MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Mistrzostwa Polski Trenerów Tenisa 2022

Na kortach Arki w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Trenerów Tenisa 2022. Po złote medale w singlu sięgnęli: Anna Powąska, Radosław Nijaki, Mariusz Gosik, Tomasz Tempczyk i Roman Wędrocha.

W deblach najlepsze były duety: Martyna Majewska/Katarzyna Szulc, Przemysław Kwasiborski/Paweł Lipka, Dariusz Gajewski/Piotr Żaboklicki. W mikście wygrali Małgorzata Kowalskia i Rafał Kiliański.

W zmaganiach kobiet Powąska w finale pokonała Kowalską 6:3, 6:4. W turnieju Open mężczyzn R. Nijaki był skuteczniejszy od Pawła Lipki 6:4, 6:4.

W finale kategorii +40 lat Gosik wygrał z Pawłem Wykrzykowskim 5:7, 6:4, 10:8. Tempczyk w grupie wiekowej +50 lat w decydującym meczu był lepszy od Dariusza Gajewskiego 6:2, 5:7, 10:8.

Natomiast wśród trenerów powyżej 60 roku życia Wędrocha w finale pokonał Krzysztofa Kowalczyka 6:4, 6:2.

Ze srebrnych medali cieszyli się: Natalia Kacprzyk i Julia Zawitowska, Natalia Piszczkiewicz i Gosik, Marcin Ignatowski i Wykrzykowski (debel +80 lat) oraz Jarosław Kiwit i Sebastian Kruszelnicki (debel +100 lat).

Organizatorem mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Trenerów Tenisa. Zawody dla szkoleniowców odbyły się po 17 latach przerwy.