Logo Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN: Kvitova - Petkovic 6:4, 6:1; Sevastova - Goerges 6:3, 4:3 i krecz Niemki; Bautista Agut - Struff 6:3, 3:6, 10:7; Sinner - Haas 6:4, 3:6, 10:8.

Aktualności

Najlepsi polscy tenisiści i tenisistki ostatnich lat

W Polsce tenis zyskuje coraz większą popularność, dlatego też warto zapoznać się nieco bliżej z sylwetkami najlepszych polskich tenisistów i tenisistek ostatnich lat.

Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać najbardziej znaczące osiągnięcia tenisistów z naszego kraju. 

Agnieszka Radwańska

Według wielu znawców tenisa Agnieszka Radwańska była największym talentem od czasów Jadwigi Jędrzejowskiej. Pierwszy sukces przyszedł w 2005 roku, kiedy to Isia zwyciężyła w juniorskim Wimbledonie. Zwyciężczyni 20 turniejów WTA w grze pojedynczej, może pochwalić się triumfem w dwóch turniejach wielkoszlemowych (Wimbledon 2005 oraz French Open 2006). Do największych sukcesów należy zaliczyć także zwycięstwo w Pucharze Hopmana w parze z Jerzym Janowiczem. Warto wspomnieć także o tym, że Agnieszka Radwańska jest drugą osobą z Polski, która osiągnęła pierwszą dziesiątkę rankingu (najwyżej 2 miejsce).

Magdalena Grzybowska

Magdalena Grzybowska do 2007 roku była najwyżej notowaną tenisistką z Polski (30 miejsce w rankingu WTA w 1998 roku). Do największych sukcesów należy zaliczyć zwycięstwo w juniorskim Australian Open. Godne uwagi są również cztery zwycięstwa w turniejach ITF i trzykrotne dotarcie do półfinałów turniejów WTA. Magdalena Grzybowska może pochwalić się zwycięstwami nad takimi tenisistkami jak np.: Venus Williams, Jennifer Capriati, Anke Huber i Conchitą Martínez.

Marta Domachowska

Marta Domachowska jest jedną z niewielu polskich tenisistek, którym udało się zwyciężyć w turnieju WTA w grze podwójnej. Wielokrotna reprezentantka kraju w Pucharze Federacji, może pochwalić się również półfinałem juniorskich imprez wielkoszlemowych we French Open 2002 i Australian Open 2003. Godne uwagi są także 8-krotne zwycięstwa w turniejach ITF.

Urszula Radwańska

Urszula Radwańska jest młodszą siostrą Agnieszki Radwańskiej i jedną z najbardziej utytułowanych polskich tenisistek. Do największych sukcesów należy zaliczyć zdobycie juniorskiego Małego Szlema w 2007 roku (gra podwójna) i wygranie juniorskiego Wimbledonu w 2007 roku (gra pojedyncza). Na szczególną uwagę zasługuje również udział w finale juniorskiego US Open w 2007 roku (gra pojedyncza) i udział w finale juniorskiego Australian Open 2007 (gra podwójna). Wielokrotna reprezentantka kraju w Pucharze Federacji, może pochwalić się także startem w letnich igrzyskach olimpijskich. Najwyższą pozycję w rankingu (29) udało się wywalczyć w 2012 roku. Warto wspomnieć, że jest to druga najwyższa pozycja wśród polskich tenisistek.

Łukasz Kubot

Jeżeli chodzi o grę deblową, to Łukasz Kubot bez wątpienia może pochwalić się największymi sukcesami. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim triumfy w grze podwójnej w Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017. Były lider rankingu ATP może pochwalić się zwycięstwami w 24 turniejach deblowych ATP Tour i dotarciem do finału w dwóch turniejach singlowych ATP Tour. W sezonie 2017 Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo zajęli pierwsze miejsce w rankingu par deblowych, dzięki czemu ITF uznali ich mistrzami świata. W grze pojedynczej najwyższą pozycję (41) w rankingu ATP uzyskał w 2010 roku.

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz jest pierwszym polskim tenisistą w grze pojedynczej, który dotarł do półfinału turnieju wielkoszlemowego (Wimbledon 2013). Do największych sukcesów należy zaliczyć także udział w finałach wielkoszlemowych turniejów juniorskich w US Open 2007 i French Open 2008 oraz zdobycie Pucharu Hopmana w 2015 w parze z opisaną powyżej Agnieszką Radwańską.

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz w chwili obecnej uznawany jest za jednego z najlepszych polskich tenisistów. W lutym 2020 roku sklasyfikowany został na 28 miejscu w rankingu ATP World Tour. Do największych sukcesów można zaliczyć nie tylko triumfy w prestiżowych turniejach rangi ITF Futures, ATP Challenger i ATP Tour, ale również dojście do finału w Australian Open 2015 (w grze podwójnej chłopców).

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski

Opisując najlepszych polskich tenisistów ostatnich lat warto wspomnieć także o polskim deblu, który występował wspólnie w licznych turniejach od 2000 roku. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski mogą pochwalić się 15 zwycięstwami w turniejach rangi ATP i 5 występami w deblowych mistrzostwach (w 2011 roku doszli do finału).

Michał Przysiężny

Michał Przysiężny jest wielokrotnym reprezentantem polski w Pucharze Davisa. W singlu wywalczył 8 tytułów w turniejach ATP Challenger, a w 2006 roku w deblu odniósł zwycięstwo w Poznaniu (w parze z Tomaszem Bednarkiem). Jeżeli chodzi o ranking, to najlepszą pozycję udało się wywalczyć w 2014 roku (57 miejsce).

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak zdobył złoty medal w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2014 i pierwsze miejsce w wielkoszlemowym turnieju US Open w grze podwójnej chłopców (2013). Kamil Majchrzak jest nie tylko wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski (w różnych kategoriach wiekowych), ale również brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów (2013). Polak w rankingu ATP World Tour najwyżej sklasyfikowany został na 83 miejscu w 2019 roku.

Kategoria: Artykuł partnera

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności