Logo Polski Tenis

WYNIKI

SEUL: A. Radwańska - Mattek-Sands 6:4, 7:5; Begu - Barthel 7:5, 6:4; Flipkens - Park 6:0, 6:2; Rodina - Radanovic 6:1, 6:1; Gasparyan - Flink 7:5, 6:4; Hsieh - Teichmann 2:6, 6:1, 7:6 (0); Minella - Rybarikova 6:3, 3:2 i krecz Magdaleny; Tomljanovic - Van Uytvanck 3:6, 7:5, 7:5; TOKIO: Barty - Vandeweghe 4:6, 6:4, 7:5; Riske - Bouchard 6:4, 6:4; Strycova - Diyas 6:4, 6:4; Konta - Dabrowski 6:2, 6:0; KANTON: Krunic - Golubic 6:4, 6:3; Brady - Cornet 6:0, 6:3; McHale - A. Bogdan 4:6, 6:3, 3:1 i krecz Any; Khazaniuk - X. Wang 6:4, 4:6, 6:3.

Aktualności

Młodzieżowe mistrzostwa Polski – wyniki

Na kortach KT Avii Świdnik odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23.

W singlu kobiet po tytuł sięgnąła Anastazja Shoshyna, a w singlu mężczyzn triumfował Piotr Łomacki (na zdjęciu). W deblu pań najlepsze były Elżbieta Iwaniuk i Patrycja Polańska.

W deblu panów zwyciężyli Jan Zieliński i Kacper Żuk, a w mikści brylowali Anastazja Shoshyna i Karol Drzewiecki.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Wilk – bye; Buczyńska – A. Mlazga 6:3, 6:1; Furmaniak – Pietraszkiewicz 7:5, 6:0; (7) Sokolovskaia – bye; (3) Podlińska – bye; W. Rutkowska – bye; Borgman – Kostek 5:7, 6:1, 6:2; (8) Oczachowska – bye; (6) J. Piątek – bye; Sosnowska – A. Morkowska 6:4, 6:3; Polańska – Stępnik 6:1, 6:2; (4) Kądzielewska – bye; (5) Zduniak – bye; Iwaniuk – Chudzińska 6:0, 6:0; J. Przybylska – bye; (2) Shoshyna – bye.

Druga runda: Buczyńska – Wilk 6:1, 6:3; Sokolovskaia – Furmaniak walkower; Podlińska – W. Rutkowska 6:0, 2:0 i krecz Wiktorii; Oczachowska – Borgman 6:3, 6:3; Sosnowska – J. Piątek 7:6 (7), 6:2; Polańska – Kądzielewska 6:1, 6:1; Iwaniuk – Zduniak 2:6, 6:2, 7:5; Shoshyna – J. Przybylska 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Sokolovskaia – Buczyńska 6:2, 6:0; Podlińska – Oczachowska 6:1, 3:6, 6:4; Polańska – Sosnowska 7:5, 6:0; Shoshyna – Iwaniuk 6:1, 6:0.

Półfinały: Podlińska – Sokolovskaia 6:2, 2:0 i krecz Julii; Shoshyna – Polańska 6:0, 6:2.

Finał: Shoshyna – Podlińska 6:4, 6:2.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Gałka – K. Pociej 7:6 (6), 3:6, 6:3; Andrzejczuk – Gonciarz 6:4, 6:2.

Druga runda: J. Zieliński – (1) Żuk 4:6, 7:6 (5), 6:2; (14) Bujakiewicz – Biernat 6:1, 6:1; (9) Sadal – Shum 6:0, 6:1; (5) Y. Wójcik – Krzeptowski 6:1, 6:1; Filar – (4) Nazaruk 6:3, 6:4; B. Łosiak – (16) Lainer 6:3, 6:7 (3), 7:6 (6); (10) Skonieczny – Szalaty 6:2, 6:1; (7) M. Piątek – Gałka 7:5, 6:2; (8) Wrzoł – Dawid 6:2, 6:7 (5), 6:1; (12) Zamorski – K. Kowal 6:2, 6:1; Nispoń – (15) Bednarczuk 6:4, 6:0; (3) Drzewiecki – Bedra 4:6, 6:4, 6:1; (6) Tsebrenko – Dworak 6:4, 0:6, 6:1; Łomacki – (11) Bronka 6:1, 6:0; Tadyszak – (13) Gajewski 6:3, 4:6, 6:4; Andrzejczuk – (2) Steinberger 6:2, 6:7 (5), 6:0.

Trzecia runda: J. Zieliński – Bujakiewicz 6:1, 6:1; Y. Wójcik – Sadal 6:3, 6:3; Filar – B. Łosiak 6:0, 6:3; M. Piątek – Skonieczny 6:4, 6:1; Wrzoł – Zamorski 6:4, 6:1; Drzewiecki – Nispoń 6:3, 6:4; Łomacki – Tsebrenko 6:4, 6:2; Andrzejczuk – Tadyszak 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Y. Wójcik – J. Zieliński 6:1, 1:6, 7:6 (2); Filar – M. Piątek 6:3, 7:5; Drzewiecki – Wrzoł 6:3, 6:0; Łomacki – Andrzejczuk 6:4, 2:6, 6:2.

Półfinały: Y. Wójcik – Filar 3:6, 6:3, 6:3; Łomacki – Drzewiecki 7:6 (8), 6:3.

Finał: Łomacki – Y. Wójcik 2:6, 6:1, 6:4.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Sokolovskaia/Wilk – bye; Paczena/J. Piątek – bye; (4) Kądzielewska/Przybylska – bye; Iwaniuk/Polańska – Kostek/Stępnik 6:1, 7:6 (3); Rutkowska/Sosnowska – Furmaniak/Zduniak 6:2, 6:1; (3) Borgman/Podlińska – bye; Morkowska/Pietraszkiewicz – bye; (2) Buczyńska/Oczachowska – bye.

Ćwierćfinały: Sokolovskaia/Wilk – Paczena/J. Piątek 6:2, 6:4; Iwaniuk/Polańska – Kądzielewska/Przybylska 6:3, 6:4; Borgman/Podlińska – Rutkowska/Sosnowska 3:6, 7:5, 10:5; Buczyńska/Oczachowska – Morkowska/Pietraszkiewicz 6:0, 6:1.

Półfinały: Iwaniuk/Polańska – Sokolovskaia/Wilk 4:6, 7:5, 10:7; Borgman/Podlińska – Buczyńska/Oczachowska 6:3, 3:6, 10:7.

Finał: Iwaniuk/Polańska – Borgman/Podlińska 6:1, 6:2.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Drzewiecki/Gajewski – Fryze/Wójcik 6:2, 6:0; Andrzejczuk/Nispoń – Sadal/Skonieczny 6:1, 6:1; (3) J. Zieliński/Żuk – Bronka/Bujakiewicz 6:0, 6:1; M. Piątek/Steinberger – Dworak/Wrzoł 7:5, 6:3; Łomacki/Pociej – Bednarczuk/Lainer 6:3, 6:2; (4) Bedra/Gałka – Dawid/Shum 6:1, 6:1; Filar/Zamorski – Biernat/Szalaty 6:0, 6:1; (2) P. Matuszewski/Nazaruk – Łosiak/Tadyszak 7:5, 6:4.

Ćwierćfinały: Drzewiecki/Gajewski – Andrzejczuk/Nispoń 6:2, 5:7, 10:4; J. Zieliński/Żuk – M. Piątek/Steinberger 6:4, 6:4; Bedra/Gałka – Łomacki/Pociej 7:5, 6:7 (1), 10:4; P. Matuszewski/Nazaruk – Filar/Zamorski 6:3, 7:5.

Półfinały: J. Zieliński/Żuk – Drzewiecki/Gajewski 7:6 (2), 7:6 (5); P. Matuszewski/Nazaruk – Bedra/Gałka 6:4, 6:2.

Finał: J. Zieliński – P. Matuszewski/Nazaruk 2:0 i krecz.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Shoshyna/Drzewiecki – Polańska/M. Piątek 6:3, 6:3; Kądzielewska/Zamorski – Pietraszkiewicz/Zamorski 7:5, 6:2; (3) Wilk/Andrzejczuk – Paczena/Wójcik 6:2, 6:1; Oczachowska/Fryze – Stępnik/Biernat 6:1, 6:0; Zduniak/Nazaruk – J. Piątek/Lainer 6:2, 6:4; Rutkowska/Łosiak – (4) Borgman/Gajewski 6:4, 1:6, 10:4; Podlińska/Steinberger 6:1, 6:0; (2) Sokolovskaia/P. Matuszewski – Buczyńska/Nispoń 6:7 (2), 6:3, 10:7.

Ćwierćfinały: Shoshyna/Drzewiecki – Kądzielewska/Zamorski 6:1, 7:6 (7); Oczachowska/Fryze – Wilk/Andrzejczuk 6:4, 6:3; Rutkowska/Łosiak – Zduniak/Nazaruk 7:5, 6:3; Sokolovskaia/P. Matuszewski – Podlińska/Steinberger 7:6 (2), 6:1.

Półfinały: Shoshyna/Drzewiecki – Oczachowska/Fryze 6:7 (8), 6:0, 10:3; Podlińska/Steinberger – Rutkowska/Łosiak 6:3, 3:6, 10:6.

Finał: Shoshyna/Drzewiecki – Podlińska/Steinberger 6:4, 6:3.

Kategoria: PZT