – Bartusek/Lange 6:0, 7:6 (6); (3) Baszak/Okopniak – Kus/Sołkiewicz 6:3, 6:1; K. Chmielowska/Ejsmont – Nebelska/Renke 6:3, 6:1; (2) Nadajewska/Wędrocha – Derecka/Habrych 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Kubka/Wierzbowska – Saska/Takmadżan 6:0, 6:2; Pociej/Szczotka – N. Brunzlow/Hędrzak 7:5, 6:2; Baszak/Okopniak – Gielec/Rychlewska 6:1, 6:2; Nadajewska/Wędrocha – K. Chmielowska/Ejsmont 6:1, 7:5.

Półfinały: Kubka/Wierzbowska – Pociej/Szczotka 6:2, 6:2; Nadajewska/Wędrocha – Baszak/Okopniak 7:6 (4), 4:6, 10:8.

Finał: Kubka/Wierzbowska – Nadajewska/Wędrocha 6:3, 6:2.

DEBEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: Kaśnikowski/Pawlak – (1) Konopko/Radoń 6:1, 1:6, 10:7; M. Pawlicki/Szczęsny – Gładysz/Szajrych 6:4, 6:4; (4) Frankowski/Frończuk – Karwacki/M. Malaszszak 6:0, 6:0; Głowacki/Wargocki – Lesman/D. Wiśniewski 4:6, 6:4, 10:8; Bańkowski/Kielan – Bobiński/Pastuszak 6:1, 6:3; (3) Suski/Ziomber – Federowicz/Załubski 6:0, 6:1; Guzowski/Paszkowski – Bondar/Kuczyński 3:6, 6:3, 10:2; (2) Kaliszewski/Kasperski – Niełacny/Szpejankowski 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Kaśnikowski/Pawlak – M. Pawlicki/Szczęsny4 6:4, 6:4; Frankowski/Frończuk – Głowacki/Wargocki 7:5, 4:6, 10:5; Bańkowski/Kielan – Suski/Ziomber 7:5, 5:7, 10:5; Kaliszewski/Kasperski – Guzowski/Paszkowski 6:2, 6:2.

Półfinały: Kaśnikowski/Pawlak – Frankowski/Frończuk 6:3, 6:2; Kaliszewski/Kasperski – Bańkowski/Kielan 6:2, 6:3.

Finał: Kaliszewski/Kasperski – Kaśnikowski/Pawlak 6:1, 6:2.

ELIMINACJE MŁODZICZEK

Pierwsza runda: B. Przybylska – Jankowska 6:3, 6:4; M. Domagała – Navahrodskaya 3:6, 7:5, 6:3; Formella – Piechowicz 6:2, 6:2; Kopel – Maniawska 2:6, 7:6 (5), 6:3; Wawrowska – Lidwin 6:2, 6:2; Dembek – Wójcik 6:3, 6:3.

Druga runda: Gołębniak – B. Przybylska 6:1, 6:2; Schmidt – Tyszkiewicz 6:0, 7:6 (3); Woźny – Pajdowska 6:4, 6:2; Czuba – M. Domagała 0:6, 6:2, 6:4; Rychlewska – Szynkowska 6:7 (7), 6:3, 3:1 i krecz Martyny; Żurawska – A. Nowicka 7:5, 6:1; Krygier – Formella 7:6 (6), 6:2; Daszkiewicz – Z. Rutkowska 6:2, 2:6, 6:4; K. Chmielowska – Stawowska 6:1, 6:2; Krajewska – Błażejewska 6:0, 6:3; Kus – Krupko 6:3, 6:4; Niedźwieńska – Kopel 6:1, 6:0; Sołkiewicz – Wawrowska walkower; Gielec – Szkudlarek 6:0, 6:1; Renke – Maciejczyk 1:6, 6:1, 6:3; Filipecka – Dembek 6:1, 6:3.

Trzecia runda: Gołębniak – Schmidt 6:3, 6:3; Woźny – Czuba 7:6 (2), 6:7 (4), 6:2; Rychlewska – Żurawska 6:2, 6:2; Krygier – Daszkiewicz 7:6 (6), 6:2; K. Chmielowska – Krajewska 6:4, 6:3; Niedźwieńska – Kus 6:0, 6:1; Gielec – Sołkiewicz 6:3, 3:6, 6:4; Renke – Filipecka 6:1, 7:5.

ELIMINACJE MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: Pala – Karwacki 6:0, 6:2; Wargocki – N. Dzudzewicz 6:4, 6:2; Selwesiuk – Kucz 4:6, 6:2, 6:3; Snopczyński – M. Piątkowski 6:1, 6:1; Majewski – Ohme 6:2, 7:6 (8); Marcinkjan – Martynowicz 6:0, 6:1; Long Vu – Bartoszek 6:2, 6:4; Szpak – Szkudlarek 6:2, 6:4; P. Malaszszak – Braziewicz 6:0, 6:0; M. Malaszszak – Nowicki 7:6 (3), 6:2; Magielski – Szczepanik 6:2, 6:0; Bromberek – Pyra 6:4, 7:5.

Druga runda: Pala – Szpejankowski 6:2, 6:2; Pastuszak – Kopka 6:4, 6:2; Wargocki – P. Wiśniewski 5:7, 6:4, 6:3; Selwesiuk – Karbownik 6:2, 6:1; Paszkowski – Snopczyński 6:3, 7:5; Cisło – Majewski 6:3, 6:1; Kuczyński – Hahn 6:0, 6:0; Załubski – Marcinkjan 6:3, 6:0; Bondar – Long Vu 6:2, 7:5; Borzych – Szpak 6:7 (4), 6:3, 6:4; P. Malaszszak – M. Lewandowski 6:0, 6:4; Kuś – Stąpór 6:4, 6:2; Bańkowski – M. Malaszszak 6:2, 7:5; Bobiński – Magielski 6:1, 6:3; Głowacki – Bromberek 6:1, 6:1; Zdzuj – Podsiadło 6:4, 6:0.

Trzecia runda: Pala – Pastuszak 6:3, 5:7, 7:5; Wargocki – Selwesiuk 6:1, 6:0; Paszkowski – Cisło 6:2, 6:3; Załubski – Kuczyński 6:4, 6:2; Bondar – Borzych 7:5, 6:4; P. Malaszszak – Kuś 5:7, 6:2, 6:4; Bobiński – Bańkowski 7:5, 6:3; Głowacki – Zdzuj 6:3, 0:6, 6:1.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności