Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Monastyr ITF – grupa w Tunezji

Grupa biało-czerwonych tenisistów startowała w futuresach ITF w Monastyrze w Tunezji.

W głównej części zawodów Magic Tours w Monastyrze (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) walczyli: Martyna Kubka, Weronika Falkowska, Weronika Foryś, Wojciech Marek i Alan Bojarski. 

Kobiety

Martyna Kubka przegrała z rozstawioną z trójką Brytyjką Gabriellą Taylor 3:6, 1:6.

Weronika Falkowska trafi na Brytyjkę Jodie Anną Burrage (nr 1). Weronika Foryś jako lucky loser nie sprostała Francuzce Victorii Muntean 1:6, 2:6. 

W kwalifikacjach Falkowska (nr 3) miała wolny los w pierwszej rundzie. W decydującej była lepsza od Serbki Darii Suvirdjonkovej 6:2, 6:3.

Foryś (nr 11) także rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy, w której uległa Francuzce Vinciane Remy (nr 6) 0:6, 2:6.

W deblu Foryś i Włoszka Carola Cavelli były słabsze od Brytyjek Emily Morton i Katie Morton 6:7 (12), 2:6.

Drabinki

Mężczyźni

Wojtek Marek wrócił z Australii, gdzie był rezerwowym polskiej drużyny w ATP Cup. W Tunezji wygrał z Czechem Markiem Gengelem 6:4, 7:5, ale był słabszy od Francuza Antoine Escoffier (nr 2) 5:7, 3:6.

Alan Bojarski otrzymał dziką kartę. Przegrał z zawodnikiem z eliminacji – Tunezyjczykiem Majedem Kilanim 2:6, 2:6.

W kwalifikacjach Michał Mikuła pokonał Francuza Maxa Cunata 7:6 (3), 6:1 i Belga Simona Beaupaina (nr 4) 6:7 (6), 6:1, 10:4. Mecz o główną drabinkę przegrał z Francuzem Nicolasem Tepmahcem 2:6, 0:6.

Drabinki

Kategoria: ITF