Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23

Na kortach AZS w Poznaniu dobiegły końca Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23).

W singlu zwyciężyli Weronika Falkowska i Piotr Galus. W deblu najlepsi byli: Anna Hertel i Wiktoria Rutkowska oraz Piotr Matuszewski i Michał Mikuła. W mikście wygrali Falkowska i Jan Gałka.

Do rywalizacji po dłuższej przerwie wróciła Weronika Baszak, dziewiąta juniorka rankingu ITF juniorek. Grał także Mikołaj Lorens, 35. junior świata.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Hertel – bye; M. Jankowska – Z. Koziczak 6:0, 6:0; Wira – A. Szulc 6:1, 6:0; (5) Hędrzak – bye; (3) Oczachowska – bye; Baszak – Wróbel 6:0, 6:0; Rutkowska – Milecka 6:1, 6:1; (8) Krygier – Bujakiewicz 6:3, 6:1; (6) Podlińska – bye; Zając – Majczyna 6:4, 6:1; Pietras – Lichodziejewska 6:0, 6:1; (4) Zawadzka – bye; (7) Kus – Rękoś 6:2, 6:2; Jastrzębska – J. Koziczak 6:0, 6:0; Sosnowska – Jakubowska 6:0, 6:0; (2) Falkowska – bye. 

Druga runda: Hertel – M. Jankowska 6:3, 6:3; Hędrzak – Wira 6:3, 6:2; Baszak – Oczachowska 6:4, 0:6, 7:5; Rutkowska – Krygier 6:1, 6:1; Podlińska – Zając 6:1, 6:0; Zawadzka – Pietras 6:1, 6:1; Kus – Jastrzębska 6:4, 4:0 i krecz Pauliny; Falkowska – Sosnowska 6:1, 6:2. 

Ćwierćfinały: Hertel – Hędrzak 4:6, 7:6 (5), 6:2; Baszak – Rutkowska 7:6 (5), 3:0 i krecz Wiktorii; Zawadzka – Podlińska 4:6, 6:2, 6:2; Falkowska – Kus 6:0, 6:0.

Półfinały: Hertel – Baszak 6:4, 0:6, 6:3; Falkowska – Zawadzka 6:4, 6:7 (5), 6:1.

Finał: Falkowska – Hertel 7:6 (3), 6:1.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Marek – bye; Tadyszak – bye; Wetoszka – Pilaczyński 6:3, 6:0; (13) G. Rudnicki – bye; (11) Biliński – bye; Lorens – B. Chmielewski 6:2, 6:0; J. Andrzejczak – bye; (8) Konopko – bye; (3) Krawczyński – bye; Cieśla – bye; B. Andrzejczak – Politowski 6:2, 6:0; (16) Filar – bye; (10) Skonieczny – bye; A. Pawlicki – bye; M. Adamek – Tylka 6:1, 6:0; (7) P. Matuszewski – bye; (6) Ziomber – bye; Michocki – Machońko 7:5, 7:5; Biernat – bye; (12) Górecki – bye; (14) Dworak – bye; Kuś – bye; Sowiński – Kuźmiński 6:0, 6:0; (4) Galus – bye; (5) A. Kwiatkowski – bye; Jankowiak – Śliwiński 6:0, 6:2; Łosiak – bye; (9) Piątek – bye; (15) Olech – bye; Dec – bye; Piekarek – Jandy 6:3, 6:1; (2) Mikuła – bye.  

Druga runda: Marek – Tadyszak 6:3, 6:3; Wetoszka – G. Rudnicki 5:7, 6:3, 6:3; Lorens – Biliński 6:2, 6:4; Konopko – J. Andrzejczak 6:2, 6:0; Krawczyński – Cieśla 6:2, 6:0; Filar – B. Andrzejczak 6:2, 6:2; Skonieczny – A. Pawlicki 6:3, 6:1; P. Matuszewski – M. Adamek 6:1, 6:1; Ziomber – Michocki 6:2, 6:3; Górecki – Biernat 6:2, 6:0; Dworak – Kuś 6:0, 6:0; Galus – Sowiński 6:3, 6:3; Jankowiak – A. Kwiatkowski 6:1, 6:2; Piątek – Łosiak 6:3, 6:1; Olech – Dec 7:5, 6:3; Mikuła – Piekarek 6:2, 6:2.   

Trzecia runda: Marek – Wetoszka 3:6, 6:4, 6:3; Lorens – Konopko 6:1, 6:2; Krawczyński – Filar 6:1, 7:5; P. Matuszewski – Skonieczny 6:1, 6:1; Ziomber – Górecki 6:0, 6:0; Galus – Dworak 5:7, 7:6 (6), 6:3; Piątek – Jankowiak 6:3, 6:2; Mikuła – Olech 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Marek – Lorens 7:5, 6:1; P. Matuszewski – Krawczyński 6:7 (3), 6:3, 6:2; Galus – Ziomber 6:0, 6:3; Mikuła – Piątek 6:7 (5), 6:2, 6:3.

Półfinały: P. Matuszewski – Marek 7:6 (4), 6:2; Galus – Mikuła 7:5, 6:2.

Finał: Galus – P. Matuszewski 6:7 (2), 6:1, 7:5.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: Rękoś/Szulc – Jakubowska/Lichodziejewska 6:2, 6:0; Majczyna/Wróbel – Koziczak/Koziczak 6:0, 6:0; Jankowska/Krygier – Bujakiewicz/Milecka 6:1, 6:1. 

Ćwierćfinały: (1) Hertel/Rutkowska – Kus/Zając 6:2, 6:4; (3) Hędrzak/Jastrzębska – Rękoś/Szulc 6:2, 6:2; (4) Podlińska/Sosnowska – Majczyna/Wróbel 6:0, 6:0; (2) Oczachowska/Zawadzka – Jankowska/Krygier 6:3, 2:6, 10:1. 

Półfinały: Hertel/Rutkowska – Hędrzak/Jastrzębska 6:2, 6:3; Podlińska/Sosnowska – Oczachowska/Zawadzka walkower.

Finał: Hertel/Rutkowska – Podlińska/Sosnowska 6:3, 6:3.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Matuszewski/Mikuła – Adamek/Piątek 6:1, 6:1; Kuś/Lewandowski – J. Andrzejczak/Chmielewski 6:7 (3), 7:6 (3), 10:3; (4) Rudnicki/Wetoszka – Konopko/Olech 6:2, 6:3; Lorens/Marek – Michocki/Śliwiński 6:2, 6:4; Krawczyński/Ziomber – Dec/Politowski 6:4, 6:4; (3) Jankowiak/Łosiak – Dworak/Kwiatkowski 7:6 (3), 6:1; Sowiński/Tadyszak – Biliński/Filar 6:4, 4:6, 10:5; (2) Galus/Gałka – Pawlicki/Skonieczny 7:6 (3), 6:4.

Ćwierćfinały: Matuszewski/Mikuła – Kuś/Lewandowski 6:0, 6:3; Lorens/Marek – Rudnicki/Wetoszka 6:4, 7:6 (4); Krawczyński/Ziomber – Jankowiak/Łosiak 3:6, 6:3, 10:2; Galus/Gałka – Sowiński/Tadyszak 6:2, 6:4.

Półfinały: Matuszewski/Mikuła – Lorens/Marek 7:6 (4), 6:7 (4), 10:4; Galus/Gałka – Krawczyński/Ziomber 6:1, 6:4.

Finał: Matuszewski/Mikuła – Galus/Gałka 7:5, 6:4.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Falkowska/Gałka – Jankowska/Politowski 6:0, 6:2; Hertel/Olech – Jakubowska/Michocki 6:0, 6:0; (3) Wira/Mikuła – Krygier/Biliński 6:4, 7:5; Kus/Kuś – Rękoś/Górecki 4:6, 6:4, 10:2; Oczachowska/Konopko – Zając/Pilaczyński 6:2, 6:1; (4) Podlińska/Ziomber – Lichodziejewska/Chmielewski walkower; Rutkowska/Jankowiak – Z. Koziczak/Tadyszak 6:2, 6:0; Hędrzak/Adamek – (2) Jastrzębska/Wetoszka 3:6, 6:4, 10:6.

Ćwierćfinały: Falkowska/Gałka – Hertel/Olech 6:3, 4:6, 10:0; Wira/Mikuła – Kus/Kuś 6:2, 6:2; Podlińska/Ziomber – Oczachowska/Konopko 7:6 (5), 6:3; Rutkowska/Jankowiak – Hędrzak/Adamek 6:1, 5:7, 12:10.

Półfinały: Falkowska/Gałka – Wira/Mikuła 6:3, 6:3; Rutkowska/Jankowiak – Podlińska/Ziomber 6:4, 7:5. 

Finał: Falkowska/Gałka – Rutkowska/Jankowiak 6:1, 6:2.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności