Polski Tenis

WYNIKI

GDYNIA WTA 250: Zanevska - Parrizas Diaz 6:3, 6:2; Kucova - Gorgodze 6:7 (4), 7:6 (7), 7:6 (3); Korpatsch - Bondar 7:5, 6:3; PALERMO WTA 250: Dodin - Cristian 6:7 (6), 6:3, 6:4; GSTAAD ATP 250: Gaston - Garin 6:4, 1:6, 7:6 (11); Djere - Rinderknech 6:4, 6:7 (5), 6:4; Kopriva - M. Ymer 6:1, 6:0; Ruud - Paire 6:2, 5:7, 6:3; Walków/Zieliński - Paul/Riedi 4:6, 7:6 (3), 10:2; UMAG ATP 250: Gasquet - Dzumhur 6:3, 7:6 (7); Altmaier - Lajovic 6:2, 6:4; Ramos-Vinolas - Travaglia 6:2, 6:1; LOS CABOS ATP 250: Norrie - Escobedo 6:1, 6:1; Fritz - S. Johnson 6:4, 6:4; Isner - Bolt 6:3, 6:4; Nakashima - Thompson 6:3, 4:6, 7:6 (4).

Nastola J5 – Tomański w finale

przez maka

Pięciu biało-czerwonych rywalizowało w turnieju ITF juniorów w Nastoli w Finlandii. 

W zawodach Wilson Pajulahti Cup 2019 (korty twarde w hali, kategoria grade 5) Karol Tomański dotarł do finału singla. Marcel Politowicz był w półfinale. Wspólnie awansowali do półfinału debla. 

Singiel juniorów  

Karol Tomański (1056 ITF) był rozstawiony z nr 7. Wygrał ze Szwajcarem Dylanem Dietrichem 6:0, 6:3, Estończykiem Ronanem Vahtrasem 6:1, 6:4, Szwedem Jeidenem Saidizandem 6:4, 6:1 i Finem Oskarem Antinheimo (nr 3) 7:5, 6:0. W finale przegrał z Finem Aleksim Lofmanem (nr 8) 2:6, 3:6.

Marcel Politowicz (693 ITF) grał z nr 1. Pokonał Szweda Hugo Nisslera 6:4, 7:5 oraz Finów Niila Tapio Maggę 6:4, 6:2 i Oskarim Eerolą 7:6 (2), 6:3. W półfinale uległ Lofmanowi 6:7 (3), 5:7.

Mateusz Kułakowski (2295 ITF) nie sprostał Niemcowi Moritzowi Stoegerowi (nr 4) 1:6, 6:3, 4:6.

Singiel juniorek

Martyna Zaremba (2019 ITF) była lepsza od Litwinki Medy Reimoryte 7:5, 4:6, 7:5, ale przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju – Rosjanką Veroniką Solovyevą (nr 2) 2:6, 3:6.

Klara Maciejewska (1734) wygrała z Rosjanką Julią Iudenko (nr 5) 6:7 (4), 6:2, 6:2. Uległa jednak Estonce Viktorii Kleer Kliimand 2:6, 2:6.

Debel juniorów

W grze podwójnej Politowicz i Tomański (nr 2) pokonali Dietricha i jego rodaka Patricka Schoena 6:4, 6:3 oraz Austriaka Jana Kobierskiego i Kułakowskiego 7:6 (5), 4:6, 10:5. W półfinale byli mniej skuteczni od Eeroli i Lofmana 6:7 (2), 2:6.

Kułakowski i Kobierski wcześniej uporali się z Brytyjczykiem Noahem Burtonem i Francuzem Dorianem Tremblayem 6:2, 7:6 (5).

Debel juniorek

Maciejewska i Łotyszka Darta Dalecka wygrały bez gry z Iudenko i Irlandką Beatrice Laurą Pirtac, ale w ćwierćfinale przegrały z Finką Stellą Remander i Estonką Liisą Varul 2:6, 4:6.

Zaremba i Łotyszka Elizabeta Klavinska nie sprostały Dunce Zoe Du Pasquier Jensen i Fince Sade Scharlin 2:6, 1:6.

Drabinki 

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności