Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; Stephens - Stearns 1:6, 6:1, 6:3; Pliskova - P. Kudermetova 7:5, 1:6, 7:5; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; STUTTGART WTA 500: V. Kudermetova -  Krejcikova 5:7, 6:4, 6:4; Badosa - Shnaider 6:3, 6:4; Vickery - Sasnovich 7:6 (2), 7:5; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Hardt - Landaluce 2:6, 6:4, 6:3; Mayot - Cachin 7:6 (5), 2:6, 6:3; A. Muller - Ramos-Vinolas 7:6 (4), 6:0; Ofner - Kotov 5:7, 6:3, 6:2; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); Rinderknech - Gaston 6:7 (6), 6:4, 7:5; Coria - Bonzi 6:4, 6:2; MONACHIUM ATP 250: Moro Canas - Thiem 6:4, 6:4; Molleker - Passaro 6:4, 6:2; Draper - Kopriva 6:1, 5:7, 6:4; Michelsen - Rehberg 7:6 (2), 6:3; OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

Monastyr ITF – grupa w Tunezji

Grupa biało-czerwonych tenisistów startowała w futuresach ITF w Monastyrze w Tunezji.

W głównej części zawodów Magic Tours w Monastyrze (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) walczyli: Martyna Kubka, Weronika Falkowska, Weronika Foryś, Wojciech Marek i Alan Bojarski. 

Kobiety

Martyna Kubka przegrała z rozstawioną z trójką Brytyjką Gabriellą Taylor 3:6, 1:6.

Weronika Falkowska trafi na Brytyjkę Jodie Anną Burrage (nr 1). Weronika Foryś jako lucky loser nie sprostała Francuzce Victorii Muntean 1:6, 2:6. 

W kwalifikacjach Falkowska (nr 3) miała wolny los w pierwszej rundzie. W decydującej była lepsza od Serbki Darii Suvirdjonkovej 6:2, 6:3.

Foryś (nr 11) także rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy, w której uległa Francuzce Vinciane Remy (nr 6) 0:6, 2:6.

W deblu Foryś i Włoszka Carola Cavelli były słabsze od Brytyjek Emily Morton i Katie Morton 6:7 (12), 2:6.

Drabinki

Mężczyźni

Wojtek Marek wrócił z Australii, gdzie był rezerwowym polskiej drużyny w ATP Cup. W Tunezji wygrał z Czechem Markiem Gengelem 6:4, 7:5, ale był słabszy od Francuza Antoine Escoffier (nr 2) 5:7, 3:6.

Alan Bojarski otrzymał dziką kartę. Przegrał z zawodnikiem z eliminacji – Tunezyjczykiem Majedem Kilanim 2:6, 2:6.

W kwalifikacjach Michał Mikuła pokonał Francuza Maxa Cunata 7:6 (3), 6:1 i Belga Simona Beaupaina (nr 4) 6:7 (6), 6:1, 10:4. Mecz o główną drabinkę przegrał z Francuzem Nicolasem Tepmahcem 2:6, 0:6.

Drabinki

Kategoria: ITF